Skocz do zawartości
tytan69

absorbery jakie, ile, i za ile?

Rekomendowane odpowiedzi

no to jedziemy z koksem mam już dość ponownego dojrzewania mojego zbiornika po awarii grzałki 2 miesiące temu co prawda wszystkie nowo wprowadzone zwierzaki wyglądają świetnie i nie widać aby działo im się coś złego ale.. no właśnie zawsze jest jakieś ale glony wciąż nie chcą zniknąć i szlag mnie trafia gdy na to patrzę więc do rzeczy chciałbym abyście polecili mi jakieś absorbery azotanów i fosforanów do akwa morskiego oczywiście takie dostępne dla biednego studenta


112L 4x24w;5000l/h ~21kg LR; 3kg LS

zapraszam również na moją stronkę nie akwarystyczną związaną z zarabianiem w internecie

http://www.e-krezus.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ecophos, a grzałkę wyrzuć :) moja ostatni raz włączyła się ponad rok temu. A od kiedy mam kolejną pompkę cyrkulacyjną używam tylko wentylatorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam "vodka method"...dziwilem sie skad sie u mnie biora glony,majac bardzo dobry sprzet do produkcji wody,karmiac minimalnie nie przyszlo mnie do glowy,by sprawdzic poziom azotanow...najmniej je podejrzewalem.Okazalo sie ze sol red sea pro ma ich dosc sporo i tak za kazda podmianka sie gromadzily az do...20ppm.Po trzech tygodniach stosowania wody ognistej azotany ku mojemu zdumieniu i radosci sa niewykrywalne,mysle ze spadly tez fosforany,jezeli wogole byly...no ,ale poziomu fosforanow raczej zmierzyc sie nie da testami dostepnymi na rynku...Milej lektury...http://reefkeeping.com/issues/2008-08/nftt/index.php


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rowaphos. A tak poza tym to wstydź się tytan:shocking "dojŻewania", "zwieŻaki", "Żeczy"

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seb, nie czepiaj sie! Tytan jest dopiero studentem...:) Na gramatyke ma jeszcze czas.:)

Studentowi tez bym przypomnial, ze wodka pomaga w wielu problemach (jak juz wspomnial Iceberg).


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ortografię jest czas w szkole podstawowej ;) częst się nie czepiam , ale czasem orty aż walą po oczach ;)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

racja seb mój błąd normalnie przed zaakceptowaniem posta sprawdzam ortografię w wordzie tym razem jednak zwyczajnie mi się nie chciało swoją drogą ciężkie jest życie dyslektyka który nawet odręcznie pisać nie potrafi:con

no i błędy poprawione:)


112L 4x24w;5000l/h ~21kg LR; 3kg LS

zapraszam również na moją stronkę nie akwarystyczną związaną z zarabianiem w internecie

http://www.e-krezus.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolega kiedyś miał dysleksję, posiedział 2 lata w czwartej klasie i mu przeszło.


160L + sump 40L, 150W HQI BLV Nepturion 14kK, 2 x ATI blueplus 39W i 2 x ATI actinic 39W, OR 2500, 5000 l/h, odpieniacz TUNZE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz Tytan,jaka odpowiedz dostales,wniosek ,slownik ortograficzny do skarpety i do sumpa a vodka w gardlo...i tylko czekac poprawy parametrow...kiedys mnie przeszkadzaly bledy ortograficzne,teraz to wale.Czytajac net tyle sie naogladalem bledow ze juz sam nie wiem jak sie poprawnie pisze...Posdrafiam fszystkich fanuw morzczysny...RVI...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację Iceberg, walmy poprawną pisownię, walmy symbole narodowe, walmy godło, niech naszym godłem będzie np. wróbel a flaga niech sobie powiewa w kolorze np. sino-koperkowy róż ;) nie ma się czym przejmować! Tylko że kiedyś ludzie ginęli za to żeby nasza flaga mogła być biało-czerwona, godłem mógł być orzeł, a językiem był język polski... Może to górnolotne ale moim zdaniem pisanie z takimi rażącymi ortami wynika z czystego lenistwa i braku szacunku dla innych... Generalnie to nie temat do tego topicu i przepraszam za zaśmiecanie. To tylko moje zdanie i wielu może się z nim nie zgodzić, niemniej jednak zostawiam je do przemyślenia...

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ku.....wa Seb no nie moge juz na to patrzec , nic nie doradzisz tylko czepiasz się wszystkich o pisownie.To nie jest forum polonistyczne tylko akwarystyczne:)


370l.sump140l.deltec apf600.obiegówka eheim1262.cyrkulacja,tunze6045,i 2x6065,oświetlenie A.M. 2*150hqi,4*54 T5,50kg gruzu.w sumpie DSB+refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Juwewaldi to forum jest elitarne ;) na pewno średnia IQ, wykształcenia i zarobków duuuużo powyżej średniej krajowej:) i dlatego oczekujemy od uczestników kultury. W tym również stosowania poprawnej polszczyzny i wyrażanego w ten sposób szacunku do innych forumowiczów.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Waldi, nie możesz - to nie patrz:clowning Moje zdanie jest takie że jakie by to forum nie było - elitarne czy nie, akwarystyczne czy polonistyczne, to forum polskie i powinno się tu pisać po polsku... A teksty typu "to nie forum polonistyczne" zostawmy może dzieciom w podstawówce. Poprawna pisownia naprawdę nie przeszkadza w zadawaniu pytań i udzielaniu odpowiedzi. Wielu się pewnie ze mną nie zgodzi, ale trudno, jakoś to przeżyję;)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polonistą nie jestem,mi to nie przeszkadza,najważniejsze jest dla mnie hobby ;)


370l.sump140l.deltec apf600.obiegówka eheim1262.cyrkulacja,tunze6045,i 2x6065,oświetlenie A.M. 2*150hqi,4*54 T5,50kg gruzu.w sumpie DSB+refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TMK co ma średnia krajowa,wykształcenie i iq od forum akwarystycznego:clowning bez przesady.to że jest nie douczony to nie moze miec akwarium???;)


370l.sump140l.deltec apf600.obiegówka eheim1262.cyrkulacja,tunze6045,i 2x6065,oświetlenie A.M. 2*150hqi,4*54 T5,50kg gruzu.w sumpie DSB+refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
TMK :

@ Juwewaldi to forum jest elitarne ;) na pewno średnia IQ, wykształcenia i zarobków duuuużo powyżej średniej krajowej:) i dlatego oczekujemy od uczestników kultury. W tym również stosowania poprawnej polszczyzny i wyrażanego w ten sposób szacunku do innych forumowiczów.

mam nadzieje że ten post to żart , bo właśnie owa kultura powinna nakazywac nie wywyższanie sie nad innych , chociaż z moim 185 na kilku mogę z góry popatrzeć ;) jakoś nie czuje się elita jak mi chlapnie sól do oka , piecze chyba tak samo jak tych nieelitarnych ;)

jedyny absorber jaki stosuje to rowa na fosforany

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Założę się że to nie kwestia niedouczenia tylko lenistwa. Istnieją przecież edytory tekstu. Po drugie nie ma o czym dyskutować. Jeżeli Ty Waldi uważasz że totalnie ignorancka postawa jest w porządku to ok. Ja uważam że wielu ludzi poświęciło wiele, wiele godzin pracy żeby to forum było tym czym jest, czyli darmową skarbnicą wiedzy o morszczyźnie. Absolutnie nie mówię tu o sobie, tylko o osobach które są tu od początku lub prawie od początku, są żywymi filarami tego forum, to już ładnych parę lat, a mimo to nadal im się chce, nigdy nie odmawiają pomocy, zawsze służą radą... I wiesz co? Nie biorą za to ani grosza! I moim zdaniem należy im się szacunek za ich pracę, wyrzeczenia, doświadczenie i chęc pomocy. Ten szacunek można okazać na wiele sposobów, np. starając się pisać po polsku, nie tylko poprawnie ortograficznie, ale również tak żeby to miało ręce i nogi i sens pytań (bo najczęściej są to pytania) był jasny i klarowny. Kolejna rzecz to powielanie po tysiąc razy tych samych pytań. Większość problemów naprawdę została już kiedyś poruszona, wystarczy tylko wykazać trochę dobrej woli, poszukać, poczytać i po sprawie. Ale po co? Lepiej od razu przyjąć postawę roszczeniową i w pierwszym poście napisać " Witam, to muj pierszy post i chcialem sie zapytac czy moge czymac w akwariumie 15 litry dwa nemo i ukfiala bo chcem siem zajac chodowlom tych rybek bo mojej corce sie one podobajom". Więc uważasz że tak jest w porządku? Przecież najważniejsze jest hobby? Walić ortografię i zwykły takt i dobry smak! Tyle że ludzie od których oczekuje się odpowiedzi na tego typu pytania już na nie odpowiedzieli... Nie raz i nie dwa razy i często nie usłyszeli nawet zwykłego "dziękuje"... Ja osobiście chylę przed nimi czoła i dziwię im się że nadal jeszcze mają chęci i siły pomagać bezinteresownie LENIOM którym nie chce się poszukać czegoś i pogłówkować samodzielnie bo i po co? Przecież są tu mądre głowy które MUSZĄ im pomóc, przecież im się to NALEŻY! Dla wielu to forum jest takim trochę drugim domem. Jakbyś się czuł gdyby obcy człowiek wszedł do Twojego domu w brudnych butach, usiadł w Twoim fotelu i burknął do Ciebie - "Podaj pilota, daj zapalić i skocz po piwo"? Moim zdaniem taka sytuacja niewiele się różni od postawy jaką prezentują niektórzy użytkownicy tego forum. Nie mówię tu o żadnej konkretnej osobie. Moim zdaniem nie sztuka przeczytać dziecku książkę, sztuka nauczyć je czytać. Przenosząc to na forum, uważam że więcej problemów powinno być rozwiązywanych w sposób "poszukaj, było parę tematów wcześniej" niż "zrób tak i tak". To tylko moje zdanie, wielu może się z nim nie zgodzić, w każdym razie tym którzy czekają na gotowe zamiast poszukać i żądają zamiast prosić życzę odrobinę pokory i zwykłego wyczucia z odrobiną szacunku dla ludzi którzy są żywymi filarami tego forum. Jeśli nie z szacunku dla ich pracy to nawet dla własnego dobra, bo jeśli oni pewnego dnia powiedzą sobie że mają dość i idą stąd w cholerę, skończy się tak że nie będzie kto miał nam pomagać i całe to forum szlag jasny trafi! Trochę się rozpisałem ale szlag mnie trafia jak widzę że jedni depczę pracę innych i robią to z uśmiechem na ustach tylko dlatego że im SIĘ NIE CHCE wykazać odrobiny dobrej woli...

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kosek :
Konrad B :

<...> chociaż z moim 185 na kilku mogę z góry popatrzeć ;) <...>

pozdrawiam

A chodzi o IQ czy o wzrost ;) ;) ;) ?

wzrost rzecz jasna , zgubiłem gdzieś miarkę do IQ ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brawo Konrad B brawo!!! normalnośc jeszcze nie zginęła Swietnie że są jeszcze tacy ludzie:clapping


370l.sump140l.deltec apf600.obiegówka eheim1262.cyrkulacja,tunze6045,i 2x6065,oświetlenie A.M. 2*150hqi,4*54 T5,50kg gruzu.w sumpie DSB+refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i przestańmy się droczyc, przecież nie o to w tym wszystkim chodzi a zajmijmy się pasja która nas łączy


370l.sump140l.deltec apf600.obiegówka eheim1262.cyrkulacja,tunze6045,i 2x6065,oświetlenie A.M. 2*150hqi,4*54 T5,50kg gruzu.w sumpie DSB+refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta, i piszmy po chińsku:D


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To przez kaca ;)


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.