Skocz do zawartości
Sebastek

Morszczaki z Krakowa i nie tylko - proszę o pomoc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich.

Mam na imię Sebastian i jestem z Krakowa.

Od kilku lat zajmuję się dyskowcami a teraz dodatkowo chciałem zająć się morszczyzną.

Mam do dyspozycji 2 akwaria tzn. 144l i 80l i jedno z nich chciałem wykorzystać na kawałek oceanu.

Myślałem o czymś z panelem, bo w tej chwili na sumpa nie mam miejsca.

Przymierzam się do zakupu sprzętu, do panela, trochę poszperałem po allegro lecz nie wiem czym się kierować przy jego wyborze. Chodzi mi tu o odpieniacz, pompy recyrkulacyjne i pompę obiegową.

Szczerze wam powiem że akwarystyka morska całkowicie wywróciła do góry moje doświadczenia z akwarystyki słodkowodnej. ;)

Może znajdzie się jakiś morszczak z Krakowa do którego mógłbym wpaść i zobaczyć jak to wszystko u niego funkcjonuje, porozmawiać.

Czytam forum i układam sobie w głowie plan mojego pierwszego akwarium morskiego.

Myślę że temat rozwinę gdy pojawią (już się pojawiają) się pierwsze pytania i dokłądne plany.

Pozdrawiam i witam wszystkich jeszcze raz.


Akwarium morskie 800 litrow w obiegu, 50kg LR + 20kg LS,

Odpieniacz białek: WhiteSkim 250

12x54W T5

Słona woda płynie i coraz bardziej mnie wciąga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Krakusy ... nie chcecie się ujawniać? ;)


Akwarium morskie 800 litrow w obiegu, 50kg LR + 20kg LS,

Odpieniacz białek: WhiteSkim 250

12x54W T5

Słona woda płynie i coraz bardziej mnie wciąga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie troche późno, ale Kraków się kłania :D Jak Ci idzie to zakładanie ? Mnie morskie przewinęło sie przed dom juz pare dobrych lat temu (kiedy mieszkało sie jeszcze z rodzicami). Małe bo małe, ale było i nawet bez problemów funkcjonowało. Potem sie wyniosłam na swoje, morskie poszło na rozrodowe dla dysków (tak, tak... było i to :clapping i rozsiadłam sie w temacie słodkowodnych. Teraz mnie TZ morduje że chce rafowe i zdecydowałam sie przypomnieć sobie temat. Troche sie zmieniło przez pare lat i mam troche do nadrobienia, ale pewnie niedługo postawimy.

O dziwo uważam że słonowodne nie jest bardziej skomplikowane od słodkowodnego. Zasady dojrzewania niemal te same. A jesli kiedyś zbudowałeś akwarium stricte roślinne i bawiłeś się w utrzymywanie odpowiedniego pH, poziomu zelaza, fosforu i azotu to spostrzeżesz, ze w morszczyżnie tez musisz kontrolować. Tylko troszkę co innego :D No i wszystko troche droższe i delikatniejsze. I dłużej się czeka na efekty.


Pozdrawiam,

Zatara

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po prostu pytaj - tu nie ma co dzielić na Kraków i resztę bo reszta wtedy blado wypada :clapping


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie z odzew :clapping

Narazie kompletuję sprzęt :D nie chce aby mnie coś zaskoczyło.

Baniak umyty, czeka na wklejenie panela :D

Tak sobie kalkulowałem i wyjdzie mi akwarium ok. 100l po wklejeniu panela. Myślę że na początek wystarczy :D

Czekam na odpieniacz i wtedy będę wiedział ile i jakiej wielkości zrobić komory w panelu.

Skałę mam już zaklepaną, wodę do zalania też, trochę sprzętu już leży w domu więc nie jest tak źle :D

Jak będę miał jakiś dylemat to oczywiście będę pytał.

Szkoda tylko że w Krakowie tak mało jest sklepów z akwarystyką morską, ale da się przeżyć :D

Pozdrawiam

Sebastian


Akwarium morskie 800 litrow w obiegu, 50kg LR + 20kg LS,

Odpieniacz białek: WhiteSkim 250

12x54W T5

Słona woda płynie i coraz bardziej mnie wciąga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sebastek :

Dzięki panowie z odzew :D

I panie... 8)

Sebastek :

Szkoda tylko że w Krakowie tak mało jest sklepów z akwarystyką morską, ale da się przeżyć

A gdzie są teraz? Bo te co ja pamietam sprzed kilku lat są polikwidowane :clapping


Pozdrawiam,

Zatara

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Francuzi przenieśli się na Starowiślną, nie pamiętam numeru (chyba 18 ) - to jest tuż przy skrzyżowaniu z Dietla (na tym jedno-kierunkowym odcinku), ta sama brama co sex-shop :clapping

Diadema na Łagiewnickiej 52, czynne 16-18, właściciel bardziej się ostatnio angażuje w realizację kompleksowych zleceń niz sprzedaż sklepową ale jak coś ma na stanie to 100% zdrowe.

Nemo czy jakoś tam na Kalwaryjskiej padło podobnie chyba jak sklep w CH Witek.

W sklepie koło Kleparza nigdy nie byłem ale chyba tez juz ich nie ma.

Jak szczepki korali to tylko w http://www.propagacja.neostrada.pl/


250 L obecnie drzemie i czeka na lepsze czasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zatara :

I panie... 8)

Upssss :clapping No tak ... i panie :D

Jest sklep na Starowiślnej 18, ale narazie to przymiarka do sklepu :D no i na Łagiewnickiej 52 z tego co wiem.

No i oczywiście wtorkowe giełdy na Balickiej. Z morszczyzny mało rzeczy, ale w pompy i inne typowo akwarystyczne rzeczy można się niedrogo zaopatrzyć.

EDIT: Timur chyba pisaliśmy posta w tym samym czasie :D

Pozdrawiam

Sebastian


Akwarium morskie 800 litrow w obiegu, 50kg LR + 20kg LS,

Odpieniacz białek: WhiteSkim 250

12x54W T5

Słona woda płynie i coraz bardziej mnie wciąga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że następny paletkowicz dołączył :D. Seba ja też zacząłem od mniejszego 170 literków + sump i ..... teraz zaczął bym od 450 :clapping. Ale , niektóre etapy trzeba przejść. Pozdro Grzegorz


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
brzydzi :

Ale , niektóre etapy trzeba przejść.

No właśnie i ja swoje będę przechodził na razie w 100l :clapping

Nadal w domu stoi 450l z dyskowcami więc będę miał co robić :D

Dyskowce są piękne, tak na serio akwarium morskie zafascynowało mnie na maxa :D więc będzie stała i solniczka w domu :D mam nadzieję że już za niedługo :D

Pozdrawiam


Akwarium morskie 800 litrow w obiegu, 50kg LR + 20kg LS,

Odpieniacz białek: WhiteSkim 250

12x54W T5

Słona woda płynie i coraz bardziej mnie wciąga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sebastek :

EDIT: Timur chyba pisaliśmy posta w tym samym czasie :clapping

Pozdrawiam

Sebastian

No na to wyglada :D Na Starowiślnej to faktycznie to póki co namiastka sklepu a zwłaszcza tego co mieli na Tatarskiej - w momencie najlepszego rozkwitu szczęka opadała jak się wchodziło i ogladało asortyment. Zobaczymy, może Antoine z nowym koleżką przywrócą dawną świetność, choć na podobny litraż nie ma co liczyć ;-)

pzdr.


250 L obecnie drzemie i czeka na lepsze czasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe, ja też jakoś nie mogę "pozbyć" się dyskowców. Równiez stoi "mały: holender 450 literków z dyskami

pozdro


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
brzydzi :

hehe, ja też jakoś nie mogę "pozbyć" się dyskowców.

Ja też będę ciągnął na 2 "etaty" :clapping

Pozdrawiam


Akwarium morskie 800 litrow w obiegu, 50kg LR + 20kg LS,

Odpieniacz białek: WhiteSkim 250

12x54W T5

Słona woda płynie i coraz bardziej mnie wciąga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam w klubie 2etatowców :D Ja mam w domu teraz 2 słodkie (jedno idzie w przyszłym roku na konkurs) + kilka nieswoich pod opieką :clapping Na razie walcze z TZ'em który jak usłyszał cene naszej przyszłej solniczki usiadł, popatrzył, pomrugał... a potem zaczal "wrzeszczec" ze mowy nie ma... a mówią ze to kobiety zmienne są :D


Pozdrawiam,

Zatara

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RybakKrk - ty w marketingu pracujesz ?


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już przesłałem ostrzeżenie - wszystkie 5 wypowiedzi tej osoby na forum to reklama.

Pozdr

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pierwsze dwie nie zareagowałem ale ileż można czytać :)


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:)

pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RybakKrk a może by tak poprostu napisać adres sklepu i godziny otwarcia, a może aktualny adres strony www, a nie zaśmiecać każdego wątku pisanego przez krakusów ?

Pozdrawiam

Sebastian


Akwarium morskie 800 litrow w obiegu, 50kg LR + 20kg LS,

Odpieniacz białek: WhiteSkim 250

12x54W T5

Słona woda płynie i coraz bardziej mnie wciąga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przemek :

już przesłałem ostrzeżenie - wszystkie 5 wypowiedzi tej osoby na forum to reklama.

Pozdr

Przemek

Dlaczego używasz eufemizmów? Reklama to by była gdyby było zaopatrzenie jak w ReefShop i ceny 10 % taniej :) a to jest /cenzura/... No chyba ze naprawdę istnieje sklep na Tatarskiej i ktos chce go podstepnie zdyskredytować pisząc takie posty- bo to raczej nie wzbudza zaufania - tylko irytację


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w Poniedziałek podjadę na tatarską i zobaczymy jaka jest prawda na Starowiślnej jest sklep francuzów ale to namiastka tego co było na tatarskiej


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest dalej na Tatarskiej ale Olivier sam go ciągnie teraz i trzeba dzwonić wcześniej do niego i upewnić się, że akurat będzie.


250 L obecnie drzemie i czeka na lepsze czasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj sklep istnieje lecz jest to tylko 1/3 tego co było mam nadzieje że będzie lepiej :D


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.