Skocz do zawartości
LUK4344

jakie tło?

Rekomendowane odpowiedzi

witam

za kilka dni stanie nowy zbiornik 70x65x60h i mam dylemat odnośnie tła

oczywiście rozważam niebieskie lub czarne, do tej pory miałem niebieskie i trochę mi się znudziło

mam więc pytanie do osób które przerabiały oba warianty

jaki kolor wybrać i dlaczego?


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem w poprzednich dwóch zbiornikach niebieskie. Jedno uzyskane przez malowanie tylnej ściany farbą akrylową, drugie przez przyklejenie spienionego pvc. Podobały mi się, ale uległem sugestiom forumowiczów, że czarne wygląda lepiej. W nowej 500-tce mam czarne uzyskane w wyniku pomalowania szyby farbą akrylową. Za nic w świecie nie zamieniłbym na niebieskie ;) Czarne tło jest super, nie wiem, jak wyjaśnić dlaczego? To trzeba zobaczyć na żywo.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam czarne tak jak Paweł tyle, że z folii reklamowej, kiedyś niebieskie z folii. Wybrałbym czarne ;)

BTW Paweł skrobnij jak tam zbiornik na priv. Dawno Cię nie widziałem na forum. Sorry LUK za OT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj LUK:)

czarne:D! kontrastując najleiej wydobywa kolory!!!;)

z czasem i tak Ci zarośnie wapiennymi:D

pozdrawiam


200l + sump, AM HQI150W AM16K, T5 2x39W AM Reef White, T8 Arcadia Marine Blue,

odpieniek Weipro przerobiony +p. 1500l/h, pompa obiegowa 3000l/h,

cyrkulacja mj1200l/h+2xPH402, mixer KM500, UV,PHmetr, osmoza AM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
LUK4344 :

witam

za kilka dni stanie nowy zbiornik 70x65x60h i mam dylemat odnośnie tła

oczywiście rozważam niebieskie lub czarne, do tej pory miałem niebieskie i trochę mi się znudziło

mam więc pytanie do osób które przerabiały oba warianty

jaki kolor wybrać i dlaczego?

Zawsze mozna zrobic poł na poł wtedy bedziesz miał dwa w jednym:D


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co z refleksami od hqi, czy tak samo są widoczne jak na niebieskim tle?


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie obawiaj się refleksy dalej śmigają ;)


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym kiedys stawial nowe akwarium to chyba zdecyduje sie na ceramike na tylnej szybie. Nie trzeba tego czyscic a i korale mozna poprzyklejac.

Mam dosc czyszczenia tylnej szyby a bez tego kazde tlo wyglada beznadziejnie.;) Chyba bede czyscil tylko przed Bozym Narodzeniem i Wielkanoca.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Stani :

Gdybym kiedys stawial nowe akwarium to chyba zdecyduje sie na ceramike na tylnej szybie. Nie trzeba tego czyscic a i korale mozna poprzyklejac.

Mam dosc czyszczenia tylnej szyby a bez tego kazde tlo wyglada beznadziejnie.;) Chyba bede czyscil tylko przed Bozym Narodzeniem i Wielkanoca.

Pozdrawiam

Dokładnie zgadzam sie z toba -stani-;)


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak to tło ceramiczne wyglada? Jestem na etapie odpalania baniaka i moze bym sobie coś takiego sprawił.

Pozdrawiam

Krzysztof


akwarium 150x80x60, schuran 150 , 2x160 BP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kkriss klikni sobie do balona z forum

http://www.nano-reef.pl/users.php?m=details&id=2027


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, jeśli kawałek skałki kosztuje 2 stówy, to takie tło np.120x50 to majątek ;)


Ehhh... żeby wyglądało tak jak kosztuje.:ph34r:

zawsze chciałem mieć takie coś, tylko po to, żeby dłubać wciąż..:blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jarosław Sumara :

hmm, jeśli kawałek skałki kosztuje 2 stówy, to takie tło np.120x50 to majątek ;)

;) nie jest tak żle:) 120/50 to koszt około 800-900zł.Biorąc pod uwage fakt ,ze przy zastosowaniu takiego tła mozna śmiało w akwa użyć duuuuużo mniej żywej skały,co daje wiecej mozliwosci ciekawej aranżacji i lekkiej z wygladu konstrukcji,pomijając walory estetyczne i mozliwosc ukrycia pomp w tle,cena wydaje mi sie bardzo atrakcyjna...;).Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
balon :
Jarosław Sumara :

hmm, jeśli kawałek skałki kosztuje 2 stówy, to takie tło np.120x50 to majątek ;)

;) nie jest tak żle:) 120/50 to koszt około 800-900zł.Biorąc pod uwage fakt ,ze przy zastosowaniu takiego tła mozna śmiało w akwa użyć duuuuużo mniej żywej skały,co daje wiecej mozliwosci ciekawej aranżacji i lekkiej z wygladu konstrukcji,pomijając walory estetyczne i mozliwosc ukrycia pomp w tle,cena wydaje mi sie bardzo atrakcyjna...;).Pozdr.

Balon do ceny chyba zawsze idzie sie dogadac z toba.


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Balon a jaka mniej wiecej szerokosc ma takie tlo?? Czy w akwarium powiedzmy o szerokosci 45 cm nie zabierze ono duzo miejsca??


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grzybsonik :

balon masz jakeś fotki baniaczka z wykożystaniem takiego tła?

priv. R@f@l-Pewnie ze tak:),w miare możliwości staram sie ludziom iść na ręke....(kto u mnie zamawiał ten wie...;) ) Piotr1-szerokość zależy od wysokości i od tego jakiej wielkości kto chce mieć półki pod korale,co do przykładu który podałeś ,to takie tło musi mieć w dwóch,trzech miejscach przy dnie okolo 8 cm.szer. reszta szer.to juz jak sobie kto zażyczy i moze mieć od 1,5cm. do np.5cm,albo może miec 1.5cm do 30cm.;)...lub tło bez półek ,sama faktura od 1,5 do 3cm.kwestia wizji swojej aranzacji...w sumie niezajmuje aż tak dużo miejsca,a przez fakt że jest na maxa 3D ,daje wrażenie dużo większej głębi niż bez takiego tła....Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.