Skocz do zawartości
Artur160

aptasia

Rekomendowane odpowiedzi

Paula&lukasz

nie masz wlewać kwasku do akwa tak poprostu tylko strzykawką aplikować kropelke do każdej aiptasi :)


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seb: normalnie jesteś uszczypliwy, nie denerwuj się specjalnie dla Ciebie poprawię się oczywiście chodziło o krewetkę Lysmata Wundermanni :)


450 lit + 120 lit sump; 2*150 HQI+2*54 T5 ; Deltec APF 600; AM OR 3500-obieg; 1*4500+1*8000+1*4400-cyrkulacja;

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=23191

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ewentualnie mozna kupic rybke chlemon rostratus,tez jest skuteczna


OW 800l+sump240l,BK250,obiegowa RD6500,cyrkulacja 3*6105,profilux,oswietlenie 3 sztuki

Pacific Sun 120W Master,Kalkreaktor,a gratow to jeszcze wiecej co nie potrzebuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ozim :

Seb: normalnie jesteś uszczypliwy, nie denerwuj się specjalnie dla Ciebie poprawię się oczywiście chodziło o krewetkę Lysmata Wundermanni :)

:):):):banghead:cursin:help1:nono:surrender Powiedz ze robisz to celowo :)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ozim na Twoim miejscu bym się zaczerwinił a nie roześmiał :)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
seb :

ozim na Twoim miejscu bym się zaczerwinił a nie roześmiał :)

:):):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam wpuściłem 10 szt wundermani prawie 5 miesiecy temu i :) . Fakt że mam las różany (setki szt) ale się kompletnie opierdzielają. Już myślałem że je coś zeżarło (może apitasia :) ) ale wczoraj zauważyłem 2 szt głęboko pod skałkami.

Karmie ryby 4 kostkami mrożonek na dobę i mniej raczej by oznaczało głodzenie ryb.

Także z tymi wundermani jest jak widać różnie.


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SMK:)z wurdemanni jest jak z Calineczką:)...albo się weżmie do roboty,albo zacznie i nie skończy:bump1


500 L. sps'y + 1200 L.szczepkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taki postulat , żeby zakazać już pisania o aiptasi , temat związany z rózyczkami pojawia się tak często , ze robi się to już przykre .Odnoszę przy tym wrażenie , że jak już nie ma o czym klepac to trzeba zajzeć do działu plagi i napisać coś o walce z aiptasją , tak ot sobie dla zabicia czasu i nabicia posta , litości ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam wrażenie że nikt nie zrozumiał do czego piję :)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh, kupiłem największy killer aiptasi - Acreichthys tomentosus, piękny i co? pierwszy stoi po żarcie w kolejce, a gdzie się opalają wundermanni??????? heh trzeba jak zwykle ręcznie:cursin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim akwarium 25 krewetek i Acreichthys tomentosus radzą sobie bardzo dobrze:)


Pozdrawiam Dominik Grabowski

 

Cisza..........,ale.............
............jeszcze powrócę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no w angli mamy slimaka co tylko aptsie je, ale trzeba czekac prawie 2 miechy na dostawe ich, i ida jak swieze buleczki ale cena nie dla mnie 20£ szt.Daje stronke gdzie mozna to kupic

http://www.aquaticsexpress.co.uk/product.php/3939/1/berghia_verrucicornis_nudibranch/11a861458c8d919352dfe75908843e55

A tu mozecie cos wiecej przeczytac o tym slimaku

http://www.berghia.net/marketprice.html


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orland - poczekaj ze 2 miesiace i nie przekarmiaj ryb to Twoj tomentosus zauwazy po co sa aiptasie.:)


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wprawdzie Konrad B prosił, aby nie rozgrzebywać już tego kontrowersyjnego tematu, ale uznałem, że należy to zrobić. Jak wiem, nie jestem jedyny co potwierdzi skuteczność rybki Acreichthys tomentosus.

2628-acreichthys tomentosus.jpg

To absolutny HIT w walce z tą plagą. W jednym zbiorniku rybka potrzebowała 2 (słownie : dwóch) dni na zlikwidowanie aiptazji. Nic dodać nic ująć. Z czystym sumieniem polecam :) Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój argus też opędzlował wszystko. Zostały tylko te, które rosną w kseniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To napiszcie jak ją gdzieś spotkacie na sprzedaż. Najlepiej na pocztę. Z góry dziekuję.


1100 l. w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
andrniew :

Wrzatek niewiele pomoże , po kilku dniach powrócą.

Spróbuj sokiem z cytryny , działa skutecznie.

ile tego soku trezba im wstrzyknac.Mam kwasek cytrynowy ile go rospuscic w wodzie ro


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wierzyłem w wurdemanni i bałem sie że będę je widział tylko podczas wpuszczania, okazało się że moje obawy były bezpodstawne, dwie krewetki w ciągu tygodnia wybiły około 50-70 szt. aptasi zostały tylko dwa osobniki i na pewno jutro juz ich nie będzie, poza tym krewetki są dość towarzyskie i np. wczoraj podczas polowania na krewetki tańczące, wurdemanni wchodziły mi natrętnie na dłonie.


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem na aptasie najlepsi są naturalni wrogowie.Ja sam próbowałem wielu środków i pomagało to na krótką mete.W moim mieście niedawno otwarli pierwszy z prawdziwego zdarzenia salon zoologiczny.W sklepie tym kupiłem Chelmona,sprzedawca powiedział że odebrać go będe mógł po trzy tygodniowej kwarantanie.W czasie kwarantany odwiedzałem sklep kilka razy Chelmony maja pierwsza klasa jedzą apitasie.Od trzech dni ryba pływa u mnie w zbiorniku.Targa to dziadostwo jak szalony i plaga się zmniejsza.


Akwarium 400L+180 sump

Cyrkulacja 4x5000 JVP

Oświetlenie 8xT5 54W

Obieg 2xATMAN 306

Odpieniacz HYDOR Performer 500 DP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chelmony mają jednak wadę - w akwarium krótko żyją i jedzą wszystko co podobne do aiptazji, uwielbiają też kosztowne wieloszczety.


450L + 200 SUMP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.