Skocz do zawartości
froolk

Book of Coral Propagation Anthony Calfo

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj Andrzeju. Które masz wydanie? Trochę sie nie mogę w tym połapać. Są dwa wydania. Domyślam się że nowszym jest 2 edition, tak ;) ? Czy wyszedł kiedykolwiek drugi tom?

Mam problem z kupnem tej książki - zarówno w Amazon.co.uk jak i USA jej nie mają, z tego co mi napisali to niestety wyczerpał sie nakład u wydawcy. Wiesz może gdzie by mi się udało ją nabyć ?, bo oczywiście nie chcesz odsprzedac swojego egzemplarza ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tegoc o mi wiadomo to nie jest tom drugi , tylko wydanie drugie. wydawnictwo wlasne autora, niskonakładowe, przez dobry rok czasu przed wydaniem byla subskrypcja na forum marine depot i wydawnictwa.

to co peniek pokazuje to wydanie pierwsze bindowane. bede zaskoczony jesli okaze sie, ze faktycznie jest na stanie w sklepie. tego typu rzeczy najczesiej byly na zamówienie.


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Peniek:

mam prośbę : zanim podasz linka to sprawdź czy jest użyteczny. Linków takich jak ten mogę Ci wskazać kilkanaście, niestety po wysłaniu zapytania ciągle ta sama odpowiedź ;) Pytałem o miejsce gdzie książka byłaby na stanie, a nie w ofercie (czyt. w teorii)

Last but not least: tak jak napisał Kaziko to jest " first edition" a ja pytam o wydanie drugie z 2007r.

@Kaziko:

ja wiem, że jest to tom pierwszy edycja druga. Może niejasno się wyraziłem: już tłumaczę ;) - pytałem Andrzeja ktorą edycję posiada (tomu pierwszego). A dopiero w kolejnym zdaniu pytam, czy wogóle wyszedł tom drugi - na co pośrednio mi odpowiedziałeś. Dzięki ;)

Książka fizycznie jest dostępna u wydawcy readingtrees.com/sales_bocp.html[readingtrees] [/url] ale niestety płatność tylko paypal. Chyba w końcu bedę zmuszony założyc konto w paypal'u ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój egzemplarz to volume1 , edition 2 czyli nowsza wersja. Twarda pomarańczowo niebieska okładka , 400 stron.

Bardzo dobra ksiązka zreszto tego autora nie trzeba reklamowować.

O odsprzedazy nie ma mowy , ale jesli nie kupisz sobie to moge pozyczyć.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja wiem od kogo andrzej kupil ta ksiazke ;) i potwierdzam ze jest naprawde warta duzych pieniedzy


akwarium 150x50x50,

Sump 120x40x40

Oświetlenie : Aqua Medic 2x150W HQI + 2x54 T5

Cyrkulacja : Tunze

Obieg : Tunze 1073.040

Sterowanie : Profilux II

Reaktor wapnia : Deltec FP509

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Andrzej za propozycję. Ale to się robi "biały kruk" więc chyba bym nie śmiał ;)

Tak myślałem, że nie sprzedasz, ale nie mogłem sie powstrzymać o pytania ;)

A może ktoś ma konto na PayPal ;) i by mi kupił tą książeczkę? Oczywiście przesyłam pieniążki "z góry" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
froolk :

Dzięki Andrzej za propozycję. Ale to się robi "biały kruk" więc chyba bym nie śmiał ;)

Tak myślałem, że nie sprzedasz, ale nie mogłem sie powstrzymać o pytania ;)

A może ktoś ma konto na PayPal ;) i by mi kupił tą książeczkę? Oczywiście przesyłam pieniążki "z góry" ;)

Ja mam konto Paypal i nie widzę przeszkód.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@froolk, a dlaczego nie założysz sobie konta na paypal ? to zajmuje chyba dobre 5 minut + załadowanie konta...


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i to jest cos co mnie zastanawia, na amazonie w usa , ksiazka kosztuje 59,95$ (+ ok 10$ shipping), na amazonie w uk kosztuje 64,15L + shipping , fakt, ze to oferty z drugiej reki, a przynajmniej w tej chwili kiedy to sparwdzam nie ma innych), a u wydawcy, czyli u Pana Calfo, dla zamawiajacych spoza usa ksiazka kosztuje 99,95$.


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kaziko :

@froolk, a dlaczego nie założysz sobie konta na paypal ? to zajmuje chyba dobre 5 minut + załadowanie konta...

Znam osobę która miała niemiłą przygodę z PayPalem wiec skoro nie muszę to nie zakładam. A kolega Kosek był tak uprzejmy, że mi książeczkę zakupił - I hope :(

Książki które podajecie są sprzedawane przez prywatne osoby (coś w rodzaju aukcji) i wydania drugiego nowego nie ma wcale, a za używane facet chce dużo więcej niz u wydawcy będzie kosztowało nowe wraz z przesyłką.

EDIT:

No właśnie w sumie napisałeś to w miedzy czasie sam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pisalem o ofercie z drugiej reki na amazonie uk, na amazonie w usa jest sprzedaz normalnie przez amazon.

http://www.amazon.com/Book-Coral-Propagation-Gardening-Aquarists/dp/0980236509/ref=pd_bbs_sr_1?ie=UTF8&s=books&qid=1223216419&sr=8-1

oferty z amazon usa wystawiane przez osoby prywatne i ksiegarnie inne niz amazon nie sa dostarczane do polski.

nie wiem jak z taka oferta a amazon uk bo nie sprawdzalem.

ale generalnie nie ma to nic wspolnego z aukcja tylko jest to po prostu ksiazka wystawiona w cenie jaka zyczy sobie dostac sprzedawca i tyle.


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czepiasz się :) Chodziło mi właśnie o to, że Amazon w tym wypadku jest tylko pośrednikiem, a książka jest używana - może niezbyt fortunnie nazwałem to aukcją (ale w końcu w serwisach aukcyjnych jest również opcja "kup teraz" :( )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym odświeżyć temat w celu podziękowania koledze KOSEK za pomoc w zakupie książki.

Mam ją wreszcie u siebie.

WIELKIE DZIĘKI WOJTKU ZA TWOJĄ BEZINTERESOWNĄ POMOC! :clapping:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie czepiam sie tylko jestem dokładny.

http://www.amazon.com/Book-Coral-Propagation-Gardening-Aquarists/dp/0980236509/ref=wl_it_dp?ie=UTF8&coliid=IQF37MNMHZTAM&colid=105FJHTINM8WL - w ameryce taniej niz w uk.

kupilem, mila niespodzianka, amazon podal, ze dostane ksiazke ok 10 listopada, tymczasem dostalem juz w polowie października, a zamawialem jakos pod koniec wrzesnia.

no i generalnie, ksiazka w takism samym ukladzie jak 'reef invertebrates', pisana tym samym luzackim jezykiem jakiego nie znosze (mam problem z idiomami, slangiem, dowcipami itp a Calfo czasami tak wlasnie pisze), jestem troche zaskoczony tym ile miejsca zajmuja informacje o koralach, a ile informacje o innych rzeczach, spodziewalem sie, ze ksiazka jest zdominowana przez opisy korali i metody propagacji, tymczasem tak nie jest.

w stosunku do reef inv, niektore informacje sie powatarzaja, niektore sa rozwijane.

ale poki co po pierwszym przegladzie ksiazki mimo uwag jak powyzej jestem na 'tak'.


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda, że zawartość mnie również zaskoczyła, tak jak Kaziko spodziewałem się, że zgodnie z tytułem, tematyka w książce jest wąsko ukierunkowana na pielęgnacji i propagacji korali.

Wprawdzie mam ją dopiero od rana, a dopiero wróciłem z pracy więc ją tylko przekartkowałem ale wygląda na to, że połowa książki to raczej kolejny przewodnik jak założyć akwarium rafowe.

Liczę na tą drugą połowę :clapping

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.