Skocz do zawartości
Aqous

Nowy zbiornik (planowany ok100l)

Rekomendowane odpowiedzi

W poprzedniej odpowiedzi napisales, ze znasz teorie, dlatego ciesze sie, ze chociaz na temat dlugosci czasu oswietlenia bede mogl Ci troszeczke pomoc.;)

10-12 h.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlugosc swiecenia nie ma tu przelozenia na Waty 9 ( tak bezposrednio )

Tak jak pisze stani 10-12 h tak jak masz dzien :-)

Jedynie jak slabo bedziesz swiecil to i slabo bedzie wygladalo twoje zycie.

Korale potrzebuja duzo swiatla i to glownie musisz im zapewnic...


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ZenonPL :

A, i dwie pompki. 3000l/h na 144l to zdecydowanie za mało. Niezależnie od tego jak ułozysz skałę.

Jeśli masz panel, to przydałaby się jeszcze chyba jakaś pompa obiegowa?

Czy ty potrafisz czytać???? to nie będzie 144l tylko sporo mniej ponieważ będzie spory panel i nie raz o tym pisałem tak samo o pompie jeszcze nie jest zaplanowana ale bedzie. A jak 6000l/h to mało to Ty masz o wiele za mało bowiem jak napisałeś 5000l/h więc nędza kolego:clowning


60l gruntowne plany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aqous jeżeli się nieposłuchasz bardziej doświadczonych kolegów to napewno taj jak masz w stopce te akwarium będzie tylko marzeniem. pozdrawiam i życze powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie będę się "słuchał" tylko rozważał nie jestem ubezwłsnowolniony.


60l gruntowne plany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh koledzy chcą ci pomóc doradzić ale ty zadajesz pytania na które i tak masz SWOJE odpowiedzi

więc może zalej słoik wodą z krany i solą z kuchni zapal świeczkę bo tanio włóż parę kamyków z potoku i czekaj ...może dojrzeje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
;)

Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aquos, widzę że wiesz więcej niż większość tutaj, więc powiedz mi po co pytasz? Do tego miły i kulturalny jesteś przeogromnie, do pięt Ci nie dorastamy, więc może zrób sobie i nam przysługę i nie zniżaj się więcej do naszego poziomu i postaw sobie sam ten zbiornik bez niczyjej pomocy, bo przecież tutaj i tak same bzdury Ci radzimy...

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
JanuszD :

Eh koledzy chcą ci pomóc doradzić ale ty zadajesz pytania na które i tak masz SWOJE odpowiedzi

więc może zalej słoik wodą z krany i solą z kuchni zapal świeczkę bo tanio włóż parę kamyków z potoku i czekaj ...może dojrzeje

To mnie rozbawiłeś, ha ha, to że nie pochodzę z zamożnej rodziny to według was ogromna przeszkoda w posiadaniu morskiego zbiornika. Nie będę dodawał oświetlenia bo dla miękkich wystarczy tyle ile będzie, szczególnie dla xeni która potrafi być szkodnikiem. A ten rewelacyjny przepis zachowaj dla siebie jeżeli masz ochotę.


60l gruntowne plany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze i wystarczy tego swiatla dla miekkich. Juz nie chce szukac, ale zdaje sie, ze akwarium bedzie 40 cm wysokie. Gdy odejmie sie pare cm z dolu, bo bedzie troche piachu (daj ten zywy, bialy, to zroche swiatla bedzie odbijal do gory) i z gory bo do pelna nie nalejesz, to zostanie 35 cm wody. Troche bedzie ubogo, ale miekkie beda chyba zyly. Moze uda Ci sie ten zbiornik poprowadzic.

Nie dziw sie, ze wszyscy sie burza, ale niestety maja racje. I znajac wypowiadajacych sie, nie chodzi im o to, ze ktos pochodzi z zamoznej czy mniej zamoznej rodziny, tylko raczej o zdrowie zwierzakow. Jestem pewien, ze gdy bedziesz w potrzebie, to ci sami ludzie poratuja Cie jakimis szczepkami miekkich korali, wiec proponuje ich nie atakowac (zreszta, moze to zle odbieram) tylko spokojnie wysluchac, bo sie po prostu na tym znaja.

Powinienes tez wziac pod uwage, ze prad i sol to nie sa jedyne wydatki. Poniewaz kombinujesz zredukowac koszty do minimum, to i na testach, odpieniaczu, absorberach i innych dodatkach bedziesz oszczedzal. Jezeli moge Ci doradzic, to nie oszczedzaj na podmianach wody. Wiadro co tydzien powinno pozwolic Ci na zachowanie solidnych parametrow pod warunkiem, ze nie wpuscisz tam duzo i duzych ryb.

Powodzenia


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co ja mam powiedzieć jak ktoś mówi że w 100l cyrkulacja 6000l/h to mało a sam w większym zbiorniku ma 5000l/h????

Mieszkam na wsi więc z handlu z forumowiczami nici... bo możliwości dojazdu to raczej nie będzie a przecież nikt transportu nie będzie zapewniał. Z piachem tak planowałem, podmiany tez będą częste plus glon w panelu, z rybek to pewnie błazenki albo chromisy, zobaczę ale nie będzie ich wiele.


60l gruntowne plany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To mnie rozbawiłeś' date=' ha ha,[/quote'] cieszę się śmiech to zdrowie:)
to że nie pochodzę z zamożnej rodziny to według was ogromna przeszkoda w posiadaniu morskiego zbiornika

wyobraź sobie że ja też nie ;)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak na poważnie po co ten sarkazm? Po co to "więc może zalej słoik wodą z krany i solą z kuchni zapal świeczkę bo tanio włóż parę kamyków z potoku i czekaj ...może dojrzeje" czy macie mnie za głupka?


60l gruntowne plany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Aqous ogarnij się człowieku i posłuchaj kolegów, tutaj ludzie chcą Ci pomóc a Ty zachowujesz się jak rozkapryszony dzieciak, koledzy mają rację że się irytują Twoimi wypowiedziami. Jak tak wszystko dobrze wiesz, znasz teorie i krytykujesz ludzi którzy dobrze Ci radzą bo te rady nie są po Twojej myśli to nie pisz wcale.

Pozdrawiam


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz pytanie teoretyczne: ile procent więcej światła dotrze do akwarium z zastosowaniem odbłyśnika w porównaniu z tym gdzie pokrywa jest np. czarna? Krążą pewne błędne opinię więc chciałby to uściślić. A i wasz przelicznik W na l jest liczony bez odbłyśnika tak?


60l gruntowne plany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odblysniki sa konieczne,zwiekszaja ilosc swiatla wpadajacego do akwarium nawet do 100%,zaleznie od jakosci konkretnego odblysnika.Zreszta przyjzyj sie reflektorom samochodowym(wlaczonym) to bedziesz mial odpowiedz.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc dobrze myślałem:) czyli to współczynnik w/l zwiększa sie dwukrotnie w przypadku zainstalowania odbłyśnika?


60l gruntowne plany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wspolczynnik sie nie zwieksza, zwieksza sie ilosc swiatla docierajacego do akwarium. Praktycznie kazda lampa ma odblysnik, wiec ten przelicznik faktycznie zaklada istnienie odblysnika, ale to jest tylko generalne zalecenie, nie kazdy musi miec dokladnie 1, albo 2 waty na litr.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście wiem to i pierwszorzędną sprawą jest planowana obsada.


60l gruntowne plany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Aqous :

Ale co ja mam powiedzieć jak ktoś mówi że w 100l cyrkulacja 6000l/h to mało a sam w większym zbiorniku ma 5000l/h????

Wspominałeś o jednej pompce 3000 l/h. Nie o 6tyś.

Oczywiście wiem to i pierwszorzędną sprawą jest planowana obsada.

Oczywiście wiesz to - więc po co pytasz?

Ogólnie odnosze wrażenie że jakiś zmanierowany, mądraliński i mocno znerwicowany typek jesteś. Omijam łukiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
MateuszD :

nie kazdy musi miec dokladnie 1, albo 2 waty na litr.

To odnosiło sie do tego ponieważ inni chcieli mnie usilnie przekonać jest inaczej, a ten użytkownik przedstawił tą sprawę odpowiednio.

Co do cyrkulacji ktoś napisał że jedna 3000l/h to mało więc zaproponował 2 ale za to Ty napisałes i jeszcze się wykręcasz, nie rozumiem Cię

ZenonPL :

A, i dwie pompki. 3000l/h na 144l to zdecydowanie za mało. Niezależnie od tego jak ułozysz skałę.

Jeśli masz panel, to przydałaby się jeszcze chyba jakaś pompa obiegowa?


60l gruntowne plany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aqous: chyba mnie pomyliles z kims innym, post o watach na litr byl moim pierwszym w tym topicu :)


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do cyrkulacji ktoś napisał że jedna 3000l/h to mało więc zaproponował 2 ale za to koleiny użytkownik czyli TY a nie nikt inny przecież to Ty napisałes i jeszcze się wykręcasz' date=' nie rozumiem Cię[/quote']

Wybacz, ale nie rozumiem tego zdania, mimo ze próbowałem. Aha, i co mają do tego koleiny? :con

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ogole twoje podejscie jest jakies bez sensu...

Z jednej strony planujesz "niby" zbiornik rafowy i pytasz ludzi na forum o rade , z drugiej strony jak dostajesz konkretne odpowiedzi to negujesz ich slusznosc i wartosc.

Np. z tymi lampami.... wszelkie szacunki podawane sa teoretycznie i nikt kto je okreslil nie rozkladal budowy lampy na "z odbłyśnikiem" lub bez , bo i każdy wie ze odbłyśnik musi poprostu byc. Jak chcesz tak ostro zanizac koszty to najpierw przeanalizuja badawczo jak swieca swietlowki - ale nie ile maja WAT a ile lumenow. Następnie oblicz ile tracisz z tego swiatla kiedy odblysniki traca swoje wlasciwosci w trakcie zabrudzania sie i matowienia od soli czy tez kurzu, nastepnie badawczo sprawdz w jakim tempie swietlowki traca swoje wlasnosci i czy np. po 4 miesiacach nie bedziesz mial od swojego minimum - 25%. Potem zbadaj wydajnosci pomp przy roznych ulozeniach skaly i oszacuj przy jakiej sile i typie pompy otrzymujesz w calym akwa idealny obieg wody.

Jak po pol roku bedziesz mial wyniki to chetnie z nimi sie zapoznamy a ty wtedy zastanow sie czy chcesz byc akwarysta morskim czy analitykiem i badaczem oraz podsumuj koszty sprzetu ktory kupiles do analiz.

Tak moge tylko podsumowac twoje pytania i wypowiedzi.

Zrozum ze wszystkie dane podawane sa szacunkowo i z reguły sa zaniżane.

Na priv ja ci pisalem a inni na forum ze to oswietlenie to za malo, skoro wiesz lepiej i to nie zaleznie czy pompa czy swiatlo to po co pytasz?

Ja w akwa 136l brutto czyli minus komin - 124l mam 6 x 24W i nie uwazam ze to jest za duzo a nawet brakuje mi miejsca na fuji purple.

Skoro chcesz nie wydawac kasy, kup sobie pico rafe 15 litrow i nie bedzie problemu.


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.