Skocz do zawartości
hajtaler

oswietlenie

Rekomendowane odpowiedzi

panowie bo mnie szlak trafil albo elektryki nie rozumiem

a wiec mam 8x39w wszystkie napedzane starterami osram wszystko swiecilo do zeszlego tygodnia ale teraz 1 para(2 swietlowki) nie swieci sprawdzilem wszystko ,starter dziala daje prad na wyjsciu,sprawdzilem oprawki prad jest a swietlowki nie swieca co to moze byc bo ja nie wiem


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem mogła sie spalic jedna ze swietlowek


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystkie opcje sprawdzalem zamienialem swietlowki i nic. A czy statecznik zmienia jakos prad ,bo moze on daje prad ale zly


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie są 2 możliwości. Uszkodzony statecznik albo....kondensator (jeśli masz zamontowany). Kiedyś w pracy miałem problem z 3 lampami i wszystko wymieniłem oprócz kondensatorów i po przyjeździe serwisu okazało się że to one były powodem usterki.


30x30x40 czyli 36 l od 14 02 2009.8 cm LS, 4 kg LR,oświetlenie Led na Cree DIY, Koralia Nano, kaskada Aquaclear 200, odpieniacz DIY, grzałka 50W, sól Kent.

Koszt postawienia.... znikomy w porównaniu do obecnie planowanego zbiornika :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czasami zdarza się że pod wpływem wyższej temp. cała konstrukcja oświetlenia pracuje, do tego stopnia że powoduje to minimalne rozszerzanie oprawek, miałem podobny przypadek po sprawdzeniu wszystkiego byłem zrezygnowany aż do momentu jak nie sprawdziłem osadzenie T5 w oprawkach - i nastała janość ;)

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie są startery tylko stateczniki elektroniczne. One nie potrzebują starterów. Więc jeśli nie świecą rury a jesteś pewny że są dobre to niestety statecznik do wymiany. Dla pewności sprawdź ciągłość przewodów.


30x30x40 czyli 36 l od 14 02 2009.8 cm LS, 4 kg LR,oświetlenie Led na Cree DIY, Koralia Nano, kaskada Aquaclear 200, odpieniacz DIY, grzałka 50W, sól Kent.

Koszt postawienia.... znikomy w porównaniu do obecnie planowanego zbiornika :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko sprawdzone dwa razy, czyli na pewno statecznik do wymiany bo kupilem go z2 miesiace temu juz by siadl


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli przy zapaleniu mrugną lampy to znaczy że albo coś się odłączyło lub lampa do wymiany a jeżeli nic sję niedzieje to znaczy że statecznik padł. Stateczniki są tak delikatne ż nawet najmniejsza wilgoc i pada elektronika ale jeżel pokazuje ci napjęcie to wszystko z nim ok tylko jakie te napięcie pokazuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak w elektronicznych satecznikach ,ale w tych statecznikach starszej generacji (bodajże indukcyjnych)jeśli ten statecznik był np. 2x18w to jeśli się jedna świetlówka przepaliła to ta druga też nie świeciła


.:: 300L ::.

44b76ffc60a5d020.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz miernik to sprawdź , czy podczas zapłonu masz ok 750V , na wyjściu, tyle ok. powinno być.

Jeśli nie ma to pewnie statecznik się spalił.

Może też nie być ciągłości na jednym z przewodów, lub uszkodzona oprawka.


90x55x50+ sump. ATI 8x39W,Deltec A{F600. LPS-owo

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i czy na pewno masz zasilanie na stateczniku? Czasami jak uszkodzeniu ulegnie kabel od zera to miernik elektroniczny wskaże napięcie na zasilaniu ale jak już podepniesz żarówkę to ona nie zaświeci. Także sprawdź taką kontrolką z żarówki zrobioną czy faktycznie jest zasilanie 230V. Bo możesz dobry statecznik na śmietnik wyrzucić.


30x30x40 czyli 36 l od 14 02 2009.8 cm LS, 4 kg LR,oświetlenie Led na Cree DIY, Koralia Nano, kaskada Aquaclear 200, odpieniacz DIY, grzałka 50W, sól Kent.

Koszt postawienia.... znikomy w porównaniu do obecnie planowanego zbiornika :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiec kable sprawdzone ,oprawki tez ,swietlowki swieca po podpieciu do innego statecznika niestety nie mam miernika by sprawdzic napiecia jakie wychodzi do swietlowek


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podlacz ten statecznik w miejsce innego to zobaczysz czy jest ok


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez robilem i nic a ten drugi swiecil w jego miejsce


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to masz walnięty w 100% statecznik. Czasami się tak zdarza.


30x30x40 czyli 36 l od 14 02 2009.8 cm LS, 4 kg LR,oświetlenie Led na Cree DIY, Koralia Nano, kaskada Aquaclear 200, odpieniacz DIY, grzałka 50W, sól Kent.

Koszt postawienia.... znikomy w porównaniu do obecnie planowanego zbiornika :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.