Jump to content

Danielj

Klubowicz.
 • Content Count

  389
 • Joined

 • Last visited

About Danielj

 • Rank
  dziarski emeryt :P

Informacje o profilu

 • Imię
  Daniel
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Jaworzno
 • Zainteresowania
  Wieczne pióra vintage
 • Akwarium
  420+ sump

Recent Profile Visitors

2603 profile views
 1. Duncanopsammia axifuga bo o tego korala Ci chyba chodzi, wygląda na pasożyty. Zobacz w nocy, czy coś jej nie podgryza, drażni.
 2. Daj ją na piasek, karm możonkami, żadnych wynalazków, najlepiej drobny kryl, zmiksowane mięso małż, solowiec, pipetą wprost do mordki.
 3. Panowie, Wy o sieciach TN-C-S piszecie.... Niedaleko mnie są miejsca z siecią T-T ....
 4. ;Od 32 lat jestem elektrykiem. Mam uprawnienia E i D co prawda na średnie napięcia, ale po prostu wyższych zakresów nie potrzebuję. Przepisy mówią o tym, że powinno być minimum jedno zabezpieczenie przeciwporażeniowe. Jeśli chodzi o przepisy to proszę bardzo : Dz.U. 2002 nr 75 poz. 690 Dokładnie paragraf 183.1. podpunkt 3. Tam wyraźnie pisze, że : urządzenia ochronne różnicowoprądowe lub odpowiednie do rodzaju i przeznaczenia budynku bądź jego części, inne środki ochrony przeciwporażeniowej. Wynika z tego, że nie ma ograniczeń co do ilości zabezpieczeń. Poza tym "różnicówka" jest elementem dodatkowym, jeśli chodzi o ochronę podstawową przed dotykiem bezpośrednim. W ochronie dodatkowej ( przed dotykiem pośrednim ) "różnicówka" jest jednym z elementów samoczynnego szybkiego wyłączenia zasilania w czasie bezpiecznym dla człowieka ( czas odpowiedni do warunków środowiskowych ) Nie ma więc błędu w projektowaniu instalacji z kilkoma "różnicówkami" Co do kondygnacji to masz rację, ja pisałem o budynku jednokondygnacyjnym. Zresztą w rozbudowanych instalacjach, każda kondygnacja ma swoją rozdzielnicę
 5. A jaki przepis o tym mówi? Mam instalację trój i jednofazową w budynku. Do tego, jednofazowa jest rozdzielona na instalację oświetleniową i gniazda. Każdy z trzech obwodów ma swoją różnicówkę, instalacja wykonana zgodnie z projektem technicznym.
 6. Danielj

  Nierdzewne śrubki

  Gdzie zamawiałeś ? Bo mnie wyskoczyły ceny po 70pln za sztukę
 7. Danielj

  Przeróbka ATI 8x54W

  A ja myślałem o pójściu w drugą stronę Nigdy nie miałem problemów z nimi (wbrew temu co się o nich pisze).
 8. Danielj

  Przeróbka ATI 8x54W

  No to mnie trochę zbiliście z tropu W tym temacie kolega pisze, że od dwóch miesięcy działa to bez problemu, z tym, że z lampą PS.
 9. Danielj

  Przeróbka ATI 8x54W

  Dzięki, mam już więc większość elementów. Diody chcę dać właściwie tylko Royal blue i blue. Miałem kiedyś Metisa 2x150W i świeciłem tylko jednym kanałem, właśnie royal blue. A może w jednym z kanałów miast kilku diod blue dać np. cyjan, red, green? Czy nie ma sensu?
 10. Danielj

  Przeróbka ATI 8x54W

  Całą elektronikę mam zamiar schować pod akwarium, ten radiator z Waszego linku ładnie pasuje, po odkręceniu dwóch środkowych odbłyśników od T5 mam 95mm szerokości przestrzeń, prawie pod trzy radiatory i trzy nitki Wolan91 używałeś uniwersalnej obudowy, czy jakiejś dedykowanej?
 11. Danielj

  Przeróbka ATI 8x54W

  Witam. Chcę przerobić lampę, tzn. zamiast dwóch świetlówek 54W wsadzić diody 3W Royal blue i blue. W sumie 48 diód na sterowniku od Magu. Dokładnie wg. tego schematu: Moje pytanie dotyczy radiatora. Czy ten z poniższego linku wystarczy, biorąc pod uwagę chłodzenie z wentylatorów lampy ATI 8x54W dimm ? https://sklep.hart-metale.pl/index.php?route=product/product&path=54_67&product_id=249
 12. I jak z tą lampą? Działa? Chcę zrobić to samo z ATI 8x54W i jestem ciekawy Twoich doświadczeń
 13. Danielj

  e-rybka komentarze

  Napiszesz coś na temat to mogę z Tobą podyskutować. Teraz nie ma ani sensu ani możliwości.
 14. Danielj

  e-rybka komentarze

  Drodzy Państwo. Ten facet wszędzie pisze, że erybka go oszukała, tylko nie pisze o tym, że tych lamp nie kupił w erybce tylko w innym sklepie. A do erybki się doczepił bo jest dystrybutorem na Polskę...
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.