Skocz do zawartości
dzidek2611

Ludzie Pomocy

Rekomendowane odpowiedzi

to ta sama tylko nazwe firmy zmienil k...... nie licz na jakas gwarancje, ja jak chcialem zeby mi przyslal nowe ballasty to mi rachunek wystawil


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierwszy balast padl po tygodniu ,nastepne po 2 i 3tygodniach, pleksi tak sie wygielo ze wpadlo do akwarium, ale teraz po wymianie ballastow wsystko jest ok


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich,male pytanko-z jakiej srednicy rurki macie zrobiony odplyw wody do sumpa?,bo moj jakos strasznie chalasuje.W sklepie zoologicznym doradzili mi zebym sobie zrobil z 30mm (wymiar w środku)wydajnos pompy na powrocie to 1700L/G w akwarium 150L.Niewiem czy mam teraz to wszystko przerabiac na mniejsza średnice 25mm czy 20mm.Bardzo prosze o porady i wskazowki co z tym fantem zrobic.Za pomoc z góry dziekuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 24mm i pompa 2500l/h

ale ja zrobilem sobie kolanko na spadzie z komina i nic mi nie halasuje ....


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki SMITHPL tez tak zrobie co prawda tez kolanko mialem na dole ale chyba troche rura za gruba i dlatego chalasuje,zaraz z rana pojade do B&Q i zakupie co trzeba po przerobce napisze.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzidek2611: nie przejmuj sie srednica rury, jesli masz dodatkowy splyw (rewizje) to zamontuj (jesli jeszcze nie masz) zawor na glownej rurze powrotnej jak najnizej, i tak wyreguluj zeby rura byla cala zalana woda - bedzie mniej halasowac. No i sama metoda zasysania wody - haslo durso :clapping


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc MateuszD:wlasnie ze (rewizji)niemam,jak tak to z jakiej srednicy ma byc,zawor na powrocie mam,i czy ma byc na takiej samej wysokosci co glowny komin? Dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rewizje ciezko bedzie montowac teraz - musialbys wiercic w szkle. Jakbys ja jednak montowal to moze byc troche mniejszej srednicy - dla 1700 l/h wystarczy i 20, ew dla pewnosci 25mm.

Wlot do rewizji musi byc troche wyzej - np 1cm ponizej powierzchni wody w akwa.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MateuszD:z wierceniem w szkle nie bedzie problemu bo mam wiertla do szkla (sam narazie wszystkie wiercilem)wiec luzik,ale zastanawiam sie jakie to ma zadanie skoro rewizja bedzie 1cm ponizej poziomu wody w akwa a glowny komin mam 5cm ponizej poziomu wody w akwa.posze o wyjasnienie.Z gory diekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzidek2611: jak masz komin 5cm ponizej poziomu wody? Rozumiem ze 5cm ponizej gornej krawedzi szkla, ale powiom wody w akwa utrzymuje sie na poziomie komina (+ - grzebien) - i o tym poziomie pisalem. Ze normalnie poziom wody w kominie jest troche nizszy, i rewizja jest nad woda. Jak sie zapchalby glowny splyw, to poziom wody w kominie rosnie, i w koncu splywa rewizja do sumpa.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MateuszD:przepraszma zle napisalem,mam tak jak ty napisales,ale co to ma sie do cichego spadu wody?poprostu nie rozumiem,sporo tez czytalem i jest wiele sposobow na zamontowanie hydrauliki co osoba to inny sposob i zdanie na ten temat,ale i tak narazie niewiem co mam zrobic na 100%,poprostu zglupialem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, to po koleji: O rewizji pisalem, ze sie przydaje jak sie ma zawor na glownej rurze - po prostu jak go troche za mocno zdlawisz, albo np w nocy jest minimalnie wyzsze napiecie w sieci i pompa ma troche wieksza wydajnosc, to bez rewizji moze sie to zle skonczyc - powrot bedzie za slaby zeby pomiescic splywajaca wode.

U mnie pierwotnie wygladalo to tak:

1514-komin.jpg

Potem zatkalem te gorna czesc splywu calkiem, i nie mam problemu z siorbaniem (wywiercilem tylko na samej gorze otworek kolo 5mm do odpowietrzania ukladu)


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MateuszD:dziekuje za wszystkie podpowiedzi jeszcze sie zastanowie co zrobic z tym fantem,wkoncu rure splywowa ma 30mm,rewizje napewno dzisiaj zrobie ale niewiem czy poradze sobie z tym chalasem,zobaczymy.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siorbanie pojawia się wtedy kiedy odpływ oprócz wody zasysa również powietrze. Zrób tak jak widzisz na zdjęciu Mateusza, ewentualnie żeby jeszcze to uprościć to możesz w śrubunek włożyć samą tylko perforowaną/wiercaną rurkę, bez tych kolanek, od góry ją zaślepiasz żeby nie wlazł Ci tam żaden zwierzak i po kłopocie. Do tego poziom wody w kominie ustalasz sobie zaworem (trochę to potrwa) tak żeby był niższy o 1-2 cm od lustra wody w zbiorniku i masz bezgłośny zupełnie spływ.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc SEB wlasnie powracam ze sklepu B&Q i zabieram sie do poprawek zdjecie MateuszaD bardzo mi pomoglo,nie tylko siorbanie mnie denerwowalo,tez odglosy ze spadajacej rury wewnatrz jej,ale przypuszczam ze raczej tak musi byc,jesli nie to prosze o porady,i jeszcze jedno-zrobic kolanko na dole splywu czy besposrednio puscic ja do sumpa?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci jak mam ja, nie mam żadnego kolanka, w kominie wciśnięta w śrubunek rurka jakieś 15-20 cm powiercona jak ta na zdjęciu Mateusza, zaślepiona od góry, w sumpie zawór na rurze którą woda spada z komina, na niej trójnik z kolankiem umożliwiający odpowietrzenie, poziom wody w kominie ustawiony tak jak napisałem powyżej i jest bezszelestnie. Zresztą gdzieś już wklejałem tu zdjęcia w temacie Juvevaldiego, spróbuję poszukać.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie nawiercilem te dziury i zaczynam brac sie za skladanie tego wszystkiego zobaczymy co z tego wyjdzie,po prubie zaraz napisze co i jak.Dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to wygląda u mnie.1367-splyw1.jpg1367-splyw2.jpg1367-splyw3.jpg1367-splyw4.jpg


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie nie ma odpowietrzenia na dole, rura wprost idzie do komory sumpa, ale nie robia sie prawie zadne babelki powietrza i splyw jest calkiem cichy.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko juz polonczone,tez zrobilem prosto do sumpa,faktycznie jest cichutko,ale jeszcze musze jechac zawor kupic,bo jak zassa wode to ciagnie jak chol.....,i znowu lapie powietrze,tylko gdzie ja dostane zawor na rure 30mm? cos wykombinuje.Dziekuje za porady.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

narescie juz wszystko podlonczone chodzi jak ta lala,cichutko nawet nieslychac ze cos chodzi,jeszcze raz panowie dziekuje za pomoc.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich-mam takie male pytanko,a mianowicie,niedawno kupilem filtr RO wszystko jest ok,ale po około 2-uch godzinach pracy przestaje mi leciec woda z kranika?niewiem dlaczego,zanim wsadzilem membrane przepuscilem przez niego jakies 30l wody dopiero wsadzilem membrane wiec zapchac sie niemogl,po odkreceniu kranika na ściek woda znowu zaczyna leciec,ale nie tak samo szybko jak te 2 godz.temu.Czy to moze byc spadek cisnienia w rurach?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo ogranicznik na scieku ci sie zatyka..


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.