Skocz do zawartości
domat

Ro wystarczy czy RO+DI

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam takie pytanie czy do morskiego wystarczy mi filtr RO czy potrzebuje RO+DI? gdyz jedni mówia ze trzeba inni ze nie... Oraz jesli trzeba DI to gdzie mozna kupic jakis TANI zestaw RO+DI(do zbiornika 90l) gdyz na allegro takowych nie widze jedynie same RO?


Pozdrawiam domat,

Było kilka ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja do "tds" polecam jeszcze test na krzemiany,u mnie "tds" pokazuje jeszcze "0" a test na krzemiany już pokazuje ich zawartość w wodzie i przez to miałem spore problemy z glonami w akwarium,nie pomagały nawet absorbery. (porostu codziennie przy uzupełnianiu odparowanej wody dolewałem świeżej pożywki dla glonów)

Teraz wymieniam żywice w porę i glony zaczęły sie same cofać

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
seba75 :

A ja do "tds" polecam jeszcze test na krzemiany,u mnie "tds" pokazuje jeszcze "0" a test na krzemiany już pokazuje ich zawartość w wodzie i przez to miałem spore problemy z glonami w akwarium,nie pomagały nawet absorbery. (porostu codziennie przy uzupełnianiu odparowanej wody dolewałem świeżej pożywki dla glonów)

Teraz wymieniam żywice w porę i glony zaczęły sie same cofać

Pozdrawiam

A jakiej żywicy używałeś przedtem i jakiej używasz teraz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jakiego testu na krzemiany uzywasz?


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używałem żywicy "mb 400" a teraz używam "mb 20" (taką zamawiam,a co dostaje to już tylko sprzedawca wie :(_o ) test na krzemiany używam "Tropic Marin SILICAT-TEST"

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a filtr DI jaką powinien mieć pojemność? Otóż z racji ograniczeń finansowych (czyt. żona) zmuszony jestem zbierać sprzęt powoli. I wpadałem na pomysł aby zbudować filtr RO na raty. Tzn. najpierw kupiłbym obudowe do membrany RO, filtry wstępne, złączki i inne duperele a za jakiś czas membranę oraz takie coś http://www.czystawoda.pl/index.php?co=lista&KD=Wk%B3ady%20do%20filtr%F3w&KT=w%EAglowe&id_op=23&opis_roz=tak i w tą obudowę wsypać żywicę MB-20. Tylko że obudowa ta ma pojemność 0,35l (tzn. tyle tam węgla jest jak się ją kupuje). Czy to nie za mało? Interesuje mnie ta obudowa bo mógłbym ją spiąć do kupy razem z obudową RO. I czy po DI można zastosować http://www.czystawoda.pl/index.php?co=lista&KD=Wk%B3ady%20do%20filtr%F3w&KT=w%EAglowe&id_op=18&opis_roz=tak czy lepiej dać przed DI a po RO?

I membrana RO jakiej firmy jest najlepsza? Aha a zestaw ma zasilać baniak ok 130l brutto.


30x30x40 czyli 36 l od 14 02 2009.8 cm LS, 4 kg LR,oświetlenie Led na Cree DIY, Koralia Nano, kaskada Aquaclear 200, odpieniacz DIY, grzałka 50W, sól Kent.

Koszt postawienia.... znikomy w porównaniu do obecnie planowanego zbiornika :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tym sprzedawca uwazaj, ja sie nacialem

tu masz nizsze ceny, DI tez maja

http://www.sklep-rainbow.pl/index.php?k12,filtry-do-wody-wklady-filtracyjne

wsyp w taka obudowe - lepiej i prosciej

http://www.sklep-rainbow.pl/index.php?p417,komora-filtra-housing

do tego wklad na zywice DI i zywica

kazda obudowe zepnesz do kupy, kupujesz zlaczki na szybkozlaczki

ja tez ewoluowalem i w koncu skonczylo sie na 2 obudowach housing na mehcaniczny, druga na wegiel

po tem Ro i po tem znow housing obudowa i w niej DI.

I jest naprawde super, mialem DI z czystawoda.pl i szczerze mowiac okazalo sie ze zywicy bylo pol a obudowa niedopasowana do wkladu :-(

Wczoraj rozbudowalem jeszcze system na 2 filtry RO co by szybciej wyciskac :-)


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Ja pomogę może, bo ostatnio przrerabiałem temat zakupu RO/DI.

Kupiłem wszystko u jednego sprzedawcy, tego którego podajesz. Filtr RO firmy Puricom, z 3 prefiltrami i membraną Vontron plus do tego filtr DI z żywicą MB-20 kosztował mnie razem z przesyłką (była gratis :() 370pln. Do tego dokupiłem dual TDS na ebay.co.uk za 90pln i mam idealny moim zdaniem zestaw :) RO robi mi z około 400 ppm 5 ppm a po DI mam 0. Jak narazie przeleciało około 40-50 litrów wody przez to i parametry bez zmian. Polecam!


60L - 8kg LR - miniflotor - tunze 6025 - oświetlenie 2*24 + 1*15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście smithpl tam gdzie podajesz mają tańsze filtry, ja za RO4 zapłaciłem 290pln, a tutaj po 200pln. Ale nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem :(


60L - 8kg LR - miniflotor - tunze 6025 - oświetlenie 2*24 + 1*15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rowniez mam taki zestaw jak answer i przelecialo przez niego juz okolo 600l i dalej TDS pokazuje po DI-0 a po RO-5 wiec zestaw jest godny polecenia i cena wydaje mi sie przystepna,zreszta nie ma co oszczedzac bo tu nie o to chodzi,woda ma byc czysta i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.