Skocz do zawartości
Silver200

Oswietlenie glonowego

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jakiej mocy powinno byc oświetlenie nad filtrem glonowym?

Obecnie mam filtr wielkości ok 20l i 2x24w nad nim i ze względu na brak pleców w szafce mam poświatę na cały salon.

chciałbym zmienić oświetlenie na jakieś 11-20w max - czy nie zaszkodze?

proszę o pomoc.

pozdrawiam


Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej. ostatnio kupiłem w sklepie elektrycznym lampke na 2 jarzeniówki po 8watt ale 10000k każda


370l.sump140l.deltec apf600.obiegówka eheim1262.cyrkulacja,tunze6045,i 2x6065,oświetlenie A.M. 2*150hqi,4*54 T5,50kg gruzu.w sumpie DSB+refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja swiece 11W swietlowka PLL okolo 6500K w cyklu 12/12 godz.


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja własnie mam 2x24 10000 k, ale denerwuje mnie to światło, bo mam jasno w całym salonie, wieć mam wrażenie, że za duzo sie "marnuje", własnie u Ciebie smith znalazłem taką lampkę o jaką mi "chodzi" i w odpowiedniej cenie;)

tylko sie chce dowiedzieć czy będzie dobra;)


Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@juwewaldi, mozesz podesłać zdjęcie swojego sumpa, albo chociaż opisz jakiej wielkości masz glonowy;)

z góry dziekuje.


Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIkt nic nie wie?

Panowie i Panie pomocy!!!!!!!!!!


Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silver dobre sa te twoje jarzeniówki:) żeby nie było poświaty musisz zrobic osłone,ja zrobiłem takie korytko z panela podłogowego,pomalowałem,wykleiłem od srodka folią aluminiową i już.a teraz o sumpie,35 kg żywego piachu ocean nature,pompka cyrkulacyjna i glony spagetti te cienkie i cóż to wszystko


370l.sump140l.deltec apf600.obiegówka eheim1262.cyrkulacja,tunze6045,i 2x6065,oświetlenie A.M. 2*150hqi,4*54 T5,50kg gruzu.w sumpie DSB+refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info odnośnie sumpa.

Jednak żeby nie było poświaty to musiałbym wstawić plecy do szafki, a tego wolałbym uniknąć;)

drugą sprawą jest "marnowanie" prądu, po prostu jeśli mógłbym oświetlić glonowy mniejszą ilością swiatła to byłbym szczęsliwszy, a i rachunek za prąd był przyjemniejszy;). Światła jest tyle, że jak zaglądam do szafki to prawie trzeba oczy mrużyć tak daje, a mam założone odbłyśniki, więc większość światła kierowana jest w jednym kierunku,a odbija się od dna;)

gdybym mógł odłączyć jedną świetlówke to byłbym szczęśliwy, ale niestety sie nie da:(


Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierzesz dwie lampki 11W PC, do tego swietlowki powiedzmy Osram 6500K (tanie i latwo dostepne) i masz sprawe oswietlenia 20L filtra glonowego zalatwioną.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tak właśnie zrobię;)

bardzo wszystkim dziękuję za pomoc:)

jeszcze pytanie - czy świetlówki kompaktowe to to samo co PC?

pozdrawiam


Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.