Skocz do zawartości
Tomasz Młot - Kwidzyn

czyszczenie Deltec MCE600

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć działa u mnie od chyba 5-6 tygodni odpiniecz zewnętrzny deltec MCE600. Oststnie denerwuje mnie że woda która wraca do baniaka z tej kaskady strasznie chapie i hałasuje. Podejrzewam ze pompa poprostu osłabła i woda zamiast się ślizgać po tym plastikowym niby spływie wali prosto do baniaka. Nie chciałbym całej pompy wyjmować ze środka i czyścić bo po włożeniu pewnie znowu będzie się musiała ustawić odpowiednio żeby dobrze odpieniać no i bąbelki znowu w baniaku będą. Miałem zamiar cały odpieniek czyścic raz na 3 miechy.

Gdzieś o uszy obił mi sie sposób z wlaniem do odpienka wody z RO, podobno ona portafi dobrze wirnik w pompie przeczyścić i igełkę.

Jak często czyscicie swojego delteczka i czy macie jakieś sprawdzone sposoby na poprawę pracy pompy a może na wyciszenie wody na powrocie.

pozdro


na razie 50 l żeby nie wypaść z obiegu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam MCE300 i czyszczę go co ok. 1,5 miesiąca. Pompa się taka zawala, że pomaga tylko jej rozebranie. A na płytkę na wylocie mam założoną gąbkę i nie wpuszcza bąbelków i nie chlapie :(

Pzdr

Lechu


Sonda: Skąd jesteś?

Na razie oglądam Wasze rafy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,moj nie chlapie,woda zlewa sie po tym plastiku do akwarium,czasem jak mi glony wapienne narastaja na tej czesci to usuwam je porowata gabka,poniewaz robi wtedy troche szumu,pompe i wirnik czyszcze raz na 5 miesiecy,zawor doprowadzajacy powietrze otwarty na max caly czas,dobrze jest rowniez pompe oblozyc wokol kawalkami gumy-pomiedzy pompa a obudowa w srodku pompa wtedy mniej buczy, pozdrawiam


350 litrow Rena Aqualife,tunze 4*6045 ,deltec mce 600 turbo,266w t5 mix lps i miekkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm no dobrze, to jeszcze jedno pytanie.

Gdzie umieszczacie węgiel? Bo ja nie chcę wkładac go tam do środkowej komory, bo używam węgla raz na miesiąc przez 12 godzin. Jak go umieścić w komorze tej gdzie jest rurka odpływowa żeby sie woda nie przelewała?


na razie 50 l żeby nie wypaść z obiegu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,wegiel powinno sie umieszczac w komorze tej gdzie jest odplyw,powinien byc tam taki plastik -blokada ,wyciagazs go do gory ,dajesz worek z weglem i dociskasz go tym plastikiem na same dno,raczej nie ma szans aby zblokowal sie odplyw po docisnieciu


350 litrow Rena Aqualife,tunze 4*6045 ,deltec mce 600 turbo,266w t5 mix lps i miekkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.