Skocz do zawartości
dudu

Projekt mojej małej solniczki [28 l]

Rekomendowane odpowiedzi

u mnie jest opakowanie o połowe mniejsze, a to wieksze spokojnie wejdzie do Twojego akwa.

Skale polozylem na piasku i nic sie nie wyplukuje, a pod piaskiem jest szkło (u mnie 6 mm float, jakos bardziej mi sie podobaja grubsze szyby w akwarium)

daj oswietlenie 3 x 11 W, nie ma potrzeby az 4 swietlowek, ja mam 2 i wszystko jest ok (ale mam miejsce na 3 swietlowke w obudowie, tak na wszelki wypadek)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to może zamiast 4 to założę 3 tylko w jakiej konfiguracji? Dać przewagę aktyniki?


30x30x40 czyli 36 l od 14 02 2009.8 cm LS, 4 kg LR,oświetlenie Led na Cree DIY, Koralia Nano, kaskada Aquaclear 200, odpieniacz DIY, grzałka 50W, sól Kent.

Koszt postawienia.... znikomy w porównaniu do obecnie planowanego zbiornika :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam , co do oswietlenia to ja mam a w moich 25L 3x11W white i 1x11W blue actynic i ladnie doswietla cale akwa, ale mysle ze 2 biale + 1 aktynika spokojnie wystarcza:)


112L(80x35x40)

----

LR - 10kg, LS - 10kg, oświetlenie - 57W (w trakcie modernizaji), Miniflotor, Cyrkulacja 3500L/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to dam 2x11W 10000K i 1x11W aktynike. Skała pójdzie na piach, pod piach nic nie dam bo po co. No i teraz muszę lampę sklecić. Z racji tego że raczej nie będzie w akwarium ryb które lubią wyskakiwać zrobię otwarte. Mam pomysł na oprawę i jak uda mi się ją zrobić to wstawię na forum sposób wykonania. Pytanie odnośnie Rowaphos. Czy mogę trzymać go w kaskadzie? Czy musi mieć specjalny przepływ dla rowy? I czy nie spowoduję katastrofy używając tego absorbera? Wodę do zalania będę miał z gotowego zbiornika w którym woda solona jest jakąś dziwną solą ( taka w pomarańczowym wiadrze). W przyszłości będę podmieniał wodę zasoloną Priesem. Czy to w czymś przeszkadza?


30x30x40 czyli 36 l od 14 02 2009.8 cm LS, 4 kg LR,oświetlenie Led na Cree DIY, Koralia Nano, kaskada Aquaclear 200, odpieniacz DIY, grzałka 50W, sól Kent.

Koszt postawienia.... znikomy w porównaniu do obecnie planowanego zbiornika :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i się zaczęło na poważnie. Tak jak pisałem akwa 30x30x40.

3258-imgp2347a.jpg

Do baniaczka zrobiłem pokrywę ze spienionego PCV 6 mm. W pokrywie z boku wykonałem 8 otworów pod wentylatorki, wnętrze pokrywy wykleiłem taśma lustrzaną. Na pokrywę od wewnątrz wkleiłem lustro jako odbłyśnik.

3258-imgp2349a.jpg

3258-imgp2360a.jpg

3258-imgp2365a.jpg

Całość będzie oświetlona kompaktami narvy 2x11W 10000K oraz 1x18 Blue2. Sól Preisa już kupiona. Dziś może odwiedzę jednego z naszych forumowiczów w Kielcach. Obiecał mi że jak będę zalewał to dostanę wodę z jego podmianki. Bajecznie po prostu. Aktualnie czekam na 18W aktynikę, część zamienną do kaskady i rozglądam się za Koralią Nano. Zostało mi jeszcze do zbudowania pudełko na stateczniki itp. No i muszę znaleźć regulowany zasilacz 12V minimum 0.8 A

A tak wygląda akwarium z oświetleniem 2x11W 10000K (18W Blue2 dojedzie po niedzieli).

3258-imgp2546a.jpg

A tak oświetlone tylko diodami led:

3258-imgp2556a.jpg


30x30x40 czyli 36 l od 14 02 2009.8 cm LS, 4 kg LR,oświetlenie Led na Cree DIY, Koralia Nano, kaskada Aquaclear 200, odpieniacz DIY, grzałka 50W, sól Kent.

Koszt postawienia.... znikomy w porównaniu do obecnie planowanego zbiornika :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i stało się. Wczoraj zalałem. Baniaczek został w 100% zalany wodą z dojrzałego zbiornika, skała wstępnie odgazowana, lekka, bardzo porowata pełna różnych dziur i jaskiń. Oprócz wody dostałem od kolegi Bandiego troszkę glonów i xeni. Na dno wysypałem 9 kg Nature's Ocean - Bio-Activ Live&襦 Aragonite. Oczywiście po wsypaniu piachu w akwa zrobiło się mleko. Dziś woda jest już bardziej przejrzysta ale dalej lekko mleczna.

3258-imgp2324a.jpg

3258-imgp2601b.jpg

3258-imgp2602c.jpg

3258-imgp2603d.jpg

3258-imgp2604e.jpg

3258-imgp2605f.jpg

Odpieniacz pieni tylko trzeba było trochę poczekać żeby "dojrzał" Natomiast mam problem z bąbelkami powietrza wracającymi do akwarium.

Tak wygląda odpieniacz:

3258-imgp2316.jpg

To stare zdjęcie ale zmieniło sie to że w dolnej rurce zrobiłem ząbki, usunąłem naklejkę z kubka a dziś zakleiłem górny rząd otworów wylotowych. Myślałem że dzięki temu bąble nie powrócą do akwarium ale niestety nie pomogło. Co zrobić żeby się ich pozbyć z akwarium? Może przedłużyć tą rurkę w której siedzi kostka? Odpieniacz pracuje w kaskadzie Aquaclear 200. Ta kaskada zresztą tez sprawia mi kłopot. Miała być bezgłośna a nie da się przy niej spać. Hałasuje silnik. Jest nowa i nie wiem czy musi się dotrzeć czy tez oddać ja do reklamacji.


30x30x40 czyli 36 l od 14 02 2009.8 cm LS, 4 kg LR,oświetlenie Led na Cree DIY, Koralia Nano, kaskada Aquaclear 200, odpieniacz DIY, grzałka 50W, sól Kent.

Koszt postawienia.... znikomy w porównaniu do obecnie planowanego zbiornika :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze wlasnie musisz przedluzyc ta rurke wewnatrzna zeby baniki w odpieniaczu nie zchodzily za nisko.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to muszę się rozejrzeć za jakąś rurką i zrobić od nowa. Myślałem jeszcze nad tym aby obok odpieniacza wcisnąć te glony od Bandiego i oświetlić je od góry takimi płytkami z diodami Led (akurat takie mam). Może wtedy też warstwa glonów hamowałaby bąbelki?

Aha jeszcze nie wiem czy nie mam za dużego "młyna" w zbiorniku. Otóż kaskada teoretycznie daje ok. 700 l/h do tego koralia daje 900 l/h. Daje to ok 57-krotną wymianę wody w ciągu godziny. Nie za dużo?


30x30x40 czyli 36 l od 14 02 2009.8 cm LS, 4 kg LR,oświetlenie Led na Cree DIY, Koralia Nano, kaskada Aquaclear 200, odpieniacz DIY, grzałka 50W, sól Kent.

Koszt postawienia.... znikomy w porównaniu do obecnie planowanego zbiornika :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moge sie mylic ale moze wyskokosc odpieniacza jest za mala do ilosci wytwarzanych pecherzykow ale jesli to co widac na zdjieciu w srodku odpieniacza to rurka od kostki to faktycznie jest za mala i to o jeszcze raz tyle

cyrkulacjie masz dobra a jesli za bardzo daje na korale to sprobuj ustawic ja jakos inaczej

tak pozatym to ajny baniaczek :waving

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i zrobiłem dzisiaj nowy odpieniek tzn. kupiłem nowy dozownik do sosów oraz tubkę Plusss multiwitamina czy jakoś tak. Tubke opróżniłem, uciąłem dno i powstała fajna długa rurka. Niestety nie przeźroczysta ale mi to nie przeszkadza. Wpuściłem ją na ponad 3/4 długości czyli prawie pod sam kubek. Dolną część zrobiłem trochę dłuższą. Niestety bąbelków było pełno. Więc skróciłem dolną część tak aby w momencie gdy bąbelki wypadają z odpieniacza były wyłapywane przez prąd wody zasysany do odpieniacza. No i polepszyło się trochę ale bąbelki dalej się przedostają do akwarium. Jutro wrzucę jakieś zdjęcia.

Kaskadę też muszę oddać na gwarancji do sklepu bo minęło kilka dni a ona ciągle hałasuje. Żonka ma już jej dość. Miał ktoś z Was jakieś doświadczenia z kaskadami aquaclear 200? Jakieś opinie? Znalazłem na necie opinie że są one praktycznie niesłyszalne. Moja niestety do nich nie należy.


30x30x40 czyli 36 l od 14 02 2009.8 cm LS, 4 kg LR,oświetlenie Led na Cree DIY, Koralia Nano, kaskada Aquaclear 200, odpieniacz DIY, grzałka 50W, sól Kent.

Koszt postawienia.... znikomy w porównaniu do obecnie planowanego zbiornika :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem kiedys taka kaskade w slodkim, chodzila cicho i bez zazutow

zrob fodke odpieniacza podczas pracy zobaczymy jak to wyglada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No muszę poczekać aż kaskadę wymienię. Ja to ogólnie pechowiec jestem. Kupiłem używaną AC200 na allegro i okazało się że strasznie warczy. No to kupiłem nowy wirnik do niej i dalej warczała. Okazało się iż ma wytarty trzpień metalowy na którym pracuje wirnik. Taki trzpień można dostać generalnie tylko w USA a koszt sprowadzenia wyniósł by tyle co nowa kaskada. Wymieniłem w takim razie ten świeżo kupiony wirnik na grzałkę od mojego baniaczka. Po włożeniu do pojemnika w domu okazało się iż nie grzeje. No to zostawiłem na chwilę licząc że może za chwilę zadziała a ona po 5 minutach eksplodowała. Zanoszę resztki grzałki do sklepu a tam się okazuje że doszło do pomyłki i sprzedano mi egzemplarz który dzień przede mną przyniósł ktoś na reklamacje. Grzałka wymieniono mi od ręki. Zamówiłem więc nowa kaskadę AC200. No i szlag mnie trafia przez ten hałas. No zobaczymy co tym razem będzie z nią nie tak. Na pewno była nie używana bo była zafoliowana (prawdopodobnie oryginalnie). Jak tylko uporam się z kaskada to wrzucę jakieś zdjęcia. Ten wcześniejszy odpieniacz jak już "dojrzał" to fajnie pienił a i syfek zbierany z piany był dość .... brudny i śmierdzący.

A może zamiast zdjęć wrzucę jakiś filmik z działania odpieniacza.


30x30x40 czyli 36 l od 14 02 2009.8 cm LS, 4 kg LR,oświetlenie Led na Cree DIY, Koralia Nano, kaskada Aquaclear 200, odpieniacz DIY, grzałka 50W, sól Kent.

Koszt postawienia.... znikomy w porównaniu do obecnie planowanego zbiornika :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz ty sie z tym sprzetem:)

filmik bedzie sii

czekamy :waving

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano mam. Kaskada oddana do sklepu. Mam nadzieję że naprawią albo wymienią na sprawną.


30x30x40 czyli 36 l od 14 02 2009.8 cm LS, 4 kg LR,oświetlenie Led na Cree DIY, Koralia Nano, kaskada Aquaclear 200, odpieniacz DIY, grzałka 50W, sól Kent.

Koszt postawienia.... znikomy w porównaniu do obecnie planowanego zbiornika :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie wie ktoś co to za kulka?

3258-imgp2868a.jpg

Wydaje mi się że jest to http://pl.reeflex.net/tiere/2117_Ventricaria%20_ventricosa.htm.

Mam rację? Wyczytałem że lepiej się go pozbyć. Jedna sztuka była na Caulerpie i usunąłem. Na skałce z Xenią znalazłem 2 szt. Jedna zeszłą bez problemu natomiast druga pękła. Na szczęście poza akwa. Skałkę z xenią wypłukałem i włożyłem do baniaka. Nie wiem natomiast jak się pozbyć tej kulki spod grzybowieńca. Przyrósł pieron do tej kulki i nie chcę mu krzywdy zrobić.

Jutro wstawię zdjęcia całości. Wczoraj przybyły nowe zwierzaki: krewetka czyszcząca, ślimak "stożek", 2 kraby pustelniki (jeden tricolor a drugi "red legg"), clavularia zielona, szczepka pavony (chyba cactus ale żona twierdzi że to nie ta).

Sami oceńcie:

3258-imgp2834b.jpg


30x30x40 czyli 36 l od 14 02 2009.8 cm LS, 4 kg LR,oświetlenie Led na Cree DIY, Koralia Nano, kaskada Aquaclear 200, odpieniacz DIY, grzałka 50W, sól Kent.

Koszt postawienia.... znikomy w porównaniu do obecnie planowanego zbiornika :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Jak ją bezpiecznie dla grzybowieńca wyeksmitować? Ewentualnie jak z nimi walczyć oprócz oczywiście metody mechanicznej?


30x30x40 czyli 36 l od 14 02 2009.8 cm LS, 4 kg LR,oświetlenie Led na Cree DIY, Koralia Nano, kaskada Aquaclear 200, odpieniacz DIY, grzałka 50W, sól Kent.

Koszt postawienia.... znikomy w porównaniu do obecnie planowanego zbiornika :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Inne" glony? Wysokie też? Czy tylko te niepożądane?


30x30x40 czyli 36 l od 14 02 2009.8 cm LS, 4 kg LR,oświetlenie Led na Cree DIY, Koralia Nano, kaskada Aquaclear 200, odpieniacz DIY, grzałka 50W, sól Kent.

Koszt postawienia.... znikomy w porównaniu do obecnie planowanego zbiornika :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka mała rada dla tych którzy będą robić pokrywy z chłodzeniem do akwarium. Kupcie najcichsze wentylatory jakie znajdziecie na rynku. Ja zaoszczędziłem i kupiłem najtańsze po 5 zł. Jak jeden testowałem to było ok. Ale jak włącza się 8 szt. na raz to dopiero huczy. Zagłusza nawet TV. Na razie rzadko się załączają ale ciekawe co będzie w lato.

Aha wrzuciłem filmik z pracy odpieniacza. Mocowanie na razie prowizorka bo kaskada w naprawie jeszcze.


30x30x40 czyli 36 l od 14 02 2009.8 cm LS, 4 kg LR,oświetlenie Led na Cree DIY, Koralia Nano, kaskada Aquaclear 200, odpieniacz DIY, grzałka 50W, sól Kent.

Koszt postawienia.... znikomy w porównaniu do obecnie planowanego zbiornika :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym razem odpieniacz w akwa a nie w kaskadzie? troche szkoda miejsca w akwa:(


360l+120lsump,beast1200,TUNZE 6045+jvp102,NJ4500,LED CREE 4X12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam jak kaskada wróci z naprawy. Jak będzie już z nią wszystko ok to odpieniacz ląduje w kaskadzie.


30x30x40 czyli 36 l od 14 02 2009.8 cm LS, 4 kg LR,oświetlenie Led na Cree DIY, Koralia Nano, kaskada Aquaclear 200, odpieniacz DIY, grzałka 50W, sól Kent.

Koszt postawienia.... znikomy w porównaniu do obecnie planowanego zbiornika :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam typanie kompletnego nooba - jaka jest lepsza (pod wzgledem skutecznosci) metoda filtracji przy uzyciu kaskady w pikoakwarium - mini odpieniacz czy glony, tak jak w wielu akwariach 10cio galonowych na forach amerykanskich?


dsc0711b.th.jpg

Delta 72x72x50; LED Cree by Tomasz; Hydor Slim-Skim; 2x6055 + multi

Znajdziesz mnie rowniez na: http://www.bractwo-s...forum/index.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam doświadczenia jeszcze więc nie będę doradzał. Ja wymyśliłem sobie mini-odpieniacz. Gdybym się zdecydował na kaskadę Aquaela FZN-3 to zmieściłbym jeszcze glony. Jakieś oświetlenie na ledach by im chyba starczyło. Skusiłem się na AquaClear bo wyczytałem że sa bezgłośne. A baniak w sypialni stoi. Może coś wykombinuje aby dodać do niego glony ale to w przyszłości. Na przyszły raz jak będę zakładał jakiś zbiornik to muszę zrobić sump. W tej chwili nie mam takiej możliwości.


30x30x40 czyli 36 l od 14 02 2009.8 cm LS, 4 kg LR,oświetlenie Led na Cree DIY, Koralia Nano, kaskada Aquaclear 200, odpieniacz DIY, grzałka 50W, sól Kent.

Koszt postawienia.... znikomy w porównaniu do obecnie planowanego zbiornika :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i przyszła kaskada. Wymieniono na nowy egzemplarz i ... też warczy. Wrrrrrr już sam nie wiem. Czy te AquaClear faktycznie tak pracuje? Wszyscy zachwalają że są bezgłośne a tu :). Poczekam z tydzień albo dwa i zobaczymy może się dotrze. Ciekawe tylko jak moja żona z tym filtrem wytrzyma. A może nagrać to warczenie i wysłać do producenta z zapytaniem czy to faktycznie taka praca czy też trafiła mi się znowu ferelna sztuka? Za kilka dni wrzucę jakieś nowe zdjęcia.

Edit: Dziś rano zastała mnie smutna sytuacja. Otóż jedna z 2 krewetek Lysmata amboinensis została znaleziona martwa. I nie jest to wylinka. Jedna z nich miała już wylinkę i wiem że wtedy tamta była taka przezroczysta i pęknięta. A tu jest cała i kolorowa.

3258-imgp3170a.jpg

3258-imgp3171b.jpg

3258-imgp3173c.jpg

Co mogło być powodem zejścia jej na wielką rafę? Szybko zmierzyłem Po4- 0, NO3- 2.


30x30x40 czyli 36 l od 14 02 2009.8 cm LS, 4 kg LR,oświetlenie Led na Cree DIY, Koralia Nano, kaskada Aquaclear 200, odpieniacz DIY, grzałka 50W, sól Kent.

Koszt postawienia.... znikomy w porównaniu do obecnie planowanego zbiornika :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.