Skocz do zawartości
Przemek

Fotki z ReefBoxa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dziś przy okazji robienia zdjęć w sklepie cyknąłem parę fotek ReefBoxa który stoi u nas w firmie.

Poglądowo przyda się również tym osobom, które zastanawiają się co można trzymac w tym malutkim akwarium i jak to może wyglądać ;)

Jeśłi ktoś ma jakieś pytania w sprawie akwarium - pisać śmiało, w tym wątku.

pozdrawiam

Przemek

rb1a.jpg

rb2a.jpg

rb3a.jpg

rb4a.jpg

rb5a.jpg

rb6a.jpg

rb7a.jpg

rb8a.jpg

rb9a.jpg


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Tam jest 1x24W blue oraz 4 x PowerLed 12.000K 1W (170 lumenów każdy), zamontowany testowo już od jakiegoś czasu. Jako ze spełnia swoje zadanie doskonale, niedługo będziemy sprzedawać RB z takim własnie oświetleniem. Czekamy tylko na moduły LED 3W (740 lumenów) - ida do nas aktualnie od hamerykańskich braci.

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemku jak tylko bedą te LEDY to daj znać


140l SHALLOW TANK :p 100x55 28h, Vortech MP10 es, Oswietlenie led 80w (*** loccutus),odpieniacz Deltec MCE300

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemku jaka barwe maja te ledy i jakie sa ich orientaycjne ceny?? Czy patrzac na rosnace ceny energii ich zakup jest oplacalny w porowaniu np do oswietlenia T5??


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są to diody led dużej mocy, występują w różnych temperaturach barwowych. Współpracują z różnego typu soczewkami rozpraszającymi - np. 14st, 40st 120st. Wymagają aktywnego chcłodzenia w postaci dedykowanego(lub DIY) radiatora z wentyaltorem(w przypadku kilku diód na jednym radiatorze jest on niezbędny).

Wbrew pozorom cholernie się grzeją. Wymagany jest dobry, stabilizowany zasilacz. Zużywają ok 1W przy prądzie 750mA i napięciu 4.3V.

Czekamy na moduły LED o barwie 12.000 oraz blue . Oto informacja od producenta:

"For you question about our Aluminum modules, we adpot Power LED as light source, the highest temperature for white color led is 12000K, usually our customer need 6000-9000K led. between 7000-9000k, it's cool white.

For the blue color which we have sent to you, the wave length is between 445-470nm."

Moduł 3W o którym wspomniałem wyżej wystarczy do oświetlenia ReefBoxa - dwa takie dzadzą ok 1400 lumenów, co odpowiada żarnikowi HQI 150W( w przybliżeniu).

Cena za moduł 9x1W PL to ok. 150zł brutto(jak teraz liczę)

Jest to na pewno światło dużo tańsze niż t5 - średnia żywotność diody Power Led przy właściwym chłodzeniu to ok. 100.000 godzin, po których sprawność moze spaścnie więcej niż o 10%. A prądu to żużywa chyba z 10 razy mniej ;)

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemku, moglbys prosze przeslac mi na priva kontakt do producenta? Z mila checia zamowilbym u nich oswietlenie do swojego 500L baniaka, ktory powinienem w koncu dostac za dwa dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy bedzie to mozna wykorzystac przy wiekszych zbiornikach?

Krzysztof


akwarium 150x80x60, schuran 150 , 2x160 BP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemek a czy bedzie mozna u Ciebie zakupic takie osiwetlenie i czy radiator jest w komplecie czy trzeba samemu kombinowac z chlodzeniem ukladu??


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przemek :

Moduł 3W o którym wspomniałem wyżej wystarczy do oświetlenia ReefBoxa - dwa takie dzadzą ok 1400 lumenów, co odpowiada żarnikowi HQI 150W( w przybliżeniu).

Cena za moduł 9x1W PL to ok. 150zł brutto(jak teraz liczę)

Jest to na pewno światło dużo tańsze niż t5 - średnia żywotność diody Power Led przy właściwym chłodzeniu to ok. 100.000 godzin, po których sprawność moze spaścnie więcej niż o 10%. A prądu to żużywa chyba z 10 razy mniej ;)

pozdrawiam

Przemek

Lampa metalohalogenkowa daje 14200 lm. czyli 10 x mniej niż te 2 moduły 3W. Aby uzyskać wydajność świetlną żarnika 150W trzeba by użyć 20 modułów Led 3W. Koszt znaczny. Natomiast 2 moduły odpowiadają wydajności świetlnej świetlówki 24W. I tu już można się zastanowić nad zakupem.

@Przemek podaj jakiś link do tych modułów albo jakieś orientacyjne ceny bo to trochę kuszące rozwiązanie.


30x30x40 czyli 36 l od 14 02 2009.8 cm LS, 4 kg LR,oświetlenie Led na Cree DIY, Koralia Nano, kaskada Aquaclear 200, odpieniacz DIY, grzałka 50W, sól Kent.

Koszt postawienia.... znikomy w porównaniu do obecnie planowanego zbiornika :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dudu o jakim Ty zarniku piszez ze daje 14200lm,chyba taki do akwa slodkiego,bo np blv 14000K, 150w tylko 6800lm.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu na filmiku mozna zobaczyc jak malo pradu taka lampa na ledach pobiera http://www.reefbuilders.com/2008/09/05/solaris-new-i5-led-aquarium-seen-on-video-versus-400-metal-halide/


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@peniek faktycznie mój błąd. Ten żarnik juz do morskiego daje 9000 lm. ale to i tak więcej niż te 2 moduły 3W.


30x30x40 czyli 36 l od 14 02 2009.8 cm LS, 4 kg LR,oświetlenie Led na Cree DIY, Koralia Nano, kaskada Aquaclear 200, odpieniacz DIY, grzałka 50W, sól Kent.

Koszt postawienia.... znikomy w porównaniu do obecnie planowanego zbiornika :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedynymi cenami, jakie udalo mi sie znalezc na necie sa te: http://www.solarisled.com/Products/tabid/56/Default.aspx , ktore sa niestety kosmiczne. Dlatego tez czekam na info od Przemka. Mam nadzieje, dostane ten kontakt ;)

http://www.advancedaquarist.com/2006/8/review2

http://www.reefbuilders.com/2008/09/05/solaris-new-i5-led-aquarium-seen-on-video-versus-400-metal-halide/#more-1742

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dudu :
Przemek :

Moduł 3W o którym wspomniałem wyżej wystarczy do oświetlenia ReefBoxa - dwa takie dzadzą ok 1400 lumenów, co odpowiada żarnikowi HQI 150W( w przybliżeniu).

Cena za moduł 9x1W PL to ok. 150zł brutto(jak teraz liczę)

Jest to na pewno światło dużo tańsze niż t5 - średnia żywotność diody Power Led przy właściwym chłodzeniu to ok. 100.000 godzin, po których sprawność moze spaścnie więcej niż o 10%. A prądu to żużywa chyba z 10 razy mniej ;)

pozdrawiam

Przemek

Lampa metalohalogenkowa daje 14200 lm. czyli 10 x mniej niż te 2 moduły 3W. Aby uzyskać wydajność świetlną żarnika 150W trzeba by użyć 20 modułów Led 3W. Koszt znaczny. Natomiast 2 moduły odpowiadają wydajności świetlnej świetlówki 24W. I tu już można się zastanowić nad zakupem.

@Przemek podaj jakiś link do tych modułów albo jakieś orientacyjne ceny bo to trochę kuszące rozwiązanie.

Witam

Przepraszam ze tak krótko - w nocy przyjechałem z dostawą i jeszcze nie spałem.

Przede wszystkim temperatura barwowa - jesli porównujesz diody o temp. 12KK to tak jak z żarnikiem 16.000K - nie wiem z czego to wynika, ale diody dają dużo bardziej chłodniejsze światło - więc albo producenci zarników lekko naciągają temperaturę barwową(choć pomiary przecież są na spectrometrze, więc to raczej nie możliwe).

Faktycznie źle policzyłem - 4 diody 3W optycznie dają tyle światła co żarnik 150W, choć w lumenach jest mniej, to miałem okazję porównać sobie z AM 16KK.

Co do cen - proszę dajcie mi jeszcze chwilę, czekam na dostawę - jak dostanę, to podam cenę która wychodzi za komplet - dioda plus chłodzenie pasywne, lub radiator do 4,6 lub 12 diód.

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno - lampy Solarisa budowane są na 1W modułach, z soczewkami które mam teraz u siebie - jutro wkleję jakąś fotkę.

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w związku z ostatnim rachunkiem za energię elektryczną chciałbym sie dowiedziec o koszt zakupu takich modułów led.

potrzebuję do zbiornika 360L.

pozdrawiam i proszę o odpowiedź


Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dziś rano właśnie kurier dostarczył nam najnowsze, 10W diody Power Led o temp. 14000K. Dioda emituje około strumień 1400lumenów, będzie wyposażona w reflektor(jak na zdjęciu). Zasilana napięciem do 3.7V, prąd pracy do 2.8A.

Być może uda mi się taką jedną lampkę złożyć na jutrzejszy zlot i pokazać to cudeńko.

Koszt netto to ok. 140zł netto za zestaw(tak było jeszcze 3 tygodnie temu jak płaciliśmy i zamawialiśmy je), przy dzisiejszym dolarze lepiej nie mówić...

Będe zmieniał oświetlenie w naszym RB - zamiast 4x1W diody które teraz świecą dam tą jedną - zobaczymy co z tego będzie.

pozdrawiam

Przemek

1led.jpg

2led.jpg


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemek, czyli jakie swiatlo polecasz np do akwa 30-50l ?

jedna swietlowka actynic i 2 takie ledy ?

( aby bylo jasno )


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do 30-50l?

Jedna led w zupełności wystarczy - i raczej zapomnij o lubiących mało światła grzybkach. ;)

Nawet nie wiem czy to nie będzie za mocne - trudno mi to teraz jednoznacznie stwierdzić...

pozdr

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm... to sie wkrotce odezwe :-) tylko upoluje jakiegos cube'a uzywanego :-)


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ile bym takich potrzebował do 360l?

juz mi się to podoba;)


Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Silver200 :

To ile bym takich potrzebował do 360l?

juz mi się to podoba;)

Myślę, że to trzeba sprawdzić na nowych modułach. W następnej partii idą do nas moduły 10W o barwie Royal Blue (coś jak aktynika - powyżej 430nm). Myślę że przy nie wysokim zbiorniku 4x białe i 4xniebieskie światełko mogło by wystarczyć.

Choć zadziwiające jest jedno - mimo że optycznie światło wydaje się byc ciemniejsze od innych źródeł światła, to spsy w reefboxie mają przyrosty a polipy są ładnie wyciągnięte.

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.