Skocz do zawartości
myszon123

Czy jest sens użyć filtru słodkowodnego?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Mam głupie pytanie. Dysponuje prawie nowym (z miesiąc ma) filtrem aquael fan-3 (dla śicłości to filtr wewnętrzny przeznaczony do słodkich akwariów) przepustowość ma około 700l/h.

Jeśli chodzi o samo akwarium, to planuje coś poniżej 100l, no i zbieram każdy sprzęt który może się przydać. A zaleta tego filtra jest to, że nic za niego nie płacę... Oczywiście wiem, że media filtracyjne będę musiał wymienić vel. dostosować.

Będę bardzo wdzięczny za sugestie. Jeśli nie można użyć go w całości, też proszę o informacje. Może jakaś cześć może się przydać do produkcji czegoż przydatnego.

Pozdrawiam


250l+90l sump, marea stream 2400, aquael reef circulator 2600, JVP-101(przejściowo) AM Or 2500, Turbofloator 1000 + AM PH 2000l/h, HQI 150 10000K+2xT8 20W, wiadro chemipure i purigen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze kiedys do filtra wlozysz jakis absorber. Wiec pewnie go wykorzystasz.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Absorber? Możesz rozwinąć temat?

Z góry dziekuję


250l+90l sump, marea stream 2400, aquael reef circulator 2600, JVP-101(przejściowo) AM Or 2500, Turbofloator 1000 + AM PH 2000l/h, HQI 150 10000K+2xT8 20W, wiadro chemipure i purigen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie koniecznie wegiel, bo ten wystarczy co jakis czas zawiesic w ponczosze ale np: cos na zbicie zbyt wysokiego PO4 (RowaPhos) lub Si (Silicarbon) itp.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczas dojrzewania filtr mechaniczny oddaje nieocenione uslugi.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a później można go do czegoś zastosować?

Zmienić w nim media filtracyjne? Czy pociąć go na pompę?

Teoretycznie zakładam małe akwarium (odpieniacz, sensowne, przynajmneij w miarę światło) i aż żal żeby się marnował...


250l+90l sump, marea stream 2400, aquael reef circulator 2600, JVP-101(przejściowo) AM Or 2500, Turbofloator 1000 + AM PH 2000l/h, HQI 150 10000K+2xT8 20W, wiadro chemipure i purigen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo akwarium morskie wymaga filtracji mechanicznej. W wiekszosci przypadkow sprawe zalatwia odpieniacz, ale wlasnie nie zawsze... Wtedy przydaje sie niewielki filtr mechaniczny, oczywiscie bardzo czesto czyszczony.

Zreszta z reka na sercu: ktos z nas nie ma gabki (lub innego medium filtracyjnego) w swoim sumpie? ;) Ja jestem zwolennikiem filtracji mechanicznej, ale z pewnoscia znajda sie tacy ktorzy sa przeciwko.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli... jeśli np złożę akwarium netto 100l + kilka kilo żywej skały, trochę pisaku (też żywego) DIY odpieniacz (mam całkiem wydajną pompę powietrza) i ten wspomniany 700l/h, światło (taki na jakie uda mi się zmajstrować) to jest szansa, że będzie działać przy malutkiej obsadzie (2 rybki, krewetka ślimak turbo i powiedzmy krab pustelnik)?

Nie mam miejsca na stump, więc zrobię w akwarium 50/50/62 coś w stylu panelu z tyłu gdzie schował grzałkę "odpieniacz" i filtr.

Prosił bym o ocenę pomysłu...


250l+90l sump, marea stream 2400, aquael reef circulator 2600, JVP-101(przejściowo) AM Or 2500, Turbofloator 1000 + AM PH 2000l/h, HQI 150 10000K+2xT8 20W, wiadro chemipure i purigen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj sobie minimum 10cm żywego piachu (nie "trochę").


Akwarium 25 litrów, 9 kg LS, 3 kg LR, Gobiodon Okinawae, Pictichromis Paccagnellae, Amphiprion Ocellaris, Chrysiptera Parasema, Lysmata Amboinensis, ślimaki kopiące, krewetka modliszkowa, koralowce miekkie... oświetlenie 22W 10000K + 11W aktynika, odpieniacz BOYU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysl jeszcze o pompie cyrkulacyjnej,bo ten filterek odpowiedniego ruchu wody w akwarium nie zalatwi.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co ekonomicznego byś proponował? Będę szczery, że na początek nie planowąłem pompy, ale wiem, że jest konieczna...


250l+90l sump, marea stream 2400, aquael reef circulator 2600, JVP-101(przejściowo) AM Or 2500, Turbofloator 1000 + AM PH 2000l/h, HQI 150 10000K+2xT8 20W, wiadro chemipure i purigen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najtansza to Sun Sun JVP 101.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.