Skocz do zawartości
jacekkk

Czy potrzebuję odpieniacz ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam .

Na początku chcę wszystkich pozdrowić jestem tu nowy pochodzę z Tych.

Mam pytanie czy do akwarium 80 litrów potrzebuję odpieniacz akwarium posiada panel filtracyjny.Jest to zestaw BOYU.oświetlenie 2x24 watt. jakie wkłady mogę włożyć do panela?

W akwarium jest 11 kg. żywej skały i 8 kg. żywego piasku ,założone zostało 25.10. 2008

Planuję obsadę z kilku koralowców miękkich oraz 3-4 rybek.

Proszę o odpowiedż.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast dawać jakiekolwiek wkłady do panela kup odpieniacz.Dobra skała,wydajny odpieniacz i ewentualnie żywy piasek to wszystko czego Ci trzeba na udany początek.


330l rafy + 180l szczepek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiednia ilość żywego piasku (min. 10 cm), żywa skała oraz regularne podmianki i odpieniacz niepotrzebny (jeśli te 4 rybki to nie będą "świnki" błazenki) ... oczywiście jeśli dodatkowo jest to OK.


Akwarium 25 litrów, 9 kg LS, 3 kg LR, Gobiodon Okinawae, Pictichromis Paccagnellae, Amphiprion Ocellaris, Chrysiptera Parasema, Lysmata Amboinensis, ślimaki kopiące, krewetka modliszkowa, koralowce miekkie... oświetlenie 22W 10000K + 11W aktynika, odpieniacz BOYU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie jakaś nowość,to MICROBE-LIFT-Special Blend oraz MICROBE-LIFT-Nite-Out II ,według ulotki to mogą zastąpić odpieniacz bo posiadają różne szczepy bakterii ,które to rozkładają resztki organiczne , amoniak i NO3 i inne .

ALE to musiałbyś poczytać i dowiedzieć się więcej...

U osób , które znam to jest na razie w fazie testów i nie mogę powiedzieć nic więcej...

Może ktoś z forumowiczów już stosuje tą metodę i powie coś więcej...

A jak nie , to zostaje dobry , sprawdzony odpieniacz....


tel.kon. 503-344-343 520 l słodkiego i odpalone solniczki...144x60x30,2 x 80x40x45,70kg LR,30kg LS,Tunze 6025,6045,6060,6100 ,VorTech MP40w,sea clone 100,Apf600,2x150W+2x54W,2x(3x24 W),trochę bajerów na profilux'ie...w planach 600 l i 450 l na jednym stelażu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium 25 litrów, 9 kg LS, 3 kg LR, Gobiodon Okinawae, Pictichromis Paccagnellae, Amphiprion Ocellaris, Chrysiptera Parasema, Lysmata Amboinensis, ślimaki kopiące, krewetka modliszkowa, koralowce miekkie... oświetlenie 22W 10000K + 11W aktynika, odpieniacz BOYU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki odpieniacz zmieści się w tym panelu ,może ktoś ma takie akwarium.W zestawie mam odpieniacz ale nie umiem go ustawić nie chce się pienić(chyba) a poza tym do akwarium leci strasznie dużo pęcherzyków powietrza może ktoś wie jak to ustawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Jacku

Tak jak rozmawialiśmy - wysokość wody w odpieniaczu reguluje się poziomem wody w komorze. Bąbelki zostaną zlikwidowane przez gąbkę o której rozmawialiśmy. Na pewno będzie działało :clapping

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam następne pytanie jaką pompkę cyrkulacyjną mam zastosować posiadam w domu MAREA 1000 l/h i TUNZE nanostream 6025 2500 l/h akwarium 80 litrów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.