Skocz do zawartości
bobo

akwarium 100l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zakładam akwarium 100l wym: 63x38x42-wysokość z panelem ,odpieniacz miniflotor (na początek).Oświetlenie 2x t5 24W white, 2x t5 24W aktynika

dwie pompy cyrkulacyjne Marea 2400 - wydajność 2400l/h, moc pompy 5W.czy wystarczy 10kg żywej skały? co jeszcze muszę dokupić i czy dobrze dobrałem sprzęt?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc bobo!

Ja bym pomyslal o automatycznej dolewce i pozniej o worku zywego piachu. Grzalka nie bedzie potrzebna?

Ladnie sie przygotowujesz :clapping

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o automatycznej dolewce na allegro 100zł z dwoma czujnikami poziomu wody , grzałka napewno będzie, a żywy piasek ok. 2miesiące od zalania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tej dolewki z allagro musisz dokupic jeszcze pompke bo to tylko jest przekaznik z 2 czojnikami.Ja uzywam Atmana 1200l/h i wezyka paliwowego kupionego w sklepie motoryzacyjnym.A i nie zapomnij o zaworku zwrotnym co by sie woda do zbiornika z woda RO nie cofnela.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A i nie zapomnij o zaworku zwrotnym co by sie woda do zbiornika z woda RO nie cofnela.

Nie koniecznie. Ja mam zrobioną na końcu wężyka "fajkę" z dwóch kolanek, kawałka plexi jako zabezpieczenie przed wypadnięciem wężyka z akwarium i kawałka rurki. Fajka kończy się miecały centymetr nad poziomem wody, więc nie ma mowy o powrocie wody do zbiornika z RO.


Od 05.01.2014 nowe: 100x50x45, sump 112 l, 6 x T5 39W Dozownik EBTECH ze sterowaniem bluetooth, pompy Tunze 6025, 6045.

c9007dcceed49c71m.jpg26a1ff863e576da5m.jpg6d058997d459df13m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna i tak.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikel: pokaz zdjecie tego czegos, bo ja ciagle sie boje, bardziej o to ze mi wezyk wpadnie do sumpa i jak sie zalaczy pompka i potem wylaczy, to na zasadzie naczyn polaczonych sporo wody mi sie doleje (jak mam akurat pelny zbiornik na dolewke)


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mateusz, zrób sobie to na rurkach na sztywno, nie będziesz miał stresa że coś Ci się skaszani. Ja tak zrobiłem że rurka kończy się centymetr nad poziomem wody i o nic się nie boję.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie tego sie boje - jak koniec znajdzie sie pod woda to nawet po wylaczeniu pompki powoli przeleje sie cala woda az do wyrownania poziomow.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
MateuszD :

wlasnie tego sie boje - jak koniec znajdzie sie pod woda to nawet po wylaczeniu pompki powoli przeleje sie cala woda az do wyrownania poziomow.

to zrób to tak, zeby koniec nie znalazł się pod wodą (czytaj daj sam koniec trochę wyzej np 2 cm nad powierzchnią docelową wody;)


Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silver200: teraz tak wlasnie mam, ze rurka jest wcisnieta miedzy odpieniacz i scianke akwa, ale czasami zdaza mi sie przypadkiem ze porusze odpieniaczem i wpada do sumpa.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.