Jump to content

Nikel

Klubowicz
 • Content Count

  470
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

Kontakt

 • Strona WWW
  http://olx.pl/oferty/uzytkownik/1ulHt/

Informacje o profilu

 • Imię
  Robert
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Wilamowice - Bielsko Biała
 • Akwarium
  100x50x45

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Poza pracownikami sklepów, moderatorami, hurtownikami kilkoma akwarystami, zdecydowana większość zagłosowała na nie (nie popieram zamknięcia działu). Czy ten wynik cokolwiek zmieni?..
 2. Na szklankę każdy się złapie
 3. Jak chcesz zmniejszyć ilość składników które mogą coś oddawać do wody to lepiej używać cement biały portlandzki który ma oznaczenie CEM I. CEM II jest wieloskładnikowy i może być dla akwarium mniej odpowiedni.
 4. Zamiast zakrętki polecam gumę do żucia i do lodówki. Przy droższych klejach zalewam końcówkę gorącym woskiem ze świeczki.
 5. Ceresit CX15 to inny klej niż Ceresit CX5. W akwarystyce używamy Ceresit CX 5.
 6. Czy poliwęglan powinien być z powłoką zabezpieczającą przed działaniem UV czy bez? Nie wiem czy chodzi o zabezpieczenie płyty przed działaniem UV czy zastosowanie filtru który zatrzymuje UV?
 7. A fachowo to się nazywa poliwęglan czy inaczej? Pleksa to to nie jest bo się wogóle nie odkształca pod wpływem temperatury ze świetlówek.
 8. Witam. W mojej lampie zmatowiała szybka poliwęglanowa osłaniająca odbłyśniki i świetlówki. Pod wpływem czasu, szybka od promieni UV zmatowiała, zrobiła się mleczna. Czy jest możliwość zregenerowania szybki przez zeszlifowanie i wypolerowanie mlecznego zmatowienia? Obawiam się że to "mleko" przechodzi do wewnątrz poliwęglanu.
 9. Nikel

  Fotowoltanika

  Optymizery mocy - gdyby nie takie drogie.. Bez optymizerów jak ptak narobi na jeden panel, to w tym panelu cały szereg paneli będzie pracował z niższą mocą. To samo dotyczy sytuacji jak jakiś panel ulegnie awarii, przez co będzie miał mniejszą sprawność, wtedy także cały szereg będzie pracował z mniejszą mocą. Monitorując każdy panel osobno od razu widzimy który panel ma problem, co jest trudniejsze dla zwykłego użytkownika tradycyjnego systemu PV. Mnie natomiast najbardziej podoba się w optymizerach zabezpieczenie przeciwpożarowe (funkcja SafeDC, która wyłącza automatycznie napięcie DC modułów, gdy inwerter lub zasilanie sieci jest wyłączone). To do mnie najbardziej przemawia. Przykład: Piętrowy dom ze spadzistym dachem na którym jest tradycyjna fotowoltaika. Z jakiegoś powodu, w piękny, słoneczny dzień dochodzi do zaprószenia ognia na strychu takiego domu. Straż pożarna odłączy zasilanie, falownik przestaje produkować prąd, jednak na dachu nadal elektrownia działa (każdy panel np. 280W x 10 i na przykład dwa stringi po dziesięć paneli.) Gaszenie wodą odpada, bo może porazić strażaka, za wysoko aby zarzucić jakąś plandekę. Prawdopodobnie pomoże gaszenie proszkiem, jeżeli jak nie będzie za dużego kąta nachylenia dachu i nie będzie wiało. Przerwanie narzędziem instalacji pv wiąże się z ryzykiem powstania dużego łuku elektrycznego i porażenia strażaka. Zresztą Strażacy mogą odmówić gaszenia takiej instalacji. Był taki przypadek że strażacy czekali aż fotowoltaika wpadnie do strychu. Polecam filmiki na youtube jak można spawać używając fotowoltaiki. I właśnie tutaj optymizery mocy mają pole do popisu, bo w przypadku wyłączenia, inwertera, lub też wyłączenia bezpieczników, optymizery automatycznie obniżają napięcie każdego panelu do 1-2 woltów.
 10. Cześć Marek. Życie cały czas nas zaskakuje Piękny zbiornik.
 11. Güter mügja. Witam Wilamowiankę Co do podmian to nic się nie stanie. Spokojnie możesz wyjechać. Zadbaj tylko o dolewkę aby miała odpowiednio dużo wody i żarełko dla rybek żeby ktoś podał. Zbiornik 15 litrów może nie ogarnąć parowania. Ja zawsze podkładam na wyjazd większą beczkę. Balinga masz dozowanego chyba z automatu. Zresztą tak jak napisałaś dziadki to ogarną. Koralowce przepiękne,a jak widzę ctenochaetusa strigosusa to mi się łezka w oku kręci. Też miałem takiego do czasu jak u mnie nie było przez 8 godzin prądu i zabrakło mu tlenu. Od tego czasu mam zasilacz awaryjny z dużym akumulatorem.
 12. Żeby dorwać w metrażu taką siatkę jak na owoce cytrusowe kiwi. Zielona, cienka i małe oczka. Sam bym się skusił.
 13. Hary

  Witam mam pytanko a czy o Częstochowę również zahaczysz.

  Pozdrawiam. 

   

 14. Bardzo mnie ciekawi jak wyjdzie test na krzemiany.
 15. Niezły badziew. Wstyd dla producenta.. Po prostu lampa nie została wykonana z materiałów dostosowanych dla akwarystyki morskiej.
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.