Jump to content

Nikel

Klubowicz
 • Content Count

  477
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

Kontakt

 • Strona WWW
  http://olx.pl/oferty/uzytkownik/1ulHt/

Informacje o profilu

 • Imię
  Robert
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Wilamowice 43-330
 • Akwarium
  100x50x45

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Nikel

  Jebao Doser 3.4

  Może macie rację. Kolega musi mieć akurat uszkodzony soft, skoro nie zapisuje ustawień w urządzeniu. Pójdzie do serwisu.
 2. Nikel

  Jebao Doser 3.4

  Szkoda tylko że nie da się zmienić żeby ustawienia pomp zapisywały się w pamięci urządzenia a nie w chińskiej chmurze. Pomijam fakt który się oczywiście nie zdarzy się aby firma jebao ogłosiła upadłość i przestała serwisować dostęp do chmury, przez co urządzenia wraz z ich ustawieniami przestały by działać. W sumie dużo nie kosztują. Poza powyższym, dochodzi kolejny element do sprawdzenia czy działa wszystko jak należy. Wyjazd na wczasy. Każdy pamięta o prądzie, oświetleniu, karmieniu itd. Dochodzi kolejny punkt. Sąsiad musi sprawdzić czy nie ma awarii internetu, czy router się nie zawiesił. Kilka dni bez internetu może rozwalić akwarium bo dozownik nie pobierze z chmury ustawień o dozowaniu.
 3. miernkiem TDS nie mierzy się wody morskiej, bo wiadomo że nawet zawartość soli i nutrientów wpływa na wskazanie TDS. Mówimy o zamiennikach. Pisałem po to bo zły rodzaj flizeliny może stanowić dla akwarium bombę z opóźnionym zapłonem. Jak taka flizelina "oddaje intensywny smak to powinna się nam włączyć od razu czerwona lampka że jest coś nie tak. Jeżeli przepuści się pół kilometra flizeliny na rok, to po roku może nagromadzić się odpowiednio dużo niewiadomego pochodzenia toksyn które na pewno negatywnie wpłyną na kondycję baniaka. Nikt wtedy nie wpadnie że to przez flizelinę.. Np @Kaktus pisał że jak tylko włącza się filtr i taśma zaczyna się przewijać, to strasznie głupieje mu odpieniacz, i nie było to związane z poziomem wody. @Tester (6 czerwca 2016) pisał że jak wkładał do akwarium nowy filtr z flizeliny to odpieniacz natychmiast przelewał. Widocznie wtedy też to nie było 100 poliestru.
 4. Witam. Zakupiłem na serwisie aukcyjnym rolki (zamienniki) do rollermatu. Wkłady wykonane są z WŁÓKNINY o grubości 40gr/m2 przeznaczonej do filtracji cieczy. Odpakowałem folię, odwinąłem delikatnie dwa zwoje, odciąłem kawałek włókniny długości 15 centymetrów, włożyłem do sterylnie czystej szklanki i zalałem wodą RO. Jakież było moje zdziwienie, gdy po chwili, po odstaniu wody, TDS wskazał 016 ppm. Odciąłem nowy kawałek i z ciekawości sprawdziłem organoleptycznie językiem (przecież to tylko czysta nowa zwykła włóknina). Kolejny raz się zdziwiłem, bo poczułem intensywny gorzki, cierpki smak. Nie, nie były to siuśki. Przecież jakby to była sama włóknina, to nie powinienem odczuwać żadnego smaku. Ewidentnie włóknina oddaje coś do wody. Może producenci wykorzystują jakiś dodatkowy składnik do produkcji którym nasączona została włóknina. Nie wyobrażam sobie włożyć takie rolki do rollermatu, a tym bardziej płukać całej rolki.. Czy możecie sprawdzić miernikiem TDS oraz organolepycznie czy w waszych rolkach do rolermatów też takie coś występuje?
 5. Witam. Właśnie padł mi wirnik w pompie RW-8. W sumie byłem z tej pompy zadowolony. Działała jak trzeba, cicha. Niestety plastikowy biały element uległ pęknięciu. Próbowałem skleić, ale już to nie to samo, bo przez klejenie zaczęła być głośna. Nie zalega komuś w garażu spalona pompa RW-8 aby nadać drugie życie produktowi? ;-) Jakby ktoś znalazł, to zapraszam na priv.
 6. Wiadomo coś czy to blokada czasowa, czy możemy już zapomnieć o tej rybce w nowych akwariach?
 7. Nasz kochany żółtek. Co jest zgrane że ceny tak poszybowały? Tymczasowy brak, Covid czy jakieś inne ustrojstwo?
 8. Poza pracownikami sklepów, moderatorami, hurtownikami kilkoma akwarystami, zdecydowana większość zagłosowała na nie (nie popieram zamknięcia działu). Czy ten wynik cokolwiek zmieni?..
 9. Na szklankę każdy się złapie
 10. Jak chcesz zmniejszyć ilość składników które mogą coś oddawać do wody to lepiej używać cement biały portlandzki który ma oznaczenie CEM I. CEM II jest wieloskładnikowy i może być dla akwarium mniej odpowiedni.
 11. Zamiast zakrętki polecam gumę do żucia i do lodówki. Przy droższych klejach zalewam końcówkę gorącym woskiem ze świeczki.
 12. Ceresit CX15 to inny klej niż Ceresit CX5. W akwarystyce używamy Ceresit CX 5.
 13. Czy poliwęglan powinien być z powłoką zabezpieczającą przed działaniem UV czy bez? Nie wiem czy chodzi o zabezpieczenie płyty przed działaniem UV czy zastosowanie filtru który zatrzymuje UV?
 14. A fachowo to się nazywa poliwęglan czy inaczej? Pleksa to to nie jest bo się wogóle nie odkształca pod wpływem temperatury ze świetlówek.
 15. Witam. W mojej lampie zmatowiała szybka poliwęglanowa osłaniająca odbłyśniki i świetlówki. Pod wpływem czasu, szybka od promieni UV zmatowiała, zrobiła się mleczna. Czy jest możliwość zregenerowania szybki przez zeszlifowanie i wypolerowanie mlecznego zmatowienia? Obawiam się że to "mleko" przechodzi do wewnątrz poliwęglanu.
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.