Skocz do zawartości
smithpl

A kto to moze byc?

Rekomendowane odpowiedzi

Tuz przed pojsciem spac postanowilem zerknac co sie wyprawia w akwa...

a tu dwa pasace sie szczypczyki siedzialy, skubaly skale i wywalaly mi szczepki !!!

No i teraz pytanie do was: Kto wie co to za krowki pasa sie na mojej rafce?

2527-img_7473.jpg

2527-img_7474.jpg

2527-img_7475.jpg


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety na zdjęciach ciężko coś zauważyć ale miałem podobny przypadek, tylko, że szczypczyk był jeden - wyłaził ze szpary w skale "pasł się" i znikał na chwile i potem od nowa. Okazało się, że należy do dzikiego kraba który siedział po drugiej stronie skałki (w miarę płaska i dało się zajrzeć za nią patrząc z boku akwa). Krab był b.fajny - szary w pomarańczowe wzorki, niestety nie widuje go od tamtego czasu, a i podczas przeprowadzki go nie znalazłem.


250 L obecnie drzemie i czeka na lepsze czasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, bede polowal na lepsze ujecie ...


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dopoki nie widac jakiejs dewastacji to trudno sie goscia o cos czepiac.

ja mialem dwa kraby na dziko wprowadzone do akwarium, z czego jednego widzialem 2-3 razy 2 lata temu jak mial ok 5mm, i ponownie zobaczylem go jakies 2 tygodnie temu, ma ok 2cm dzisiaj. taki urok tego hobby. drugiego udaje mi sie zobaczyc co jakis czas , ale pod warunkiem , ze sie zaczaje z latarka w nocy. skubie skalki.


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie te moje tez tylko skalke skubia, dodatkowo zauwazylem ze nie maja jakis przerosnietych szczypiec wiec wg. teorii nie powinny byc grozne dla zwierzakow, czas pokaze...

Jedynie problem lezy w tym ze czuje awers do krabow bez doku na plecach i to jeszcze wlochatych..

Ale zafascynowalo mnie ile ciekawego zycia biega w nocy po skalach :-)

Juz wiem czemu mandaryn taki aktywny noca :-)


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@smithpl mam takich 6 na skałce :clapping biegają po nocy (tzn nie ruszają się dalej niż 3 cm od swojej jamki :D) i nie widziałem żeby coś podskubywały oprócz glonków na skałce :D


www.akwa-swiat.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to pieknie, pozwole im zyc :_)


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie dlatego napisalem , ze to taki urok tego hobby.

ten krab ktory przez dwa lata byl niewidzialny to krab porcelanowy.

na poczatku widzialem go jak oszolomiony wylazl ze skaly jak ja wlazylem do wody w akwa, ale byl wtedy malutki, ze nie rozpoznalem co to jest dokladnie, potem zobaczylem go ponownie , w szczelinie w skale, ale wlasciwie to widzialem sam cien jak machal tymi swoimi lapkami, zeby cos zlapac do jedzenia. od tamtej pory nie widzialem go ani razu i dopiero niedawno przypadkiem zobaczylem , ze jakies bydle siedzi na sarco, okazalo sie, ze wyrosl do okolo 2 cm, zdazylem zrobic 2 fotki i sie schowal, od tematej pory ani widu ani slychu.

edit : wiec w sumie widzialem go bodajze 3 razy w ciagu 2 lat... :clapping , a zwierze jest bardzo atrakcyjne...

warto czasami posiedziec z latarka w nocy... mozesz nagle odkryc , ze Twoje krewetki systemtycznie maja mlode... :D


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no mają, mają całe akwa pełne kreweciątek się robi ..... i nagle anthiasy zaczynają ze szęścia głupieć ;]. Co do krabów to bym obserwował, mam dwa takie (obecnie są czarne i maja około 2 cm) które zjadały glony wapienne ze skały, z czasem niestety zaczęła im tkanka akropor smakować. Osobiście uważam , że bezproblemowe kraby to te w sumpie :clapping

pozdrawiam

Marcin Kloc


http://youngdes.pl/  Grafika Komputerowa dla Ciebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kaziko :

warto czasami posiedziec z latarka w nocy... mozesz nagle odkryc , ze Twoje krewetki systemtycznie maja mlode... :D

a nie są to przypadkiem krewetki myslis ?? 2-3mm długości przychodzą ze skałą i praktycznie tylko w nocy widoczne :clapping


www.akwa-swiat.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem , co zbiornik to moze wygladac inaczej.

ja akurat tych mysis nie wprowadzilem do swojego zbiornika, taka mi sie skala trafila , i ich nie mam.

l.amboinensis i l.wurdemanni(poki zyły, RIP) mialy mlode co kilka dni, wszystkie pokolei nosily ikre (zmiennoplciowe sa). dlugi czas myslalem, ze nie moga tej ikry donosic, az w koncu odkrylem, ze mlode wykluwaja sie 2 godz po zgaszeniu swiatel i przez kilka miesiecy po prostu tego nie widzialem.

udalo mi sie kiedys z latarka w reku w jednej rece i kamera w drugeij nawet sfilmowac moment wyklucia l.amboinensis.

l.wurdemanni niestety nie, a szkoda, bo one to robiły , ze tak powiem z przytupem...


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.