Skocz do zawartości
seb

Lampy itp US > EUROPE

Rekomendowane odpowiedzi

Świetlówki są te same.

Problemem jest statecznik uzyty do budowy lampy.

Zwykłe stateczniki- o nich zapomnij.

Elektroniczne- większosć pracuje w zakresie 198-260V (w europie)

Dość żadko można spotkać takie jak zaprezentował smithpl.

Przed kupnem musiałbys wiedzieć jakie stateczniki są w lampie, bo tak to sobie mozna gdybać.


Aktualnie AquaMedic Yasha. Wkrótce przesiadka na 40x40x30.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale to chodzilo o to czy standardowe swietlowki EU beda pasowaly, ja dalem tylko przyklad ze nie sa uzaleznione od napiecia zasilania statecznika...


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja mam caly sprzet z USA do akwa i wszystko bedzie na jednym transformatorze dzialalo. Zeby bylo smiesznie zamowilem sobie lampe w Stanach, ale odbior mialem juz w Polsce. Niestey chlopaki nie zmienili mi zasilania na europejskie, ale to nic mam dosc duzy trransormator na to wiec damy rade. Z tego co gadalem z producentami lampki nie bedzie problemu z zarowami wiec sie nie martwie, ale...rzeczywistosc zweryfikuje. :) Jesli zamawiasz lampe w stanach, a wiesz ze produkuja to w Europie dogadaj sie ze zaplacisz dularami, ale jesli jest mozliwosc niech ci to podesla do Polsi od razu. Ja tak walsnie mialem, zanim wrocilem do kraju lampka juz czekala na mnie :D

Pozdro


A miało być tak pięknie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze świetlówkami nie ma problemu, m0żna używać tych Hamerykańskich:)

Ważny jest tylko statecznik i tutaj , albo trafo 230/110V , albo podmiana na "nasze".


90x55x50+ sump. ATI 8x39W,Deltec A{F600. LPS-owo

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
seb :

Jak wiadomo, w stanach jest napięcie 110V a u nas 220 czy 230V. Zastanawiam się czy (nie wiem czy przedstawię to w sposób zrozumiały) da się przerobić taką lampę tak żeby pracowała normalnie na naszym napięciu. Wiadomo że hamerykańce używają sprzętów typowo europejskich takich jak odpieniacze BK, ATI, Deltec, lamp ATI i innych, a nie wydaje mi się żeby te firmy robiły inne pompy i układy zasilające na europę i inne na stany.

Robią inne pompy na USA i inne na Europę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Robią inne pompy na USA i inne na Europę.
tego juz sie też dowiedziałem :) i nie powiem że się nie zdziwilem :D

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że te transformatory, działające w jedną i drugą stronę nadawałyby się do lamp http://www.voltageconverters.com/voltage_converters.html


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wiem czy lampy w stanach sa takie tanie? lampa plus trans do tego $$$ za te kase pewnie w polsce kupisz lampe i gwarancje bedzies mial jakas jak juz to musisz uwazac dobre lampy naprawde kosztuja sobie niezle a te inne tansze to na stowe made in china po pol roku wywalisz to samo dotyczy sie trasformatorow ten powyzej w linku to china na pewno po roku bedziesz przewijal zwoje pozd


125 gal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.