Skocz do zawartości
radek911PL

Moje pierwsze morskie akwarium :)

Rekomendowane odpowiedzi

Nie Kinga tylko ATI Buble Master 250 a to koszt 2200 zł. Co do długości to ta kwestia nie podlega dyskusji :googleye Od dawna marzę o takim akwarium i nie skrócę go nawet o cm :tongues Co do pomp JVP to po prostu starałem się znaleźć jakiś element na którym mógłbym trochę zaoszczędzić. Bez nich wychodzi mi już jakieś 15 tys na akwarium i jest to spora kwota którą muszę wydać na raz. Ale jeśli się nie da to trudno co robić. Będę musiał poszukać na start paru "groszy" więcej na pompy :con Kurcze, czy ja nie mogłem znaleźć sobie tańszego hobby :googleye

A wracając do Waveboxa to i tak trzeba stosować obiegówki, dobrze rozumie ??

Jeszcze jedno. A jak jest z zakupami na niemieckim Ebay'u. Normalnie wysyłają bez kłopotów do Polski? Bo ni w ząb ani słowa po niemiecku nie umie. Już przed chwilą szukałem działu akwarystyka i jakbym nie wpadł na pomysł żeby wpisać tunze to by było kiepsko :)


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma problemu z wysylka z niemiec,tylko najlepiej jakbys mial konto walutowe bo przekazem to sie nie oplaca za duzy koszt,mi gosc teraz 21 listopada wyslal DHL z niemiec a dostalem ja 26 tak ze spoko.jesli nie chcesz zrezygnowac z dlugosci to naprawde beda spore wydatki,ale jak masz kase to spoko dasz rade,i zainwestuj w TUNZE bo to zaj.....e pompy cichutkie i praktycznie bezawaryjne,ja swoje kupilem z przesylka +singlekontroler i fotocele za 250euro to praktycznie za free.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy obecnej cenie Euro to chyba szkoda zachodu. Cóż, chciałem tego uniknąć ale skoro wszyscy tak polecacie Tunze to coś mi mówi, że jak zrobiłbym na przekór i kupił JVP, to bym zaraz miał jakieś problemy i bym żałował. Jak to mówią : "oszczędny płaci dwa razy".

Zastanawiam się tylko czy na początek mogę użyć 4 pompy bez kontrolera?? Czy wtedy taka cyrkulacja jest gorsza?? Acha i chyba zamiast Tunze 6101 wezmę 6130, gdyż z różnic jakie widzę to 6130 nie dość że jest sporo tańsza, ma wydajność większą o 1000l/h to jeszcze zużywa mniej prądu.


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tyle ze kupujac 6101 bedziesz mogl pozniej (lub od razu :googleye ) dokupic sterownik (lub podpiac npdo Profiluxa) i miec efekt jak z waveboxem, a 6130 to stale natezenie pradu wody.Przy akurat tych 2 modelach roznica w cenie jest wzglednie niewielka (porpwnujac np do mniejszych modeli), wiecwarto sie zastanowic nad modelami ze sterowaniem.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Gdybym to ja urzadzal 3 m akwarium z mysla o sps-ach to napewno dalbym 3 osobno wiszace HQI 250W i wzdluz przedniej szyby - niebieskie T5. Sps-y ustawilbym na kolumnach tylko pod zarnikami.

Pompami Tunze dalbym tak silna cyrkulacje (50 , 60x) ze zadne falowniki nie bylyby potrzebne.:googleye

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim akwarium każda szyba będzie przednia :googleye bo będzie ono stało na środku pokoju dlatego planuję użyć 4 niebieskich świetlówek, dwie z jednej i dwie z drugiej. Korale również planuję umieścić na kolumnach a nie na całej powierzchni akwarium.


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może komin na środku a nie przy ścianie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też właśnie myślałem o tym, bo szkoda by zasłonić kawałek ściany kominem.


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko przy szerokosci 60cm jak postawisz komin na srodku to i tak miedzy nim a sciankami bedzie bardzo niewiele miejsca, moze pomysl o akwa szerszym Np 200x100? w podstawie?


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.