Skocz do zawartości
kosek

Tubastrea aurea

Rekomendowane odpowiedzi

Farbowana czy nie wygląda pięknie. Zwłaszcza na żywo. Bandi zarzuć zdjęcie Salarisa jak wygląda zza "kapelusza" :D


30x30x40 czyli 36 l od 14 02 2009.8 cm LS, 4 kg LR,oświetlenie Led na Cree DIY, Koralia Nano, kaskada Aquaclear 200, odpieniacz DIY, grzałka 50W, sól Kent.

Koszt postawienia.... znikomy w porównaniu do obecnie planowanego zbiornika :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minęło 2,5 mca od zakupu, zwierzaki mają się lepiej niż dobrze. Farbowana powoli zmierza w kierunku pomarańczu. Bardzo chętnie otwierają się jak tylko poczują jedzenie.

tubastreauli.jpg

a tak wogóle to doczekały się nowego akwarium :) 80x40x40 z Optiwhite do którego z czasem będziemy dokładać inną obsadę "niefoto"

akwariumuli.jpg


1000L +sump z refugium, 3x250W HQI +2x54W T5, AM AT-Control, ATI Power Cone 250, 2xTunze 6105+multicontroler, Red Dragon 6500 i cała masa innych dodatków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bandi

Cóż moge rzec, po prostu bajka 2,5mc a kondycja zwierzaków, że co poniektórzy mogą tylko pozazdrościć przyznaje się, że ja też :):yes

Moja pierwsza tubka po 2mc nie wyglądała tak dobrze jak twoje, wiec naprawdę należą ci się szczere gratulacje i życzę dalej tyle wytrwałości. I jeśli mogę pomęczyć to.. niedługo zapewne pojawią się nowe polipki i tu mam prośbę obserwuj proszę przyrosty na tej farbowanej. Bo z moich obserwacji wynika na razie, że ta farbowana tylko oblewa skalę rośnie w stare polipy i nie tworzy nowych małych. Jest to dość interesujące i zastanawiam się nadal jaki wpływ ma farbowanie na ich kondycje w ogóle. Nurtuje mnie ten temat, przepraszam, że zawracam glowe. Ale glód wiedzy mam niezaspokojony:reading

Musze się zgodzić z Bazalką coś mało zwierzaków ale coś czuje, że zbiorniczek szybko się zapełni;)


"Ludzie mający charakter postępują właściwie nie dlatego, że myślą, że zmienią przez to świat, lecz dlatego, że nie godzą się na to, by świat ich zmienił.

Moja Mania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Merriq, u mnie na farbowanej jest mnóstwo nowych polipów, również wyrastają na starych.

Mam z tej samej dostawy a farba zeszła po ok. 5 tyg.


rafka 112l,Deltec MCE600, ProfiluxII+Ex,Powerbar 6D-D, pompa doz.GHL,2xTunze 6045, dolewka Tunze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jacek ty to mnie zaskakujesz, tobie wszystko kwitnie :)

Dzięki za odpowiedz, w takim razie moja jest poprostu felerna.Od początku cos z nią było nie tak.Czas się z tym pogodzić:)

ps kiedy znow obgadamy naszych podopopiecznych:bump1?

pozdrawiam


"Ludzie mający charakter postępują właściwie nie dlatego, że myślą, że zmienią przez to świat, lecz dlatego, że nie godzą się na to, by świat ich zmienił.

Moja Mania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tuby bardzo ładne :) Ale te farbowane to niema sensu kupować bo jak bedzie popyt na takie coś to wszystko będą farbować albo sami bedziemy lać pigmenty do swoich zbiorników.


LPS-ZOA http://nano-reef.pl/...894-nano-rafka/ <> http://reefcentral.c...d.php?t=1639117

Schuran Jetskim-100,Aqua Medic Nanoprop 5000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Merriq, najlepiej rosną niefoto :) , przed zakupami u Michała dam znać i może zrobię parę zdjęć.

Pzdrw.Jacek


rafka 112l,Deltec MCE600, ProfiluxII+Ex,Powerbar 6D-D, pompa doz.GHL,2xTunze 6045, dolewka Tunze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) Gratuluję:) ależ mnie kuszę te niefoto... Oj kuszą....

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedżcie mi widzieliście juz czarną tube??


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi Ci o diaphana?

Codziennie ją widze u siebie w zbiorniku. Ale chyba nie o to Ci chodziło:)

Mam jedną naprawde duża kolonie ale dostalam ją w kiepskiej kondycji teraz odrasta.

Zdjęcia są w moich wątkach.-Jeden duży krzak i mniejszy ktory rośnie całkiem już szybko.

Ale szczepek jeszcze robić nie będe niech odżyje.

Cięzko w handlu o zdrową diaphane ale rozejrzyj się, popytaj.

to moja nieszczęsna z 2 stycznia. Jakby tak odrosła to byłaby naprawde piękna.

p1050419.jpg


"Ludzie mający charakter postępują właściwie nie dlatego, że myślą, że zmienią przez to świat, lecz dlatego, że nie godzą się na to, by świat ich zmienił.

Moja Mania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za słowa uznania ale należą się one mojej żonie, bo to jej "kwiatki" :) Ja w domu bywam raz na dwa tygodnie a oba akwaria funkcjonują pod okiem Uli.


1000L +sump z refugium, 3x250W HQI +2x54W T5, AM AT-Control, ATI Power Cone 250, 2xTunze 6105+multicontroler, Red Dragon 6500 i cała masa innych dodatków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niewiem czy to to, bo była całkowicie zamknięta, narazie mam tylko żółte słoneczka:)


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odrazu widac że farbowana, ale jakby ktos niewiedział to powie że te trzy słoneczka na górze to jakieś pasożyty:)


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.