Skocz do zawartości
Filip

Kot i akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

Zauważyłem że na niektórych waszych zdjęciach akwariów pojawiają się koty. Jak godzicie koci temperament z akwa.

Chciałbym sprawić sobie kota, ale mam obawy co do jego i ryb bezpieczeństwa. Mam otwarte akwa z niską koroną(5cm) i obawiam się ujrzenia sytuacji w której kot zwisa z mojej podwieszanej lampy maczając łapki, albo co gorsza jeśli by wpadł i nie udało by mu się wyjść.

Pozdrawiam


297l + 180l, eksperyment 2x250W + 2x39W, cyrk: koralia 4 i 2x3, obieg Eheim 1260, odpieniacz Blau Aquaristic model? + AM 2500sl, LR 37kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W domu mam same otwarte akwaria (póki co słodkowodne). Służą 2 kotom jako poidła :) Nigdy nie próbowały łapać ryb (ale ja mam samą drobnicę). Mimo wszystko sie bałam troche o rybki, bo kiedy kot pije, to durne rybenki podplywaja do jezyka bo myslą ze zarcie... ale jeszcze zadnej kocisko nie łykneło. Natomiast, kiedy mialam pokrywy na zbiornikach to sie na nich wygrzewały.

IMO bez problemów.

A kot bestia silna i w razie czego z akwarium wylezie, wylewajac przy okazji połowe wody :D Wrzuc kota testowo do pelnej wanny to zobaczysz co sie bedzie działo :D Mój kiedys wskoczył myśląc ze jest pusta, a była pełniutka :D pech.... Wycierałam całe mieszkanie.

Koty umieja pływać tylko tego nie lubią.

Na podwieszaną lampe nie wlezie bo nie jest stablizna - buja się.


Pozdrawiam,

Zatara

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja raz wpadła do zbiornika łażąc po rancie, wyjście zajęło jej jakąś pikosekundę :) a najlepsze było jak później próbowała umyć się językiem ze słonej wody... Co do polowań to przy moim zbiorniku akurat nie może stać nic na co mogłaby wejść bo już dwa Stefany (Ctenochaetus binotatus) padły jej łupem, jeden ewidentnie działał jej na nerwy, ale pewnego dnia się zdziwił, znalazłem go po jakichś dwóch tygodniach w formie mumii pod łóżkiem, a drugiego upolowała tak sobie chyba...

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy kot zachowa się inaczej w stosunku do akwa:) Takie kociska już są:)Moja szkraba robiła podkopy w płycie styropianowej pod akwa by dostać się do aruanusa natomiast błazenki jej zupełnie nie ruszają. Dziwni ludzie z tych kotów.


ubd8010tk6.png

1211431349.png

1211431357.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz się wygrzewa na pokrywie, ale z otwartego słodkiego to pija wodę na codzień. Jednak wszystkie rybki z tego słodkiego dziwnym trafem znikały.

Moim zdaniem akwaria dla kotów morksie powinny być przykryte bo dają miejsce do wygrzewania się a słodkie otwarte bo dają szanse na picie i polowanie.


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup sobie persa, one śpią 18h/dobe a jak już sie obudzą to odpoczywają po wyczerpującym śnie, totalnie nie interesują się akwarium


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie kota bo to wspaniałe zwierzęta:), mój nic nie upolował jeszcze, ostatnio to go wogóle nie interesuje akwa:)533-kot2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj olewa baniak ale w ym roku przyprowadzil bande maluszkow i jeden z nich byl swietnym materialem na akwaryste. Nie bal sie wody i nie udawalo mu sie na szczescie nic zlapac. Wlazil i wylazil z basenu na podworku kiedy tylko mial ochote. Karasie byly dla niego nieodparta pokusa :) zadnego nie zlapal. Wszystkie kociaki, oczywiscie oprocz szczesliwego tatusia Garfielda znalazly domy, ale na wiosne to kto wie czy znowu jakiejs bandy nie przyprowadzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja kotka, rybami się nie interesuje, no chyba że to smaczniutkie i pachnące makrele w oleju:).

Za to uwielbia lać na podwórku wszystkie psy z sąsiedztwa, a juz wyjątkowo znęca się nad jamnikami. No już doszło do tego że jak jamnik sąsiadki ją zobaczy to ni jak nie mogą go na spacer zawlec


na razie 50 l żeby nie wypaść z obiegu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja jestem ciekawy jak mój futrzak zareaguje na rybki :)


370l.sump140l.deltec apf600.obiegówka eheim1262.cyrkulacja,tunze6045,i 2x6065,oświetlenie A.M. 2*150hqi,4*54 T5,50kg gruzu.w sumpie DSB+refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam, że nie da się z góry założyć jak kot zareaguje na akwarium, gdyż każdy kot, tak jak ludzie ma inny temperament. Ja osobiście mam dwa koty dachowca i norweskiego leśnego. Dla pierwszego akwarium to tak samo interesujący obiekt jak szafka pod nim, czyli totalny brak zainteresowania. Natomiast z naszym leśnym rudzielcem to już inna bajka :) Ten często siedzi przed akwarium i wodzi wzrokiem za rybkami. na szczęście jest pokrywa i paletki ojca są bezpieczne, choć jak kiedyś robiliśmy wielkie porządki i całe akwarium na jakiś czas wylądowało w wannie i ojciec nie domknął drzwi łazienki to kot bardzo szybko się zainteresował rybkami. Na szczęście obyło się bez ofiar bo w miarę szybko zobaczyliśmy że już się przymierza do świeżej paletki :D

Za to żadna mucha się u mnie nie uchowa. Skubany potrafi złapać je nawet w locie wyskakując do góry :D


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje dwa koty ogolnie nie interesuja sie zawartoscia baniaka, za to uwielbialy lazic za szafka i sumpem ( jest dostep, bo tyl mam niezabodowany), ale szybko i skutecznie oduczylem je tego zajecia:)


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swietne sa takie zdjecia, moje koty sa troche chore umyslowo, a ten mlodszy wyciagniety z przytulku, brzydki jak cholera, z polowa ucha bez siersci :D ma taki charakter ze nie zamienilbym go na zadnego innego, chocby najpiekniejszego kota swiata. Codziennie "poluje" na moje ryby, w szczegolnosci purple firefisha, ktory sobie "wisi" tuz przed nosem kota nic sobie z niego nie robiac.

Tu partyzant juz sie szykuje do akcji:

100_3120.jpg

Coraz blizej ataku:

100_3125.jpg

A tu musiala sprawdzic jaki sprzet do akwarium jej pan sobie zamowil, obalila caly karton, i nie pozwolila sprzatac tych styropianow, nurkowala cala, i nie bylo jej w ogole widac, wytrzymalismy dwa tygodnie z tym syfem na podlodze :D

Picture017.jpg

O takich historiach jak nie moznosc zmiany poscieli czy tez prasowania rzeczy przy niej nawet nie bede opowiadal, a najbardziej uwielbia goracy kaloryfer, albo cieple rzeczy przyniesione z suszarki, moge zapomniec ze pozwoli mi je zlozyc i schowac, placz i "rozmowy" gwarantowane :D


380l FOWLR sie robi, beda rybki...

190l kosteczka, na ledach, pare rybek, same lps i zoaski, sprobuje to zrobic jak nalezy tym razem...

link do kostki: http://nano-reef.pl/...ow/#entry656361

link do FOWLR: http://nano-reef.pl/topic/91587-380l-fowlr-nie-ma-jak-rybki/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.