Skocz do zawartości
myszon123

Skała "ekologiczna"

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Znalazłem w sieci w jednym ze sklepów taki wynalazek jak "skała ekologiczna"

Ponoć jest to skała trzymana jakiś czas z żywą... Jest sporo tańsza niż zwykła i myślałem o użyciu jej w około 45-50% w połączeniu z porządną żywą skałą. Mam tylko wątpliwości czy jest sens. Planuje założyć 100l, ale nie starczy mi kasy na 10kg żywej...

Z góry dzięki za opinie.


250l+90l sump, marea stream 2400, aquael reef circulator 2600, JVP-101(przejściowo) AM Or 2500, Turbofloator 1000 + AM PH 2000l/h, HQI 150 10000K+2xT8 20W, wiadro chemipure i purigen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W skrocie,

jak nie starczy ci kasy na 10kg zywej skaly to jak chcesz uruchomic akwarium morskie skoro skala to moze 10-15% wydatkow?

Z tego co rozumiem mowisz o 50% czyli jakies 5 kilo czyli 185-200 złotych.

To tyle wyjda cie wszystkie testy do wody.


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testy mam... Dla ścisłości kumpla biochemika z dostępem do uniwesyteckiego laboratorium.

200pln to nie jest 10-15% moich wydatków z prostej kwestii, że sporo części zestawu wydłubałem, albo dostałem za przysłowiowe piwo. A z resztą mój budżet nie jest tematem postu, tylko skała... Jak jest do #$@%&@$ to jest do #$@%&@$ i będę kombinował kasę na więcej żywej i ot kwestia...

A pytanie było po części z ciekawości...


250l+90l sump, marea stream 2400, aquael reef circulator 2600, JVP-101(przejściowo) AM Or 2500, Turbofloator 1000 + AM PH 2000l/h, HQI 150 10000K+2xT8 20W, wiadro chemipure i purigen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta ekologiczna jest tak żywa jak mumia Lenina:D,ale jak ją wrzucisz do akwarium to po paru miesiącach nie odróżnisz jej od tej żywej


500 L. sps'y + 1200 L.szczepkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, jak to napisal bigwalker martwa to martwa :-)

w sumie nie ma przeszkod aby ja uzyc, czesc tutaj uwaza ze wogole mozna odpalic akwa na ceramice i tez jest OK wiec tym bardziej ekologiczna...

Kwestia gustu i tego co sie chce miec.


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myszon - akwarium mozesz odpalic nawet na zamku z oknami na przestrzal, trzeba tylko zapewnic alternatywne oczyszczanie wody, np. dsb plus wydajny odpieniacz, zeo itp. Teraz jest naprawde duzo mozliwosci, "da sie" duzo wiecej niz mogloby sie to wydawac rok czy dwa wczesniej. Pozdrawiam


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myszon123 weź pod uwagę ceramikę. baloon sprzedaje ją na allegro w różnych kształtach, co przy aranżacji mniejszych zbiorników ma duże znaczenie. Do tego możesz dołożyć ze dwa kawałki skały żywej żeby trochę życia wprowadzić do zbiornika. Przy ceramice masz pewność, że nic niepożądanego nie wprowadzasz do zbiornika w przeciwieństwie do skały z działających zbiorników, czy tej "ekologicznej".

P.S.

Chyba, że znasz zbiornik z którego jest skała lub wiesz jak był prowadzony.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czacha... dobre... :)


250l+90l sump, marea stream 2400, aquael reef circulator 2600, JVP-101(przejściowo) AM Or 2500, Turbofloator 1000 + AM PH 2000l/h, HQI 150 10000K+2xT8 20W, wiadro chemipure i purigen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze zbiornikiem z którego biorę skałę (ewentualnie) jest o tyle zaleta, że mogę spokojnie pojechać i wybrać co mi bardziej (przynajmniej kształtem pasuje).


250l+90l sump, marea stream 2400, aquael reef circulator 2600, JVP-101(przejściowo) AM Or 2500, Turbofloator 1000 + AM PH 2000l/h, HQI 150 10000K+2xT8 20W, wiadro chemipure i purigen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w kazdym sklepie mozesz wybrac skale


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Brzydgoszczy to możesz sobie głupiki wybrać... :)

tak serio to mam jedną opcję kupienia mam nadzieje porządnej skałki z porządnego źródła.


250l+90l sump, marea stream 2400, aquael reef circulator 2600, JVP-101(przejściowo) AM Or 2500, Turbofloator 1000 + AM PH 2000l/h, HQI 150 10000K+2xT8 20W, wiadro chemipure i purigen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GUPIKI nie głupiki :) prosze nie obrazac tej szlachetnej ryby :D


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gupiki morskie :-) no fakt myszon, przyzwyczajenie z miejsca zamieszkania z tymi sklepami :-)


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.