Skocz do zawartości
Sakato

Czy baniak się rozkleja ?

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie kieruję do ludzi którzy mają doświadczenie z klejeniem baniaków. Wystawiłem na czas remontu akwa na balkon, po 2ch miesiącach wniosłem baniak do domu, szczęśliwy że nigdzie nie pękł ani się nie wyszczerbił. Podczas czyszczenia zauważyłem jednak niepokojące ślady na silikonie w jednym z narożników. Jest to część styku dno/przednia szyba i prawa boczna szyba. Znaczki mają ok 2 cm szerokości. Jak myślicie, czy baniak był źle sklejony, czy to czasami się pojawia i olać czy może trzeba rozkleić i ponownie skleić szkło ? Dodam że akwarium nie było używane poza zalaniami testowymi słodką wodą. Fotki poniżej

2343-szklo 1.jpg

2343-szklo 2.jpg

2343-szklo 3.jpg

2343-szklo  4.jpg

2343-szklo 5.jpg

2343-szklo 6.jpg

2343-szklo 7.jpg

dodam że baniak ma 400 L i nie chciał bym zalać chaty dopiero co po remoncie :]


400L + sump. Light 460W HQI + T5 + PC, Cyrk. 13k l/h, Jagger 300W, pienidło Turboflotor 3000 Blue na OR 3500 igiełka , obieg OR 3500, sól PREIS + Balling + bakterie, 10 kg LR + Ceramika + 44 kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takich pęcheżyków dużo,bo zbyt wcześnie postanowiłem przenieść baniak.Nie zdążył widocznie całkiem wyschnąć silikon.Ale stoi juz od lutego i jest ok.Myśle,że jeśli zalejesz i nic się nie będzie działo od razu,to tak już zostanie.


330l rafy + 180l szczepek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olać :) takie slady powstają kiedy podczas klejenia dociśnie się szyby do siebie a one choćby minimalnie się od siebie odsuną, miałem kilka zbiorników z takimi "szlaczkami" i moim zdaniem nie ma to wpływu na kulistość ziemi :)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Martwi mnie tylko jedna rzecz, wcześniej tego nie było widać. Miejsce klejenia było idealnie czarne, dopiero po jakimś czasie się to pojawiło. I minimalnie powiększa się w chwili wpychania narożnika dna w kierunku góry baniaka.


400L + sump. Light 460W HQI + T5 + PC, Cyrk. 13k l/h, Jagger 300W, pienidło Turboflotor 3000 Blue na OR 3500 igiełka , obieg OR 3500, sól PREIS + Balling + bakterie, 10 kg LR + Ceramika + 44 kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawsze mozesz wcisnac strzykawka z igla silikon w brakujace miejsce.

Byle bys sie nie przebil :-)


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość erni

Często nawet w akwariach firmowych można spotkać małe pęcheże i nic złego się nie dzieje ,tak jak pisał seb to po prostu wada powstała podczas klejenia której mogło nie być widać na początku ponieważ szyby w akwarium zalanym cały czas "pracują"odkształcają się w wyniku naprężeń.Jeśli jesteś niepewny spoiny to można wyciąć spoinowanie wewnątrz narożników ,kupić dobry klej do akwarii i zrobić nowe spoinowanie oczywiście akwariumu nie rozklejamy ,to drógie wewnętrzne spoinowanie jest bardzo mocne,stosowałem wielokrotnie -polecam.I jeszcze jedno akwarium jak stoi na nierównej powierzchni to podczas naprężeń wewnątż spoiny silikonowej pojawiają się takie białe pajączki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.