Skocz do zawartości
vini

strzelanie

Rekomendowane odpowiedzi

co to morze być po zgaszeniu światła coś strzela mi w baniaku jak by ktoś strzelał palcami


akwa 330L hq 2 x 150w rafa 50 korali odpieniacz best 400+paler hed 2500 1x t8 marine glo 2x pompy jvp 102 zeo star 2 sump 200L w sumpie dsb20cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 10000 % to krewetka. Pytanie tylko jaka ? :) Wymieniono dwie : pistoletową i modliszkową. Ja bym dodał którąś z tzw. symbiotycznych np. Randali. Strzelają szczypcami i naprawdę potrafią obudzić w nocy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek_dev :

Na 10000 % to krewetka. Pytanie tylko jaka ? :) Wymieniono dwie : pistoletową i modliszkową. Ja bym dodał którąś z tzw. symbiotycznych np. Randali. Strzelają szczypcami i naprawdę potrafią obudzić w nocy :)

Imho Alpheus randalli to też krewetka pistoletowa tyle, że symbiotyczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj w klubie vini.

Ja już się pogodziłem, że sobie u mnie "mieszka". Zostawiłem ją i ma się u mnie dobrze. :)


Akwarium 25 litrów, 9 kg LS, 3 kg LR, Gobiodon Okinawae, Pictichromis Paccagnellae, Amphiprion Ocellaris, Chrysiptera Parasema, Lysmata Amboinensis, ślimaki kopiące, krewetka modliszkowa, koralowce miekkie... oświetlenie 22W 10000K + 11W aktynika, odpieniacz BOYU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

posiadam w swoim akwarium krewetke alpheus randalli, i mam pytanie czy taki mały pyrpeć moze zabijac ryby?

od czasu do czasu daje znac o sobie mimo ze poza "wylinka" to ją wydzialem tylko raz jak wpuszczalem ją do akwarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam dwie. Jedna przezyla ( najprawdopodobniej, choc pewnosci nie mam) kilkuminutowe przetrzymanie calej skalki z nia w srodku w wodzie slodkiej z RO i polewanie woda skaly. Niestety nie wiem czy obydwie ktore mam to Alpheus. Napewno jedna z nich bo widzialem wylinke (ciekawe ze tylko raz, jakies cztery misiace temu). Dziwne ze siedza w skalach. Nie zaobserwowalem by cokolwiek kopaly w piachu.

Jak dotad stracilem pare Stonogobiusow i wargatka Paracheilinus (ktory spal na piasku) poza tym dwie krewetki Wurdemani i wczoraj w nocy z muszli wyeksmitowaly dosc sporego slimaka Nerita 8-(

Samo strzelanie mi tak nie przeszkadza jak to ze sa duze straty w organizmach zywych 8-) Chyba kupie pulapke z AM, tylko czy one do niej wejda??? Albo jak sie wkurze to ''zmartwie'' obydwie skaly w ktorych siedza....

pozdro

Zbych


Panelowe 148 l. (82/47/47 - 15cm panel boczny). Miniflotor AM, Tunze 6025 w obieg, Koralia 4 cyrkulacja. 6x 24W T5 ATI w obudowie DIY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ zegeye

Zamiast pułapki AM kup po prostu rybkę np. Cryptocentrus cintus. Na 75 % będziesz miał okazję się przekonać, że może jednak warto zostawić Alpheusa w baniaku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vini mam to samo ,coś tam czasami pstryka,widziałeś to,jak to wygląda?


370l.sump140l.deltec apf600.obiegówka eheim1262.cyrkulacja,tunze6045,i 2x6065,oświetlenie A.M. 2*150hqi,4*54 T5,50kg gruzu.w sumpie DSB+refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje chłopaki za wypowiedzi


akwa 330L hq 2 x 150w rafa 50 korali odpieniacz best 400+paler hed 2500 1x t8 marine glo 2x pompy jvp 102 zeo star 2 sump 200L w sumpie dsb20cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek_dev :

Zamiast pułapki AM kup po prostu rybkę np. Cryptocentrus cintus. Na 75 % będziesz miał okazję się przekonać, że może jednak warto zostawić Alpheusa w baniaku :)

Cha, no wlasnie kupilem i to pare symbiotycznych Stonogobiops nematodes i niestety nie podpasowaly im. Moze ryby byly za male? Nie wiem czy Cryptocentrus im podpasuje (nie ma pewnosci) A szkoda kasy i stworzen na eksperymenty. Chyba wole pozbyc sie krewetek. No chyba ze uda sie trafic od jakiegos akwarysty za symboliczna kase to wtedy.....moze sprobuje jeszcze raz z babkami.

pozdro

Zbych


Panelowe 148 l. (82/47/47 - 15cm panel boczny). Miniflotor AM, Tunze 6025 w obieg, Koralia 4 cyrkulacja. 6x 24W T5 ATI w obudowie DIY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
juwewaldi :

vini mam to samo ,coś tam czasami pstryka,widziałeś to,jak to wygląda?

ja dzisiaj złapałem. Mogę przesłać zdjęcie. Kraba pustelnika mi podszczypywała a gdy chowała się w dziurę to strzelała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.