Skocz do zawartości
Admed2

LAMPY LED RGB

Rekomendowane odpowiedzi

Na rynku pojawily sie Lampy LED ktore sa enargooszczedne i nadaja sie do morskiego aqwa. Czy ktos juz widzial jak to swieci i czy jest to alternatywa dla Lamp HQI i T5. Z uwagi na wysoki koszt takiej lamy wydaje sie ona duzym wydatkiem ale majac na uwadze niskie koszty za rachunek wydaje sie trafnym zakupem. Co myslicie o tego typu lampach.


akwarium 150x50x50,

Sump 120x40x40

Oświetlenie : Aqua Medic 2x150W HQI + 2x54 T5

Cyrkulacja : Tunze

Obieg : Tunze 1073.040

Sterowanie : Profilux II

Reaktor wapnia : Deltec FP509

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz jakiegos linka z taka lampa?


rafka:125x55x55h

oświetlenie: 4x54w

cyrkulacja Marea 6000l/h JVP 5500l/h

obieg New Jet 3000l/h,

Odpieniacz DIY igła AM PH 2500l/h

25kg żywej skaly

10kg martwej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na www.korale.pl jest

lampa z KZ


akwarium 150x50x50,

Sump 120x40x40

Oświetlenie : Aqua Medic 2x150W HQI + 2x54 T5

Cyrkulacja : Tunze

Obieg : Tunze 1073.040

Sterowanie : Profilux II

Reaktor wapnia : Deltec FP509

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co czytalem prad po nowym roku ma podrozec o 40% wiec bedzie koniecznoscia przejscie na power ledy chyba ze ktos spi na pieniadzach.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe jak to przeliczyc w porownaniu do HQI. ile mosi byc ledów zeby swiecic np tak jak 150W HQI 14k a ile 20k.


akwarium 150x50x50,

Sump 120x40x40

Oświetlenie : Aqua Medic 2x150W HQI + 2x54 T5

Cyrkulacja : Tunze

Obieg : Tunze 1073.040

Sterowanie : Profilux II

Reaktor wapnia : Deltec FP509

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam az Przemek wprowadzi do sprzedazy panele power led bo wyjdzie to napewno kilkanascie razy taniej od takiej lampy kz.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobacz na allegro jest tego pelno tylko nie w barwach ktore nas interesuja.

http://allegro.pl/item474834472_panel_led_bialy_15_x_power_led_wrocla.html


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tu masz link do malego nano Przemka na Power Ledach http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=17911&d=0


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu można poczytać o tych lampach i samych LED http://www.solarisled.com/


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ledy zdominują oświetlenie w akwarystyce szybciej niż nam się wydaje...

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety są jeszcze drogie i z tego co mi wiadomo awaryjne w szczególności te o większym watarzu tj 3W i 5W, sam eksperymentuje z modułami samsunga powerflux do oświetlenia małego akwarium na razie na sucho ale w niedługiej przyszłości planuje odpalić boyu na samych ledach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie zdaj relację! Ja tylko czekam żeby to trochę staniało, lubię eksperymenty :) taka ciekawostka to np. w tym roku iluminację świąteczną całych Pól Elizejskich w Paryżu oparto właśnie na ledach :) niby nie ma to nic wspólnego z akwarystyką, ale daje do myslenia:satisfied

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukuje firmy najlepiej w wawie, która za rozsądne pieniądze przygotuje płytkę drukowaną i przylutuje ledy.

Taki klaster led na zamówienie, jak ktoś zna taką firme (może ktoś z was robi takie rzeczy) to będę wdzięczny i podziele się wynikiem eksperymentu.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Konrad B :

to kuknijcie , fajna lampa z dzienników chłopa z zeovit.com , zastanawiam się własnie czy nie dołozyc 2 modułów do akwa z led białymi i niebieskimi ciekawy jestem efektów

http://www.zeovit.com/forums/showthread.php?t=12282&page=11

Własnie ten pan zrezygnował juz z lampy LED.

Musimy jeszcze poczekac , obecne LED-y daja zbyt mało światła .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tego moznabylo sie spodziewac. Dziwne tylko, ze ludzie atakuja tych, co przechodza na zeovit i skale zamieniaja na ceramike, a LEDy - miodzio:)


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Andrzej, ale żeby być zgodnymi z prawdą, zrezygnował nie z powodu ilości światła tylko z powodu powtarzającej się awarii jednego z modułów.

Mieszka w Chinach i kupował u dystrybutora w Singapurze. Wysyłano mu kilka razy niewłaściwe części i w końcu się poddał :)

Dodam tylko, że była to lampa Solaris MKI - obecne modele mają dwa razy więcej światła, a na rynku pojawiły sie już PowerLED-y czterokrotnie jaśniejsze - tempo przypomina walkę na przełomie wieku (:) ale to brzmi :) ) między producentami procesorów komputerowych Intel i AMD. Pewnie producenci w zanadrzu mają jeszcze jasniejsze LEDy ale odkrywają karty stopniowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Viridis :

Poszukuje firmy najlepiej w wawie, która za rozsądne pieniądze przygotuje płytkę drukowaną i przylutuje ledy.

Taki klaster led na zamówienie, jak ktoś zna taką firme (może ktoś z was robi takie rzeczy) to będę wdzięczny i podziele się wynikiem eksperymentu.

Pozdrawiam

Niestety nie jest to takie proste. Poważnym wyzwaniem jest chłodzenie diod i w tym przypadku jakiś wentylator w obudowie nie wystarczy.

Od ok. 1,5 roku oświetlenie na diodach zaczyna powoli wypierać dotychczasowe rozwiązania oświetlenia dla nurków (halogeny i palniki HID). Tu problem jest mniejszy bo woda jest czynnikiem chłodzącym. Co nie zmienia faktu, że jest to rozwiązanie przyszłościowe i jak napisał froolk bardzo rozwojowe.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak Andrzeju - też czytałem tę historię, ale nie chciałem rzucać tu hasła bo jak to mówią jedna jaskółka wiosny nie czyni. A larum zaraz się podniesie. Swoją drogą warto przeglądnąć te kilkadziesiąt stron tego wątku tak ogólnie. Powstawał od planu do realizacji fantastyczny i niewyobrażalny dla przeciętnego akwarysty - projekt akwarium tego Chińczyka. Co zwróciło moja uwagę i może lekki uśmieszek na twarzy..hmm.. gość nawet ustawienie koralowców sobie wyrysował. Co do LED-ów....nie ważne czy chodziło tylko o awarię czy nie...fakt faktem słabo świeciły, a mnie osobiście nawet w tej kombinacji lampek barwa sie nie podobała. Zastanawiające jest dla mnie dlaczego zdecydował się na LED-y ? Nie sądzę by chodziło o oszczędność prądu - w konfrontacji z nakładami na całość projektu nie wygląda, aby go nie było stać. A może po prostu chciał być na TOP-ie ?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek_dev :

... A może po prostu chciał być na TOP-ie ?:)

Oj... znowu się za chwilę zacznie jakaś "krzywa" dyskusja:D

Jeśli ktoś wprowadza "nowości" do swojego sytemu nie oznacza to od razu chęci odróżnienia się od innych czy wręcz zaznaczenia swojej "wyższej" pozycji w środowisku akwarystycznym. Akwarystyka morska przeżywa cały czas przemiany i jedni biorą w nich udział, a inni nie - co nie jest powodem do krytykowania kogokolwiek.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale to jest chyba normalne, jakby ktos powiedzial mi 5 lat temu, kiedy w zbiorniku szalał miniflotor, ze za jakis czas kupie odpieniacz za 6 tysiecy, to eufemizujac puknalbym sie w glowe. To jest kwestia zaangazowania w hobby, doswiadczenia i otwartosci umyslu. Pozdrawiam


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czarku chyba źle mnie zrozumiałeś. Nie chodziło o krzywe dyskusje tylko faktycznie dywagacje na temat takiego wyboru. Jest to dla mnie na tyle istotne pytanie, że myślę i myślę...i brak mi odpowiedzi. Facet widać ma kasy jak Grenladnia lodu, a inwestuje w coś - co tak naprawdę jeszcze nie sprawdzone. Choć w 1 % sam przyznaj, że sa podstawy sądzić, że chciał się wyróżnić jako nowator. A nowatorstwo wcale nie oznacza wg. mnie szpanerstwa. I być na TOP-ie - wcale nie oznacza robić coś żle, a tym bardziej źle się z tym czuć. Wręcz przeciwnie , jeśli kogoś na to stać jego sprawa co robi - choćby nawet inwestował w chmurkę nad Warszawą czy kamień do kapusty :) Sam kupuje w miarę dobre i sprawdzone rzeczy i sam myślę i myślę - czy nie zaryzykować w wielu rozpatrywanych na tym forum kwestiach. A to, że czasem jest zażyła dyskusja : to bardzo dobrze, i tylko wtedy jak nawet ktoś "wygarnie" można się dowiedzieć jak naprawdę jest. Bo mam wrażenie, iż na co dzień każdy trzyma swoje sekrety tylko dla siebie nie mając zamiaru dzielić się z ogółem ani wiedzą, ani praktyką. Czasem trzeba więc sprowokować "problem" po to by jednym ulżyło (bo będą bronić swoich racji),a drugim przyniosło wymierne korzyści. Tak właśnie sobie myślę. Na poparcie tego : sam zobacz, niektóre tematy odgrzewane są któryś tam raz już. Wydawałoby się, że wszystko już zostało napisane. A jednak nie, a jednak cały czas wychodzi coś nowego. Jest też oczywiście druga strona tego medalu. Ale jeśli np. ktoś nie dorósł do dyskusji i potrafi sie tylko denerwować i obrażać, a to sorry - problem tego kogoś. Mam nadzieje, że już to zostanie przez wszystkich właściwie odebrane. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.