Skocz do zawartości
wildschek

Nagi slimak ????

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , takie pytanko od jakiegos czasu walcze z bieleniem twardzieli , chemie wody wyeliminowalem i w koncu przyszedl czas na "gady" mogace miec wplyw na utrate tkanki SPS , tak mi sie przynajmniej wydaje poniewaz o jego istnieniu wiedzialem od dosc dawna ale jakos nie widzialem zagrozenia z jego strony ale kiedy zaczely mi sie dziac dziwne rzeczy z SPS a glownie z Acrami zaczalem zastanawiac sie czy aby nie jest przyczyna ze Acry mi bieleja a zawsze te bielenie odbywalo sie w tempie super blyskawicznym tzn.. wieczór Acra czula sie super miala rozwiniete polipy a rano ta sama acra byla do polowy bez tkanki i co dziwne zawsze wtedy gdzies w poblizu pasl sie na skalce ten "nagi skrzelec" czy ktos moze wie co to odmiana .. tak czy inaczej od dzis pasie sie na wiecznej rafie wsrod szczupakow zamieszkujqacych odrę ..Ważyl chyba ze 100 g a byl wielkosci dloni ...

http://www.airtools.pl/slimak/01.jpg

http://www.airtools.pl/slimak/02.jpg

http://www.airtools.pl/slimak/03.jpg


Akw 840L (200x70x60h) + sump 300L Odp :DELTEC AP851 ,obieg Deltec 4745; cyrk. 2 x Koralia 8 ; 3 x 150HQI +4x80W + 2x54W + Deltec KM500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale bydle,ja pierdykam,jeszcze troche i by wszystkie korale opchnol.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak ale czy aby na pewno twardziki to jego specjalnosc????


Akw 840L (200x70x60h) + sump 300L Odp :DELTEC AP851 ,obieg Deltec 4745; cyrk. 2 x Koralia 8 ; 3 x 150HQI +4x80W + 2x54W + Deltec KM500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam mialem i nie obawialem sie do puki nie widzialem jak dobiera mi sie do sariatopory mialem trzy takie slimaki ( zreszta calkiem fajnie wygladaly)wychodzily noca specjalnych ubytkow na koralach nie bylo nie mniej jednak przylapalem - no i eksmisja do sumpa , a tam hm po dwuch tygodniach zgon czyli wniosek prosty.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.