Skocz do zawartości
nika

Świetlówki kompaktowe

Rekomendowane odpowiedzi

rs :

Iiii...?

Jakieś decyzje?

hm... muszę chwilkę poczekać z tym "akwarium" ale znalazłam gotową lampkę, która mi pasuje o taką :). wiem, że to pójście "krótszą drogą" ale...

myślę, że 2 takie lampki dadzą radę na 20 l - 30 l pudełkiem.


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@nika ,tylko zwróć uwage że ta lampa jest na PL"ki czyli trzonek 2G11 a z tego co się orientuje to ciężko będzie coś sensownego znależć ,chyba że się myle....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@balon, i znowu masz rację :), ja wiedziałam że te "trzonki" mnie wykończą, jak nie urok to ... :)

nic to, pokupuję więc elementy i będę składać, zaświeci albo nie... innej opcji nie ma :)


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3mam kciuki:) ,ja tez będę składał ,jednak całość będzie zabudowana ceramiką więc nie musze się przykładać do ładnego wyglądu samej lampy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nika, jakie elementy?

Przyszło mi coś do głowy. W niektórych marketach budowlanych (u mnie w Practikerze) można kupić listwy podszafkowe np. firmy Karko. Wyglądają tak:

http://www.karko.pl/index.php?&group=8〈=pl&parent_group=undefined&foto=492&family=89&group=8

Od czasu do czasu mam z nimi do czynienia i chyba by się nadały. Zaletę mają taką, że cały układ zapłonowy jest w tej listwie i wystarczy wetknąć przewód w oprawkę a drugi koniec do gniazdka. Elektrycznego gniazdka. Jest to jednocześnie wada bo się trochę grzeją.

Kolejne zalety to to, że jest pewien wybór świetlówek (Hagen, Philips) dostępnych w Polsce w ludzkich cenach (można nawet kupić aktynikę Philipsa)oraz to, że stosunkowo łatwo złożyć z takich listew jakąś lampkę na 4 czy 6 świetlówek. Koszt listwy 8W to chyba koło 20zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rs :

nika, jakie elementy?

@rs, no pomyślałam, że poskładam żarówki+oprawki+statecznik .... a może by wyszło i zaświeciło :)

rs :...Przyszło mi coś do głowy. W niektórych marketach budowlanych (u mnie w Practikerze) można kupić listwy podszafkowe np. firmy Karko...Kolejne zalety to to, że jest pewien wybór świetlówek (Hagen, Philips) dostępnych w Polsce w ludzkich cenach (można nawet kupić aktynikę Philipsa)oraz to, że stosunkowo łatwo złożyć z takich listew jakąś lampkę na 4 czy 6 świetlówek. Koszt listwy 8W to chyba koło 20zł.

tym listwom się przyjżę, ale gdzieś po weekendzie, bo na razie to służbę zdrowia odwiedzam :)(

@rs, a jakie tam są świetlówki (do tych listew?)


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zestawie fabrycznym są takie jakich nie chcesz :) i trzeba doliczyć koszt nowych.

Zdrowia życzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rs :

W zestawie fabrycznym są takie jakich nie chcesz :) i trzeba doliczyć koszt nowych.

Zdrowia życzę.

a dziękuję :)

a co do świetlówek, może nieprecyzyjnie się wyraziłam ale chodzi mi o te trzonki,gwinty czy jak to określić... na jakie świetlówki sa te listwy?


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o.k. dziękuję rs :)

edit:

rs :

... W niektórych marketach budowlanych (u mnie w Practikerze) można kupić listwy podszafkowe np. firmy Karko.

... stosunkowo łatwo złożyć z takich listew jakąś lampkę na 4 czy 6 świetlówek. Koszt listwy 8W to chyba koło 20zł.

nie wytrzymałam i sprawdziłam :), w olsztyńskim practikerze, koszt 1 listwy to 35,99 pln... teraz x4 lub x6, hm...

będę myśleć :)


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drogo...

Jestem prawie pewien, że gdzieś były taniej. Pamięć już nie ta co kiedyś ale może sobie coś przypomnę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
balon :

@nika tu masz http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=18379 kolege który chce sprzedac lampe 3x8 t5 ,te t5ki maja tylko 28 albo 29 cm. Wydaje mi sie ze to fajna opcja do takiej kosteczki

Witam

Lampa 3xT5 8W była fajna póki nie okazało się, że nie można świetlówek dostać :googleye

W zestawie były daylight, actinic, color ale sie skończyły a wybór t% 8W jest znikomy szczerze to żaden :googleye

Więc do morskiego to się już nie nadaje jedynie słodkie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podałem linka do switlówek kilka postów wcześniej:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.