Skocz do zawartości
rafal19

zeovit a dsb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Nie chce znowu zbyt namacic, ale moze warto zeby Rafal wiedzial, ze w tym watku wyjasnienie funkcji DSB jest bledne.

" Zresztą, jak wiadomo, przy Zeovicie usuwamy zanieczyszczenia na poziomie amoniaku więc przetabianie NO2 na NO3 jest w sumie niepotrzebne, a DSB głównie to właśnie czyni."

Przepraszam, ze to musialem napisac.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Staszek nie przepraszaj ,bo nie masz za co,po prostu próbujesz coś komuś wyjaśnic,a niektórzy[złosliwi,moze w życiu coś nie wyszło] ci w tym przeszkadzają :)


370l.sump140l.deltec apf600.obiegówka eheim1262.cyrkulacja,tunze6045,i 2x6065,oświetlenie A.M. 2*150hqi,4*54 T5,50kg gruzu.w sumpie DSB+refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego @juwenaldi nie obrażaj mnie. Poprosiłem Staszka o rozwinięcie tematu i mam nadzieję się dowiedzieć gdzie moja wypowiedź mija się z prawdą.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rebciu

Jestem pewien, ze sie przejezyczyles piszac, ze DSB glownie przerabia NO2 na NO3. To nie jest zadaniem DSB. Od tego mamy biobale.

Poza tym z uwaga przypatruje sie dyskusji na temat Zeo i szkoda, ze slowo pisane czesto prowadzi do pewnych nieporozumien.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero teraz zobaczyłem tego mojego "babolca" - masz rację w DSB przerabiane jest głównie NO3 do postaci wolnego azotu:) Przepraszam za zamieszanie i wprowadzenie czytających w błąd.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos zna nazwe Ackropory z trzeciego zdjecia?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pionier tego systemu (czyt. andrniew) pisze o konflikcie bakteryjnym obu systemów , wiec jak rozumiem po co nam warstwa piachu zabierajaca znaczną przestrzeń która nie bedzie pracować tak jak powinna lub system w skład którego wchodzą bakterie wybijane przez DSB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale na tym samym forum co Szymon podal linka, w 1-szym podczepionym poscie nt podastaw metody zeovit jest taki punkt:

The ZEOvit method can be successfully used with bare-bottom (BB), shallow sand bed (SSB), deep sand bed (DSB), and Berlin-style system designs. The use of live rock (LR) is not required. UV sterilizers, ozonizers, and nutrient exporting macroalgae refugia are not compatible with the ZEOvit method.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno dsb nie jest fajne z jednego powodu - po czasei zbiera sie bardzo duzo syfu, jestem w trakcie odsysanie i wiem co mowie, trzeba dsb co poltora-dwa lata wymieniac. Brak dsb nie wyklucza zeovitu, i chyba bardziej o to chodzi


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.