Skocz do zawartości
tuniek

Zainteresowany ceramiką

Rekomendowane odpowiedzi

no i Przem - autorytetem mozna byc, a dazyc szacunkiem na przyklad:D

Pozdrowki


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szymon :

za to znam kogos, kto ma zbiornik dwa lata, dostal TOTM, w 100% na zywej skale, ale w tej chwili juz nie moze sobie poradzic z plagami, zbiornik jest na krawedzi zalamania, majano opanowalo nawet niektore galazki digitat.

Przemek - naprawde, jesli nie mialbym potrzeby, nie pomyslalbym nawet o ceramice. Wiem, ze jestem swirem, ktory ma specyficzne podejcie do akwarystyki, ale tak juz mam i chce znowu osiagnac okreslony cel. Korale mozna poodcinac od podstawek i kleic bezposrednio do substratu. Zeovit zapewni czystosc. Wyglad? Wygladac to maja korale jak urosna, ceramika jest tylko srodkiem. Czemu ceramika a nie plastik - ceramike wzialem ze sprawdzonego zrodla w super jakosci kawalki, ktore sam zaprojektowalem na wlasne potrzeby. Ceramika to nie moda a potrzeba wynikajaca z indywidualnych uwarunkowan. nikogo nie bede przekonywal do ceramiki, probuje tylko wytlumaczyc, dlaczego ja przechodze na ceramike.

Szymonie, nie potrzebnie się tłumaczysz, to przecież nie o to chodzi :D. Zmierzam do tego, że każdy obiera swoją drogę(w życiu również) licząc, że to ta najlepsza z możłiwych. Dopiero po czasie przychodzi nam ocenić czy był to wybór właściwy.

Oczywiście trafiają do mnie Twoje argumenty - i sądzę że jest to niewątpliwy atut ceramiki którego nie ma skała -tzn niesie ona (skała) ze sobą pewne ryzyko wystąpienia takich a nie innych upierdliwych plag.

Podałeś imho trochę skrajny przypadek - bo również znam sporo zbiorników które mają po ładnych parę lat i które są prowadzone na żywej skale a tego typu przypadłości ich nie dotknęły. I również są to bardzo ładne akwaria.

Ja na przykład z zainteresowaniem śledzę akwaria nominowane do TOTM i zastanawiające jest to, że o większości z nich słuch się urywa - przechodzą one swoje wzloty i upadki - ale raczej chyba z tendencją do spadku, niż wzrostu.

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szymon :

no i Przem - autorytetem mozna byc, a dazyc szacunkiem na przyklad:D

Pozdrowki

A widzisz - Andrzej jest dla mnie jak dwa w jednym.

I darzę go szacunkiem i jest dla mnie autorytetem - a przez to że w dodatku bardzo go lubię to darzę go autorytetem - czy to dla Ciebie tak bardzo dziwne? :D

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bigwalker :

Przemo czy ja kogokolwiek namawiałem na zeovit?I czy kiedykolwiek twierdziłem,że jest to metoda dla początkujących?

a czy ja Ciebie Marku o to oskarżam? :D Przecież napisałem ze to takie moje spostrzeżenie nieco off-topic.

PS. Chyba miałeś u mnie być wczoraj , zgadza się? ... 8)


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cegielnie cegieł klinkierowych juz nie sprzedaja , to teraz reef skałe produkuja, niedługo to bedzie moda na skałe silikonową. Osobiscie gdybym był początkujacy i zakładałbym moje pierwsze morskie akwarium to wolałbym przejśc przez przez wszystkie etapy dojrzewania baniaka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Telefon nie zgubiłem - chyba Ty też nie? :D

pozdr

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Święta za pasem, a wam zebrało się na "przepychanki" :D

Wszystkiego dobrego i wesołych świąt:waving


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czarku :D

Z Markiem znamy się jak łyse konie :D- i żadna tam przepychanka, po prostuy kawałek dobrej dyskusji - przynajmniej ja to tak odbieram.

A ze o akwarystyce dyskutujemy - a nie np. 40 rozbójnikach czy o calineczce to już chyba dobrze - w sumie to oftopic by było :D

Heh

Pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z uśmieszkiem to napisałem :D


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe :D się porobiło :D pozwolicie że wtrącę swoje trzy grosze... Nie Mówiąc o osobach takich jak Szymon czy Walker, powiem Wam jakie są moje wnioski na temat ostatnio panującego "boomu". Otóż, moim skromnym zdaniem, obecnie panująca moda i trend masowego przechodzenia na zeo i ceramikę zbierze swoje straszliwe żniwo... Będzie rzeź niewiniątek, oj będzie...

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.