Skocz do zawartości
Cetus

Sprawdzanie szczelności akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

Qbab :

Timur - ciśnienie (napór) będzie to samo - nie ma szans :) "fizyki Pan nie zmienisz" :)

eee.. mówisz, że liczy sie sama wysokość słupa cieczy ? no może... nie będę się spierał bo z fizyki miałem 3, wydawało mi się, że będzie tez się też liczyła ilość napierającej wody :)

Pomysł z popływaniem w akwa po jeziorze celem sprawdzenia szczelności wygrywa konkurencję :D :D

Możecie już nic nie pisać nowego, LOL


250 L obecnie drzemie i czeka na lepsze czasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ja mam propozycję dla Cetusa - weź akwa nad jezioro i popływaj nim sprawdzisz szczelność i nikogo nie zalejesz
Qbab, popłakałem się :)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cetus, czekam na pytania odnośnie mieszania solanki, nie wspomnę o innych :). Po twoim pierwszym pytaniu zapowiada się, że będzie naprawdę wesoły wątek :)

Dla ułatwienia pracy podam ci, że u siebie podłączyłem wąż ogrodowy do kranu i tak zalałem zbiornik, a potem pompą z podłączonym wężem ogrodowym wylałem wszystko do ścieków. Nie trzeba biegać z wiadrami.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przypomina mi się tylko przysłowie o wole i cielęciu ....

Przecież tu nie trzeba wielkiej wiedzy z zakresu akwarystyki. Wystarczy trochę logicznego myślenia, a biorąc pod uwagę, że jesteś programistą to chyba to potrafisz? Dobrze, że o wszystko pytasz, na pewno unikniesz niepotrzebnych kłopotów. Napisz jak tam testy twojego baniaczka :)

Czekam na rozwój wątku :)


90x50x50, sump 60l, 150W HQI Reeflux 12000K, 39W ATI Blue Plus, 39W ATI Purple Plus

Odpieniacz Sebastek Cone z AquaBee 2000/1, AquaBee 2000/1, JVP-101, JVP-102

1081983450.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cetus, nie unoś się, nikt nie chce Cię wysmiewać i pouczać, skoro nigdy nie miałeś akwarium to bardzo dobrze że pytasz nawet o dla nas banalne rzeczy, to dobrze wróży Twoim przyszłym zwierzakom. Nie zrażaj się tylko pytaj, spójrz jaki się sympatyczny wątek zrobił :) Lepiej tak niż zrobić coś głupiego i później żałować...

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rysiu :

Wystarczy trochę logicznego myślenia, a biorąc pod uwagę, że jesteś programistą to chyba to potrafisz?

Czekam na rozwój wątku :):clowning

Kolego Rysiu, Kolega Cetus napewno doskonale już sobie zdaje sprawę, że przesadził na początek z tym pytaniem więc może już bez takiej uszczypliwości wprost co do czyjejś inteligencji bo wątek z zabawnego zrobi się przykry.

@Cetus - nie przejmuj się, pytaj dalej, pomimo żarcików napewno każdy będzie starał się Ci pomóc ale swoją inicjatywą też trzeba się wykazać :)


250 L obecnie drzemie i czeka na lepsze czasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, luzik i trochę dystansu - nawet żarty mogą być pomocne.


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK. Ale całą przyjemność psuje mi koszmar tego, że coś źle zrobię i będę twórcą powodzi w bloku.

Już wiem, że sump musi przyjąć wodę jak wyłączą prąd. Żeby tej wody było mało to robi się dziurkę w rurce zwrotnej tuż pod powierzchnią wody albo rurkę zanurza się płytko.

Są jeszcze jakieś inne "zdrady"?

Pozdrawiam,

Cetus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przez pierwszy miesiąc od uruchomienia zbiornika nie mogłem zasnąć, bo ciągle bałem się, że to się rozleci, woda wyleje, no bo jak to w ogóle może działać, leje się do zbiornika i nie naleje się za dużo? I jeszcze w sumpie wszystko się zmieści, a może zleci cała woda? :) Na szczęście mam to już za sobą.

Dobrze jest zrobić sump i wkleić przegrody po zweryfikowaniu ile wody spływa ci ze zbiornika głównego po wyłączeniu pompy. Dopasowujesz też sump do odpieniacza itp. itd. Rzeczywiście zależności jest sporo i najrozsądniej byłoby, żebyś zobaczył u kogoś w Łodzi działający zbiornik i stosowane rozwiązania. Fakt, naciąć możesz się na każdym kroku. Dopiero przy uruchamianiu drugiego lub trzeciego zbiornika będziesz się mógł oprzeć na własnycm doświadczeniu. Nie wątpię, że zaraz po uruchomieniu sam wpadniesz na to, że następnym razem zrobiłbyś coś zupełnie inaczej. Nic na to nie poradzisz, ale zminimalizujesz pomyłki jeśli na żywo obejrzysz zbiornik i z kimś podyskutujesz i jeszcze ten ktoś ci pomoże na miejscu. Na forum też uzyskasz pomoc. Wesoło i w sumie przyjemnie się zaczęło więc niech i tak pozostanie :)

pozdrawiam

Paweł

P.S. Czy gdzieś opisałeś swoje plany i planowany sprzęt? Może wtedy można by pomóc efektywniej.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.