Skocz do zawartości
dragon_x

dziwne robaczki - prośba o pomoc w identyfikacji

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zaobserowowalem w swojej solance dziwne zjawisko. otoż od kilku dni ze sklaly wychodza w obsadzie kilkunasty sztuk male robaczki, rozmiar ok 2mm, szkliste, z ew. domieszka czerwonego... bardzo prosze o pomoc w identyfikacji, bo nie wiem czy to pasozyt czy pozyteczne stworzonka, jednego zaobserwowalem jak niosl pecherzyk powietrza....

niestety nie jestem w stanie zrobixc zdjecia ze wzgledu na wielkosc obiektu.

bardzo prosze o pomoc


112L(80x35x40)

----

LR - 10kg, LS - 10kg, oświetlenie - 57W (w trakcie modernizaji), Miniflotor, Cyrkulacja 3500L/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

strasznie ciezko sfotografowac... sa strasznie..szybkie:) i malenkie... wylażą ze skały,lubia szczegolnie ciemnosc, ogladalem fotki krewetek mysis.tylko nie znalazlem informacji czy sa pozyteczne czy tez nie...??


112L(80x35x40)

----

LR - 10kg, LS - 10kg, oświetlenie - 57W (w trakcie modernizaji), Miniflotor, Cyrkulacja 3500L/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zielony mintaj bardzo mi pomogłeś :) udalo mi sie zidentyfikowac kilka żyjątek dzięki tej stronie:)

wielkie dzięki:)

jedna rzecz mnie zadziwia, moje akwa chodzi juz tydzień

fakt, ze mialem wode skale i zywy piasek z tego samego zbiornika lacznie z zyjatkami,calosc ma tylko 25l.

mam troche za wysokie zasolenie 1,027-1.028 ktore stopniowo bardzo powoli obnizam, a wszystko sie rozwija, koral rosnie, pojawily sie nowe male polipy, glony sie rozraztaja, pojawia sie coraz wiecej rorowej na skalach i gabek itp.

czy to znaczy ze takie srodowisko im sluzy czy moge sie za chwile spodziewac katastrofy.?? az boje sie zrobic testy... :) bo jak narazie wszystko rozkwita,,,ku mojej nie ukrywam radosci :)


112L(80x35x40)

----

LR - 10kg, LS - 10kg, oświetlenie - 57W (w trakcie modernizaji), Miniflotor, Cyrkulacja 3500L/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.