Skocz do zawartości
kto pyta nie bladzi

Ospa

Rekomendowane odpowiedzi

Napewno po kilku dniach będziesz wiedział, już nie pamiętam dokładnie ile trwa ta faza cyklu rozwojowego ale i tak jest to zależne od temperatury. Pamiętaj tylko, że w ten sposób nie eliminujesz pasożyta całkowicie lecz doprowadzasz do pewnej równowagi kiedy jego populacja nie jest w stanie zagrozić rybom lecz coś tam zawsze przetrwa.


250 L obecnie drzemie i czeka na lepsze czasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i niestety na jednej rybce pojawila się ponownie jedna biała plamka... wracam więc do czosnku :googleye

Oto mój chory pictichromisek.

1228079244.jpg

Pozdrawiam.


Akwarium 25 litrów, 9 kg LS, 3 kg LR, Gobiodon Okinawae, Pictichromis Paccagnellae, Amphiprion Ocellaris, Chrysiptera Parasema, Lysmata Amboinensis, ślimaki kopiące, krewetka modliszkowa, koralowce miekkie... oświetlenie 22W 10000K + 11W aktynika, odpieniacz BOYU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja ospe przynioslem z antiasami z obsady tylko garbik , dekora i krwetki przezyly mimo zalania zbiornika chemia , najlepiej jak sie da korale do drugiego zbiornika bo nie koniecznie jak pisza chemia jest neutralna dla korali niemowiac o ukwialach


nano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

powiem tak, przerobilem juz wszystkie rodzaje kropek, raz padlo mi na ospe ryb za lekko liczac 5 tys, w tym imperator wielkosci dłoni. Niema, uwierz mi niema, na rynku srodka ktory mozna zastosowac w zbiorniku z bezkregowcami, to co pisza ze nie szkodzi koralom, to bzdura. Jedyny sposób na pozbycie sie ospy, u mnie to zadzialalo dwukrotnie, ze stadium naprawde zaaawansowanego, to wylowienie wszystkich ryb to osobnego zbiornika, bez niczego, sama woda ze zbiornika głownego, wzieta w czasie podmiany. Dopiero w tym zbiorniku dodac mozna cos co pomoze, np pointex aqua medica, ale w dawkach o polowe mniejszych niz zalecaja, ja tak robilem, głowny zbiornik zostawiasz sam bez ryb na okolo 40 dni, pasozyt nie bedzie mial nosiciela i wyginie. Oczywiscie to jest cholerny problem. bo zeby wylowic ryby, tak jak u mnie dwukrotnie musialem wyciagnac prawie 200 kg zywej skaly ze biornika 1300 l, do tego oczywiscie poniszczyly sie korale, ktore byly po przyrastane do skaly. Koeljny problem to zbiornik do leczenia, nie ma tam oczywiscie filtracji, trzeba bardzo czesto podmieniac wode z uwagi na NO2. No ale ryby wyleczylem. Nie zapominaj o jednym, jak juz bedize ok to nigdy nie wpuszczaj do głownego zbiornika zadnej nowej ryby od razu bez kwarantanny, nawet jesli nie widac na niej zadnej oznaki ospy. Z tym pasozytem jest tak ze po pewnej postaci jest on kazdym akwarium, tak samo jak jest w morzu, ale ryby sie uodparniaja na niego i wszystko jest ok. Najgorsze jest jesli dranstwo sie zmutuje, mnóstwo roznych ryb w sklepach pływajacych razem, z roznych zrodeł i problem gotowy, do tego jesli dojdzie jakas bakteria, plesn na pletwach, metne oczy to juz jest po zawodach. Nie słuchj głupich rad na temat gotowaia piasku czy cos w tym stylu. Osbiscie zaobserwowalem fakt ze jesli zakupilem nowe ryby, byly one z wygladu zdrowe, przez okolo 2 tyg byly w zbiorniku kwarantannowych, gdzie woda byla regularnie podmieniana przez dolewanei z glownego zbiornika a tam dolewalem świerzą rybom nic nie bylo, przy czym nie dodawalem tam zadnego srodka leczniczego, no chyba ze na ktoprejs cos sie pojawilo, jesli juz po tym okresie wszystko bylo ok wposzcalem ryby do glownego zbiornika i co... po dwoch trezchg dniach wszystkie nowe mialy kropki, ale znikaly one tak szybko jak sie pojawily. Ryby poprostu uodparniaja sie na to.

Zycze powodzenia. jesli bedziesz mial jakies pytania to dzwon 600 442 618

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość erni

Witam,ryby się wyławia a co z krewetkami w głównym zbiorniku ,jest możliwe aby kulożęsek ospy zaatakował krewetke albo była jego nosicielem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku krewetek jest to niemożliwe - chitynowy pancerz uniemożliwia przyczepienia się do żywiciela.


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.