Skocz do zawartości
inmar

Śmierć ryb na pompie

Rekomendowane odpowiedzi

Na początek kupiłem miendzy innymi cztery chromisy virdis.Początkjącego może wiele zaskoczyć.Mnie zaskoczyła śmierć dwóch moich rybek,które skończyły przyssane do dolnej części pompy cyrkulacyjnej WaweMacer 15000.Aż boję się kupić następne.Stało się to w nocy i to jak pompy ustawione są na minimum,aby je wyciszyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale moze po prostu padly i trupy przyssaly sie do pompy? Zdrowa ryba nie powinna dac sie przyssac, o ile pompa nie jest jakas super silna.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już ktoś mnie uświadomił,że tak mogło być.Trochę to pocieszające,że nie wina sprzętu.Akwa ma miesiąc.Zaszczepione wodą z działającego zbiornika i bakteriami.NO2-0 , NO3 ok 8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech wpuszczac ryby po miesiacu,kolego to nie akwarium slodkowodne,tu sie czeka na zakonczenie dojrzewania nawet 3 miesiace.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem,wiem.A co nam oznajmia,że TO JUŻ,że dojrzałe ? Akwa jak pisałem zostało zaszczepione i wodą z działającego i BioDigest.Skała była odgazowana.Miesiąc po mam NO2=0 NO3=8.Woda optycznie czyściutka,żadnych glonów.Co powinienem jeszcze sprawdzić ? Co może być takiego w wodzie,że może szkodzić rybką ?Inne stworzenia mają się dobrze-kraby,ślimaki,rozgwiazdy i kilka ryb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje przeszlo 3 plagi egipskie,glony nitkowate,dino i cyjano a jak juz wszystko gloniska odeszly to dopiero dalem kilka korali miekkich.A potem dopiero jedna rybke, i za jakis czas nastepna.Akwarium z powodu braku kasy obsadzalem dosc powoli i to przynioslo pozytywne skutki dla systemu.Nie nadarmo sie mowi ze cierpliwosc w akwarystyce morskiej jest bardzo wazna.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Święte słowa Peniek :). Pośpiech tylko smk wyszedł na dobre, ale on to był w czepku urodzony i jemu się wszystko udawało :)


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem,z tym nowym akwa smk tez mial jakies problemy.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za wolno zakładał, nie zdążył w godzinę :)


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inmar, jeżeli chodzi o dojrzewanie to poczytaj o cyklu azotowym, którego efektem końcowym jest NO2 i NO3. To co powinieneś ewentualnie sprawdzić to NH3/NH4. Jakie masz PH i KH? Odpieniacz powinieneś mieć około dwukrotnie mocniejszy niż przewiduje producent i to dobrej firmy. Z tym weipro to słabo to widzę. Możliwe że u ciebie dojrzewanie przejdzie łagodnie, bez wyraźnych dla ciebie plag, ale równie dobrze mogą wystąpić nieco później. U mnie przez pierwszy miesiąc też nic się nie działo a potem bardzo długo walczyłem.


---------------------------

1100 w obiegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PH-8,4 Kh-8.O odpieniaczu już słyszałem,ale gość,który zakłada morskie od kilku lat i ma sklepy zoo,twierdzi,że wystarczy.Na pewno kupię nowy,już się rozglądam.Tylko mam 65 cm szafki w środku.Może jakieś propozycje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i weipro by wystarczył. Przy małej obsadzie to i sama żywa skała może dać radę. Gorzej jak skała razem z odpieniaczem nie daje rady, a szuka się dziury w całym...


---------------------------

1100 w obiegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ma inne podejście do prowadzenia morskiego i raczej nie pokrywa się to z tym co tu czytam.Mam zamiar mieć pełną rafę więc odpieńka kupię a spodobał mi się używany od Wener ten za 400 zł.

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=18414&n=last#bottom

Już zamówiony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.