Skocz do zawartości
sebastian wieden

Przeprowadzka na 720 litrow

Rekomendowane odpowiedzi

Nareszcie,przyszlo.

Ale jest jeden malutki,problem.Zapomnieli wkleic komin.Akwarium bedzie,ogladane ze wszystkich stron,a wiec komin,bedzie na srodku akwa.

Tu jest pytanie,sprzedawca,mowi,ze musze dac splyw 40mm,tak samo rewizje a powrot 25mm.

Moze opisze co mam

swiatlo 10*80 watt Ati powermodule

cyrkulacja narazie 2 sztuki 6105 plus multicontroler

odpieniacz

Za pompe glowna bedzie sluzyc,red dragon.I tu jest problem.Posiadam red dragona 8000 litrow,a sprzedawca chce wcisnac 6500 litrow.Czy jesli,dal bym pompe 8000 litrow czy splyw 32 wystarczy.W piatek,bedzie gosciu i ma wklejac komin,i wiercic otwory.

Zbiornika wymiary 150*80*60

Nastepne pytanie,czy 80 cm glebokosci,wystarczy aby ogladac zbiornik,ze wszystkich stron.Czy moze jak zonka mowi,komin wkleic z tylu,i dosunac do sciany,wtedy jedynie moge boki ogladac i przod.


160+80+60,bubble king 250 intern,skala 70kg,2 sztuki 6105 plus multi,zeovit,swiatlo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przychylam się do zdania żonki :googleye ale sugeruję dosunięcie do ściany krótszym bokiem.

IMO trzy strony wystarczą do oglądania a możliwości aranżacji nie będą ograniczone kominem.

No i zawsze może się przydać taka ściana do zamontowania... czegoś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba pisalismy razem,mam aka mozliwosc,aby dosunac 80 cm do sciany,a dlugoscia wysunac do pokoju.Czyli komin wstawie na krutszym boku,ale na srodku.Jedyne to potrzebuje wiedziec,czy napewno musze miec az 40mm splyw i rewizje,niewystarczy 32.

Taki komin,abym upchac 2 razy 40 mm i powroz 25,musial by miec chyba za 20 cm na 20 cm.Nieznam wymiarow srubunkow


160+80+60,bubble king 250 intern,skala 70kg,2 sztuki 6105 plus multi,zeovit,swiatlo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwaria na srodku pokoju wygladaja super jak masz taka mozliwość(miejsce) to tak bym zrobil.Zobacz na link ponizej jak swietnie to wyglada

http://www.saltvattensguiden.se/forumet/showthread.php?t=19828&page=8

Red dragony bardzo traca na wysokosci wiec docelowo z 5 tys l powinna miec 32mm sobie spokojnie z tym poradzi ale dla bezpieczenstwa lepiej zawsze wieksze uzyc jak 40mm ktory ma 8 cm srednicy .

Pozdrawiam


170x60x60 220x90x70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozliwosci mam wiele,niemam tym problemu.Rozumiem,ze kazdy sprzedawca,wie jaki duzy ma byc komin,oraz jego wysokosc.Zrobie jak gosciu radzi splyw 40,rewizja 40,a powrot 25,poniewaz pompa ma wyjscie 25,czyli glupota by byla dawac 32 powrot.


160+80+60,bubble king 250 intern,skala 70kg,2 sztuki 6105 plus multi,zeovit,swiatlo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powrót możesz dać poza baniakiem. Ja mam właśnie tak. Spływ 40mm i rewizja 25 mieści się w kominie o wym. ok. 26 x 16 cm, ale jakby przedłużyć komin do 30 cm to z powodzeniem zmieścisz dwa śrubunki po 40 mm.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nareszcie,klucze od domku odebrane.

A teraz,prubowal ktos przenies wszystko,w ciagu jednego dnia z 250 litrow,do 700 litrow.

Wiem,ze zamalo wody,chcialem dzien wczesniej,wymieszac okolo 600 litrow swiezej solanki.A na drugi dzien,wyciagac,rybki,korale,itd,potem musze jechac 100 km,i wlac te 250 litrow ze starego do nowego.

Nastepnie,bede dokupowal troszeczke,zywej skaly,i wsadzal.

Dzieki


160+80+60,bubble king 250 intern,skala 70kg,2 sztuki 6105 plus multi,zeovit,swiatlo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam na wode,z podmian.Doradzono mi aby nie,mieszas 500 litrow,tylko zalatwic z dojrzalego zbiornika.


160+80+60,bubble king 250 intern,skala 70kg,2 sztuki 6105 plus multi,zeovit,swiatlo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak patrze i mi sie wydaje ze troche malo miejsca masz na dole. bedzie cieżko wyjąć odpieniacz do czyszczenia raz na pare miesiecy. No ale z drugiej strony jak da rare wsadzic to i wyjac sie powinno. Ale bedzie ciasno. rozwiazanie to zewnetrzy odpieniek


akwarium 150x50x50,

Sump 120x40x40

Oświetlenie : Aqua Medic 2x150W HQI + 2x54 T5

Cyrkulacja : Tunze

Obieg : Tunze 1073.040

Sterowanie : Profilux II

Reaktor wapnia : Deltec FP509

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szafka ma 90cm,a sump 50cm,dokladie pod akwa jest piwnica,miejsca a miejsca


160+80+60,bubble king 250 intern,skala 70kg,2 sztuki 6105 plus multi,zeovit,swiatlo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.