Skocz do zawartości
Efendi

dziwne zachowanie ukwiału

Rekomendowane odpowiedzi

Witam....

Cztery dni temu zakupiłem Entacmea quadricolor dla mojego błazna. Ukwiał wygląda super, przez pierwsze dni szukał swojego miejsca w zbiorniku. Przemieszczał się z jednego narożnika do drugiego (czasami przy mojej pomocy). I wreszcie wybrał docelowe dla siebie miejsce w grocie którą ułożyłem ze skał. Panują tam warunku które zaprzeczają temu co czytałem w opisie:

http://www.reefshop.pl/eshop/zywe-zwierzeta_bezkregowce_i-entacmea-quadricolor-i-corn-anemone-colour-green.html

jest najciemniej i występuje najmniejsza cyrkulacja. Czy ktoś może miał podobny przypadek??? Czy jeszcze ukwiał będzie szalał po zbiorniku....???


145x70x65H, sump 200L, BK 250, RRR 25kg, 2xVortech MP40, ATI 10x54W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zaobserwowałem to samo...ukwiał cały się zamknął(a jeszcze wczoraj szalał z błazenkiem)...bardzo to jest dziwne, chyba coś mu nie pasuje tylko co???


145x70x65H, sump 200L, BK 250, RRR 25kg, 2xVortech MP40, ATI 10x54W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj mu troche czasu, moj po przygodach z pompa cyrkulacyjna potrafil 2-3 tygodnie siedziec calkiem pod skalami bez odrobiny swiatla i zawsze jakos potem wychodzil - moze potrzebuje czasu zeby sie zaaklimatyzowac?


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz "zasugerować" ukwiałowi miejsce to musisz mu przygotować tam kryjówkę, one nie będą się usadawiać na wierzchu na skale tylko w dziurach, z których potem wyglądają sobie na świat a jak się wystraszą to mają gdzie się schować. Dobrze, żeby kryjówka dawało możliwość przytwierdzenia się ukwiałowi "do sufitu", tak, że jak potem wyłazi to jest ułożony w takie " U "


250 L obecnie drzemie i czeka na lepsze czasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak pisze Timur, jesli to e.quadricolor to bedzie preferowal umocowanie na skale z mozliwoscia ukrycia sie. czasami ukwialy rzeczywiscie potrafia kilka dni spedzic w ukryciu.

ale z drugiej strony moje wlasne doswiadczenie pokazuje, ze czasami z ukwialem cos jest nie tak i wtedy zachowuje sie tak jakby go swiatlo parzyło. ja mam teraz jednego quadricolora w bardzo efektownym ubarwieniu, wpadl w pompe, przezyl ale od wypadku tylko siedzi w cieniu. i to juz dobre 2 miesiace. kiedys mialem malego quadricolora , ktory wedrowal jak najety i generalnie unikal swiatla, nie przyjmowal pokarmu, az w koncu zszedl. trwalo to jakies pol roku.


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.