Skocz do zawartości
Neno

Wymiary zbiornika a estetyka

Rekomendowane odpowiedzi

Najważniejsze w kosztach zakładania i utrzymania baniaka jest to ' date=' żeby zona nie wiedziała ile wszystko kosztuje niestety w wiekszosci przypadkow kobiecie ciężko zrozumieć , że mozna wydać xxx na krzaczek , a nie xxx na sukienkę czy coś tam innego moja zaraz by chciała ekwiwalent na swoje "hobby" (zakupy) , wiec mowię ze wszystko jest za 20 zł , a ona udaje że w to wierzy

[hr']








tak to właśnie jest z żonami, jak ja ostanio zamawiałem na allegro pompe cyrkulacyjną za 200pln, to padło pytanie tyle pieniędzy za takie coś???

hehehe, a jak ona wyda 200pln na buty to wtedy jest ok.....ehhhh z kobietami tak jet

pozdro

maciek


pozdrawiam

Maciek

Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !

I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry - tu kobieta :googleye

Taka, która musi się ukrywać co ile do akwarium kosztuje :googleye

No bo 150 zł za JAKĄŚ RYBĘ albo fortuna za odpieniacz?? A męskie gadgety do komputera to niby taniutkie są? A te do uprawiania sportu, które potem leżą w szafie? Takie buty do piłki ale na hali na przykład? A te do samochodu? Brrrr aż mi ciarki po plecach przeszły...

Wiec mili panowie sio mi od kobiecych butów, torebek, ciuchów i kosmetyków - my z tego przynajmniej potem korzystamy:clowning


pozdrawiam

Aśka

____________

Start 4.06.2009

270l+100l sump,

OR 3500 AM,

turboflotor 1000 AM,

2 x Koralia 3 + Wavemaker,

dolewka AM,

Lajon 120,

LED-y 7*17 W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem żony pomijalny bom kawaler :D Jeszcze nie dałem się usiedlic :D

Policzmy za tem zakupy na dzis ( w miedzy czasie zakupiłem połowe potrzebnej mi skały a budżet wzrósł na start do 5kzł ) :

Tunze 6200 1 szt : 1500zł

Oswietlenie (10xT5 80W ) i pokrywa : 1600zł

Zywa skała 55kg : 1900zł

Na kolejne 3 miesiące :

Tunze 6200 1szt 1500zł

Piasek do DSB (ok145kg) : 2000zł

5000zł + 3500zł , więc chyba jednak sie da. Zaryzykuje .

Tak , wiem ,że testy to kolejne kilka stówek , że czeka mnie Profilux , zycie itp itd.

Ale najwazniejsze to wystartowac , potem bedzie "z górki" :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracajac do tematu - jakos 190 x 70 bardziej by mi pasowalo.:D


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posłuchaj co napisał Stani i rób jak najszersze akwarium. Szerokość to jest to. Pierwsze akwarium miało 50cm szerokości i było kiepsko, teraz jest 90cm. Wysokość 50cm też wystarczy.


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez sie sklaniam ku szerokiemu ale jakas tam estetyka musi zostac zachowana i 70cm to maks. Wysokosc bedzie jednak 60 bo DSB swoje zajmie , wiec i tak, i tak zostanie 48cm , minus kilka cm pustej przestrzeni na górze i wyjdzie pewnie cos ok 40cm :) Za długiego tez nie zrobie bo 150cm swietlówka tez ma jakąś tam rozpietośc a nie chcę miec czarnych boków i do tego jeszcze m3 wody na utrzymanie której nie bedzie mnie stac. Tak jak to kiedys ktos ładnie napisał - wybieram szerokośc maksymalna jaką moge , dodaje wysokoś i długoś dobieram do litrów , które potem będę w stanie utrzymac . A koszty rosna z miesiąca na miesiąc ( woda, energia... )

W dodatku niby juz miałem wybrany odpieniacz (Bubble Master 250) , ale przejżałem archiwum i prawie wszyscy sie tego po 3-6 miesiącach pozbyli ;( I jestem w kropce bo na BK mnie nie stac ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że z akwarium jest jak z budową domu, dobry kosztorys x 30-50%, przy czym dobry to taki, gdzie wpisujesz wszystko co pamietasz a nie tylko grubsze rzeczy, wpisz w excela każdą duperele i zsumuj,a zobaczysz liczbę na końcu, która wcale nie cieszy, ale robisz to dla siebie, więc bądz szczery i nie pomijaj niczego, to póżniej się nie zdiwisz.

Co do analogi do domu, podobno dopiero 3 jest udany:)


Pozdrawiam

Marcin

===============================================

190L, 6x24W T5, 150W HQI, dużo pomp i innych dupereli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam BM 250, ponad 3 miesiące i nie mam zamiaru się go pozbyć :) Jeśli stać Cię na BK to kupuj bez wachania, ja jestem w pełni zadowolony z ATI, z jednym tylko zastrzeżeniem, tego odpieniacza jak żadnego innego chyba trzeba się "nauczyć". Mnie to zajęło dużo czasu, w tej chwili gdyby ten mi się zniszczył, niewiem, rozpadł na 10 kawałków, to bez wachania kupiłbym nowego, takiego samego.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie , jak by mnie było stac to bym kupił i nie zawracał nikomu na forum głowy :D A jak widze ceny używek to nawet na takiego mnie nie stac :) Może faktycznie i ja będę musiał przejśc jakieś "szkolenie" i pogodzic się z BM250 jego wadami i zaletami. Zwłaszcza ,że jak tak siedzę i liczę zbiornik mi się kurczy w oczach ( a w zasadzie to w portfelu ) . Jak tak dalej będę liczył to przyjdzie mi posolic ten zbiornik , który mam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.