Skocz do zawartości
bopp

Panel filtracyjny z PCV

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Planuję zbiornik około 40L. i zastanawiam się czy mogę zrobić panel filtracyjny z czarnego spienionego PCV - we wnętrzu chcę umieścić miniflotor. Całość stanęłaby za zbiornikiem i od razu zastąpiła mi tło.

Jarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem kiedyś pokleić pcv tak jak sie akwaria skleja, niestety po tygodniu zbiornik zaczął przepuszczać wodę. Sklejałem to silikonem więc jeżeli chcesz coś takiego uskutecznić to użyj jakiegoś specjalnego kleju do PCV. A i jeszcze jedno moje PCV było bardzo cienkie (ok. 4mm) i się odkształcało po zalaniu wodą. Obecnie niebieskie PCV mam na dnie i tylnej ścianie baniaka i spełnia swoją rolę. Na tył to lepiej daj folie czarną, wygląda rewelacyjnie. Jeżeli jesteś na etapie projektu to zastanów się dobrze czy panel to dobry pomysł (ja mam i nie polecam)... może sump? Co do odpieniacza, miniflotor działa świetnie... ale jako wazonik na kwiatka (też mam i mówie z doświadczenia).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miniflotor nawet do 40 L się nie nadaje? Mam jeszcze Weipro SA-2011 (nie wiem czy jest kompletny) ale czy ten nie będzie za duży?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

magu czy przypadkiem nie przesadzasz mini będzie bardzo dobry do takiego zbiornika miałem mini i wiele innych odpieniaczy , mam jako takie rozeznanie i nie pisz takich głupot:mooning .Co do panelu odpuść sobie ja też już tak kombinowałem ale najtaniej i najlepiej będzie jak złożysz wizytę szklarzowi .


Pozdrawiam Wojtek

_______________________________________________________________________________________________

150l+53,20kg LR ,dsb,glonowy,4x24w miękkie,sps cyrkulacja4000l,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostanę narazie przy miniflotorze, jaka pompkę byście do niego polecali?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie ten odpieniacz to szmelc jakich mało, jak w moim baniaku działa baaaardzooo słabo (a mam sporą obsadę) to u Ciebie będzie podobnie. Weipro możesz spokojnie odpalić, to że jest do 200l jest mocno naciągane, wadą weipro jest hałas, ale przy takim maleństwie to może będzie do zniesienia. Jeżeli zdecydujesz się jednak na AM to w moim przypadku NIEZNACZNIE pomogło przycięcie go o kilka cm i kostkę trzeba wymieniać raz na tydzień inaczej przestaje całkiem działać, uciążliwe to jak cholera bo trzeba cały misternie wyregulowany odpieniacz wyciągać z wody. Dodatkowo mój egzemplarz stawia czynny opór przy odpinaniu kubka, dwa razy mnie już skaleczył, jakiś taki ostry plastik :googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

magu ale on będzie miał tylko 40 l a nie tak jak ty 140 a jeśli tak jak piszesz że masz dużą obsadę to sam sobie odpowiedziałeś .Z tego co widzę magu masz małą pompkę do tego odpieniacza wiec radził bym zmienić najlepiej na sere 275l lub coś z lepszej np. eheim lub taką jaką masz tylko większy model


Pozdrawiam Wojtek

_______________________________________________________________________________________________

150l+53,20kg LR ,dsb,glonowy,4x24w miękkie,sps cyrkulacja4000l,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompki tetry mam podpięte dwie czyli razem 300l, IMHO lepsze od sery. Nawet w ramach testu miałem trzy pompy podpięte (i dwie kostki lipowe) na niewiele to się zdało. Przy dużej obsadzie odpieniacz wywala dużo śmiecia, ale nie miniflotor. Nie chodzi o to że mój zbiornik źle wygląda, bo tak nie jest, ale o pracę odpieniacza, jakość piany, ilość syfu w kubku, jakość wykonania, łatwość obsługi, komfort pracy, ergonomię (uchwyt stanowi lwią część całej maszynerii i jest żle zaprojektowany). Jako plus można zaliczyć niską cenę, niewielki pobór mocy, łatwość dostępu do materiałów eksploatacyjnych i części zamiennych, ale to chyba wszystko co przychodzi mi do głowy. Używałem tego odpieniacza bardzo długo i robiłem z nim różne eksperymenty, mam raczej marne zdanie o tym sprzęcie, ale wiem też że mnóstwo ludzi zaczyna swoją przygodę z akwarystyką morską od takich wynalazków i to jest chyba największy plus miniflotora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość erni

Cześć

miałem Miniflotora + pompe Atman AT-A9500 (ponad 600L powietrza)w akwarium 100L z panelem i sprawował się bardzo dobrze ,nie było problemu z regulacją ,piana ok i dużo syfu wywalał,jak dla mnie to odpieniacz godny polecenia do małego akwariumu.Pompa zużywa tylko 5,5W więc jest ekonomiczny w użytkowaniu,tylko kostki trzeba bardzo często wymieniać aby działał prawidłowo-szybko się zapychają.Wiele osób z tego forum bynajmniej jest zadowolone z Miniflotora.:googleye

Co do panela to dobrym rozwiązaniem było by sklejenie z szkła i postawienie za akwarium .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z erni.U mnie miniflotor pienił prawie 3 lata w akwa z kilkoma rybami i koralami miękkimi i nie było problemów,a zasilała go pompka Atman AT-A7500( cicha i tania).


90*50*50,sump96l,30kg LR,Deltec AP600,Eheim 1250 obiegowa,cyrkulacja Marea 3200 i koralia evolution 4000,oświetlenie DIY 6*39W,Lajon112,dolewka SP 300,filtr przepływowy diy na absorber fosforanów i węgiel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.