Skocz do zawartości
Kris_77

Hydor Koralia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zakupiłem ostatnio pompkę Hydor Koralia (1500 l/h) do sumpa, żeby mieszała wodę nad DSB - pytanie mam do użytkowników takiej lub wiekszej mocy pompki - czy u Was też tak strasznie hałasuje? :googleye w nocy spać nie można - jakby sąsiad delikatnie wiercił w ścianie :googleye

rozchodzi się to? czy takie to pompki?

w akwa mam 2 tunze 6055 i są niesłyszalne

pozdrawiam

Kris


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje chińskie klony Koralii (JVP) po jakimś czasie się "rozchodziły", ponadto bardzo pomaga podłożenie czegoś między magnes a szybę, żeby wibracje nie przenosiły się na zbiornik. Ja mam krążek wycięty z takiej piankowej podkładki pod akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdz oś na której osadzony wirnik i sam wirnik. jeśli oś jest metalowa i są zanieczyszczenia jakieś na niej to ma tendencje do obracania sie co rzeczywiscie powoduje powstawanie halasu jakby ktos borował w zębie. tak jest w koralii.


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam karoline 3 chodzi bardzo cicho,ale tragedia z wydajnoscia, masz gumowe nakladki na magnez z 2 stron?

mysle ze musi sie rozchodzic, kupilem niedawno tunze 6045 to przez dwa dni chodzil ja wiertarka a teraz jest nieslyszalna


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy musi sie rozchodzic, ja mam dwie korallie 4400 i obie od poczatku chodzą cicho. moze te chinskie podróbki nie sa tak dokładnie podrobione.. (w sumie do czego to doszło, ze chinczycy podrabiaja chińczyków... :D ) moim zdaniem korallia jako taka to bardzo dobra pompa jak na te pieniadze jakie kosztuje, ale trzeba zwracac uwage z jaką osią sie trafia. ja kupilem dwie jedna z osia ceramiczna, druga z metalowa i ta druga jak pisalem wyzej ma tendencje do obracania sie i wpadania w wibracje. ceramiczna jest zawsze bezglośna.


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja koralia 4 od początku jest cicha, mam też te chińskie JVP i one są ciche od początku. tak chyba zresztą powinno być. jeżli popma hałasuje to znaczy że jest na starcie coś nie tak.


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedzi - sprawdzę dziś wieczorem ten wirnik

gumki mam na obu magnesach - wydaje mi się, że powinny wystarczyć - raczej to nie drgania akwarium

jeśli wyłącze z prądu i podłacze to pracuje cicho przez jakiś okres - po około 20 min zaczyna warczeć i już nie przestaje :D potestuje jeszcze kilka dni i zobaczymy

moje Tunze 6055 od początku były nie słyszalne - ale słyszałem, że niektóre potrzebują się dotrzeć...

pozdr

Kris


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez mam koralie 1 i halasuje jak traktor. niestety koralie 1 maja metalowa os...


rafka:125x55x55h

oświetlenie: 4x54w

cyrkulacja Marea 6000l/h JVP 5500l/h

obieg New Jet 3000l/h,

Odpieniacz DIY igła AM PH 2500l/h

25kg żywej skaly

10kg martwej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w instrukcji obslugi powinienes miec liste elementow jakie mozesz zamowic do wymiany i powinny byc dwa typy osi do zamowienia, jesli tak to mozesz ja sobie wymienic na ceramiczna, ale jak znam zycie to jako element serwisowy kosztuje krocie


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie niby te ośki można zamówić? Moje koralie 4 mają już ośki połamane, bo przy pierwszym demontażu nie zorientowałem się, że tak durnowato się je składa


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja się zastanawiam czy jest sens dopłacać do korali, zamiast JVP, wyglądają podobnie i działają też, mam same JVP i nie wiem w czym jest gorsza od korali, co do głośności są ciche od początku.


Pozdrawiam

Marcin

===============================================

190L, 6x24W T5, 150W HQI, dużo pomp i innych dupereli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rah: w sklepie gdzie kupiles pompy:strutin

@marcin: nie w czym sa gorsze, jak kupowalem koralie to one dopiero co weszly na rynek i o jvp nawet nie slyszalem.


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.