Skocz do zawartości
marszalhd

Podniesienie PH Soda spozywcza,Prawda czy falsz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich:reading

Zastanawiam sie caly czas,czy nie moglbym podniesc PH soda oczyszczona podczas podmiany.

W zbiorniku mam

NO3-0

NO2-0

GH -16

KH -10

PH 7.8-7.9 I jakos nie moge go utrzymac powyzej 8 a podmiana wody co kilka dni

Dziekuje za informacje


128 L Boyu V2-400 odpieniacz, Swiatlo 4x5Wat LED 22 kg Zywej skaly, 9250 l/h cyrkulacja,pol krewetki ,2 Blazenki pomidorowe i dwie babki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy soda nie podniesie przy okazji KH? chemia w szkole to odległe czasy, ale coś mi się tak mieni w głowie :D


90x50x50, sump 60l, 150W HQI Reeflux 12000K, 39W ATI Blue Plus, 39W ATI Purple Plus

Odpieniacz Sebastek Cone z AquaBee 2000/1, AquaBee 2000/1, JVP-101, JVP-102

1081983450.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

soda to jeden z produktów do ballinga, dozowanie samej sody z pominięciem reszty produktów zaburzy równowagę jonową.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisał rahu lanie "niekompletnego" Ballinga nie ma sensu,doprowadzi to do rozjechania parametrów wody.

pozdrawiam Marek


500 L. sps'y + 1200 L.szczepkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jak doprowadzic do rownowagi lejac rownomolowego ballinga? Ja obecnie podnosze kH lejac nieporoporcjonalnie wiecej NaHCO3 (choc zdolnosc buforowania akwarium mnie zadziwia, niedlugo bede wsypywal 1kg na miesiac bo kH nie moge wyzej 11-12 podniesc), i potem jak glony padna zamierzam zmniejszyc dozowanie kH i dojsc do wyjsciowego kH


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak zwierzaki maja sie ok daj sobie spokoj z podnoszeniem ph bo sobie tylko klopotu narobisz pomierz sobie raczej jeszcze Ca i Mg Niskie ph moze tez wynikac z bledu pomiaru Moim zdaniem soda podniesiesz sobie tylko kh ktore i tak masz za wysokie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje panowie za info;

Na dzien dzisiejszy

PH-8

KH-10

GH-16

NO2-0

NO3-0

Testu na MG i CA jeszcze nie mam ale juz niebawem bedzie.....

P.S cos mi sie krewetki pochowaly i ciezko je znalezc

Pozdrawiam


128 L Boyu V2-400 odpieniacz, Swiatlo 4x5Wat LED 22 kg Zywej skaly, 9250 l/h cyrkulacja,pol krewetki ,2 Blazenki pomidorowe i dwie babki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Marszalhd!

Jak Ci sie ten test na GH juz skonczy to nastepny moglby byc na Mg lub Ca a ten sobie daruj poniewaz nic nikomu nie mowi.:)

NO2 cos mowi, ale przewaznie jak test sie skonczy to i akwarium jest dojrzale.

Kropelka jodu na Twoje akwarium co dwa dni nie zaszkodzi (chodzi mi o krewetki).

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ darekkuku "a można ballinga bez sody lać? KH mam 11 " ja mialem prawie 11 kiedy lałem pelnego Ballinga, teraz leje bez sody i mam stale 8-9.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za info.Stani

A co do krewetek to karmie je co kilka dni kawalkiem kraba,bardzo im to smakuje wystarczy ze pojawie sie w okolicy zbiornika i juz czatuja jak pieski na skale jak najblizej lustra wody i kreca baczki.Leje jeszcze koralgro(red sea) a jodu jeszcze nie mam.Czytalem ze po zrzuceniu (skurki)he he dobrze zapodac im jodu wlasnie tydzien temu mialo to miejsce myslalem ze padly,ale smigaly tylko jakos ostatnio takie ciche sie zrobily wiec zakupie jodu i zaczne go podawac.Dzieki jeszcze raz :)


128 L Boyu V2-400 odpieniacz, Swiatlo 4x5Wat LED 22 kg Zywej skaly, 9250 l/h cyrkulacja,pol krewetki ,2 Blazenki pomidorowe i dwie babki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.