Skocz do zawartości
Admed2

PUDEŁKO PRZELEWOWE

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam coś podobnego:

[t=http://www.nano-reef.pl/datas/thumbs/3246-pudelko.jpg]http://www.nano-reef.pl/datas/users/3246-pudelko.jpg[/t]

Zdjęcie zapożyczone, ale moje konstrukcyjnie jest bardzo podobne.

Nic się nie zapowietrza :)

Jak pisałem wcześniej, raz uruchomione działa cały czas, a samo uruchommienie jest bardzo proste, chociaż wydawało mi się że nie wiadomo co to będzie :D


Akwarium morskie 800 litrow w obiegu, 50kg LR + 20kg LS,

Odpieniacz białek: WhiteSkim 250

12x54W T5

Słona woda płynie i coraz bardziej mnie wciąga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, proszę w takim razie o wytłumaczenie bo nie pojmuje, jakim cudem woda pozostaje w kolanku?

Ok zrobiłem w sumie eksperyment na szklankach i wężu i już doszedłem do tego ze woda nie wypłynie z kolanka ponieważ nie ma na tyle siły aby wyciągnąć wodę z drugiej strony, eureka hehe.

Jeżeli ktoś ma pudełko przelewowe w swoim baniaku to jeżeli jest taka możliwość proszę o wymiary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymiary to juz chyba indywidualna sprawa zalezy od mocy pompy ja swoje co zrobiłem jest prawie dobre do pompy 600 l/h gdzie i tak jest osłabiona 5 kolankami i zmiejszony wlot do pompy tylko jeszcze nie jest doskonale bo zbiera film tylko jak poziom wopdy opadnie a nie caly czas pewnie musze wydlużyć je by bardziej sie zanurzało pozatym zapenia przelew tylko do panela na tej samej wysokosci.

2720-pudelko.jpg


63l + 14l i 27l cube po nich są już tylko wspomnienia (i graty po szafkach)

144 litry pasji 80x45x40h

pacific sun 120w + 2x24w

odpieniacz deltek mc500,

koralia 2+ jebao rw-4,

jager 200w, obieg tunze 2400

refugium z piachem +6w led

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dlatego pytam o wymiary żeby nie popełnić błędów, a pompa- zawsze mogę kupić taka jaka sprawdza się u tego co poda mi wymiary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za sprawdzenie :) wolałem się upewnić niż mieć pozniej problemy w stylu przelany zbiornik bo u mnie zdarzają się dość często chwilowe wyłączenia prądu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sebastek jaka masz pompe do tego pudelka(chodzi mi ile l/h)?jak bys znalazl wymiary to tak sobie mysle ze zrobil bym model z drewna(lub zlecę jakiemuś stolarzowi) i spróbowała bym zrobić forme z laminatu:strutin nudzi mi sie czesto w pracy i zywicy mam opór .Później to juz by mozna wszystkich uzytkownikow zaopatrzyc w takie pudelka ;)


[blue]225l+sump,cyrkulacja10000l/h,TMC led,tmc V2 400,10kgLR,400ml NP-Biopellets[/blue]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja pompa to 2000l/h ale myślę że pudełko przyjmie więcej.

Przede wszystkim to kwestia grzebienia i rozłożenia zębów.


Akwarium morskie 800 litrow w obiegu, 50kg LR + 20kg LS,

Odpieniacz białek: WhiteSkim 250

12x54W T5

Słona woda płynie i coraz bardziej mnie wciąga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jutro podjade kupie sklejke i sprobuje sam zrobic kopyto


[blue]225l+sump,cyrkulacja10000l/h,TMC led,tmc V2 400,10kgLR,400ml NP-Biopellets[/blue]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmierzylem to pudelko powinno byc 2000l/h ale moge sie mylic ;) co wy na to

4710-40396547922864560.jpg


[blue]225l+sump,cyrkulacja10000l/h,TMC led,tmc V2 400,10kgLR,400ml NP-Biopellets[/blue]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#240408 Sebastek :

Moja pompa to 2000l/h ale myślę że pudełko przyjmie więcej.

Przede wszystkim to kwestia grzebienia i rozłożenia zębów.

Moim zdaniem mylisz sie ! Przepustowość to kwestia wielkości "gardzieli" a nie grzebienia i rozłożenia zębów ! Jeśli grzebień będzie "za mały" to woda i tak się przez niego przeleje.

Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez mi sie tak wydaje bo nawet sa kalkulatory na obliczenie tej "gardzieli" chymm to w takim razie to pudelko bedzie wydajniesze niz 2000l/h


[blue]225l+sump,cyrkulacja10000l/h,TMC led,tmc V2 400,10kgLR,400ml NP-Biopellets[/blue]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jest ;) mój błąd, faktycznie gardziel też ma ogromne znaczenie.

Przemyślałem to i powiem Wam że muszą być odpowiednio dobrane 3 pozycje.

Grzebień - aby nie tamował wody

Gardziel - aby przez nią przepłynęła odpowiednia ilośc wody

Odpływ - aby przyjął całą przelaną wodę.

Patrząc na Twój rysunek, wydaje mi się że gardziel 4cm będzie mogłą przerobić nawet do 4000l/h, bo patrząc na moje pudełko, jego gardziel to zaledwie 2cm a ma przepływ 2000l/h.


Akwarium morskie 800 litrow w obiegu, 50kg LR + 20kg LS,

Odpieniacz białek: WhiteSkim 250

12x54W T5

Słona woda płynie i coraz bardziej mnie wciąga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja gardziel bedzie miala 25mm ,40mm to jest wneka gdzie bedzie wchodzic szyba akwarium ;) .slabo czytelny ten rysunek sorrki

zastanawiam sie jaka wysoka zrobic ta pierwsza przegrode? zrobilem 80mm jak cos to przytnie sie forme


[blue]225l+sump,cyrkulacja10000l/h,TMC led,tmc V2 400,10kgLR,400ml NP-Biopellets[/blue]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie weź pod uwagę szerokość pudełka i wzmocnienia akwarium.

Ja mam o tyle dobrze że moje pudełko na 14 cm szerokości a wzmocnienie akwarium jest odsunięte 15cm od bocznej ściany i pudełko mam wciśnięte na styk ;) co fajnie wygląda i nie szpeci w akwarium.

Całkiem inna sprawa gdy ktoś nie ma wzmocnień ;) wtedy można z pudełkiem poszaleć ;)

Pozdrawiam


Akwarium morskie 800 litrow w obiegu, 50kg LR + 20kg LS,

Odpieniacz białek: WhiteSkim 250

12x54W T5

Słona woda płynie i coraz bardziej mnie wciąga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest akurat bez wzmocnien tyle ,ze panel ma 750mm(nie za wiele) tak sobie przetrzasam neta za tymi pudelkami i znalazlem kolesia ktory sprzedaje jeden model pudelka o tych samych wymiarach a roznej przepustowosc.

4710-316948720_o.jpg

Wydaje mi sie ze reguluje to na wysokosci gardzieli


[blue]225l+sump,cyrkulacja10000l/h,TMC led,tmc V2 400,10kgLR,400ml NP-Biopellets[/blue]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Anubis odnosnie twojej wiadomosc na priv. Przeplyw mam 900L dalem dwie rury zeby miec pwenosc ale po odpaleniu okazalo sie ze jedna tez by stykla. Zaworek taki znajdziesz praktycznie w kazdym zklepie z rybkami. Montuje sie takie na wezykach od pompek do napowietrzania co zabezpiecza przed zassaniem wody w razie braku pradu.

Ponizej kilka zdjec (komorka) juz po zamontowaniu i zalozeniu pokrywy. Najbardziej w moim DIY pasuje mi to ze wewnetrzna komora jest na magnesie wiec moge sobie regulowac wysokosc i co za tym idzie poziom wody w akwarium.

2683-19102009521.jpg

2683-19102009522.jpg

2683-19102009525.jpg

2683-19102009524.jpg

2683-19102009526.jpg

2683-19102009527.jpg

2683-19102009528.jpg

2683-19102009530.jpg

2683-19102009531.jpg


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod 600L w pudelko bym sie juz nie bawil. W duzym akwarium komin to lepsze rozwiazanie


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pod 600l tez bym dziury wiercil chyba ze juz zalane ;)


[blue]225l+sump,cyrkulacja10000l/h,TMC led,tmc V2 400,10kgLR,400ml NP-Biopellets[/blue]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Znalazłem te wymiary na stronie jakiejś firmy która produkuje takie pudełka i przeliczyłem tylko na cm. z cali ;)

Może się wam przyda - mi bynajmiej pomogło na max. sam budował na podstawie tego schematu i na razie chula na maxa ;)

3739-pudelko.jpg

W razie co to mam jeszcze pełen opis w doc-u.

Zainteresowanym mogę podesłać na maila ;)


Pozdrawiam

Łukasz

Moja "160-tka" ma juz ponad rok ... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko ...zrobilem sobie pudelko, tylko ze okazalo sie ze przepuszcza wiecej wody niz mialo ,pompa nie nadarza .

Co tu zrobic?

zawor na waz od pudelka?

:)


[blue]225l+sump,cyrkulacja10000l/h,TMC led,tmc V2 400,10kgLR,400ml NP-Biopellets[/blue]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie możesz założyć zawór, ja w swoim mam zawór założony oryginalnie :)


Akwarium morskie 800 litrow w obiegu, 50kg LR + 20kg LS,

Odpieniacz białek: WhiteSkim 250

12x54W T5

Słona woda płynie i coraz bardziej mnie wciąga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki ...jakos sie udalo to przychamować ,ale masakra bo te zawory to ciężko ruszyć o 1 mm

a tu fotki pudelka

4710-87843220727518208.jpg

troszke paproszkow od cięcie obudowy:tongues

4710-aw.jpg


[blue]225l+sump,cyrkulacja10000l/h,TMC led,tmc V2 400,10kgLR,400ml NP-Biopellets[/blue]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanie za sto punktów czym kleic a czym uszczelnic? Acrifix sklei ale nie ma zdolnosci uszczelniajacych chyba ze ktoś ma doświadczenie z tym klejem i wie ze daje rade zalac szczeliny. Pytam o uszczelnienie poniewaz podczas giecia pleksi w miejscu zgiecia nie ma rownej powierzchni i trzeba by to jakoś uszczelnić?

Pytam tych co gna pleksi a nie kleja pudelko z prostokatnych kawalkow bo wtedy problemu nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.