Skocz do zawartości
yoki

POMOCY !!!Mleczna woda

Rekomendowane odpowiedzi

Wstaje rano a tu w akwa woda bialo mleczna?Dlaczego?Szykuje podmiana, ale co jeszcze moge zrobic.Rybek zadnych nie ma parametry wody w normie,choc zaraz powtorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hi.

Co robiles wczoraj , zanim niebyla mleczna ?

Jakie zwierzaki masz w akwarium ?

I przedewszystkim wiadro zimnej wody na glowe :)

pozdr...


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 Krewetki ktore o dziwno zyja,jezowca i a wszytkie tawrde otowarte jak zawsze tylko ten kolor...A wczoraj lapalam wieloszczety i paru nie udalo sie wyjac w calosci, ale czy to mozliwe zeby od tego?

Yoki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proponuje zalozyc na krotko wegiel aktywny , jak woda bedzie juz czysta to natychmiast wyjmiesz^i bedziesz meldowal czy wszystko jest ok.

Aha , nie zapomniesz dodac jodu , pierwiastkow sladowych ale tylko polowe tego co zawsze ( wegiel troche wyciagnie ) pozniej juz normalnie tak jak dozowales.

pozdr..

Ps; Czy ta woda jest lekko szarawa , czy doslownie jak mleko ?

Wody Ci tam chyba nie mialo co zepsuc ? (jakis padniety ukwial ..? )


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sluszna uwaga , mogl sie zapchac , zrobilo sie mleko w reaktorze a jak sie odetkal to jest bialo :) kolega mial kiedys taki przypadek :)

Ale raczej maloprawdopodobne ze to mialo miejsce.

Ps; Czy woda nie smierdzi ...? powachaj .


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie, to male akwa,tak jak mowil swirley wegiel.Podmienei tez wode i wlacze UV na chiwlke, powinno pomoc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ile po zalaniu i jakie koraliki:) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yoki, a moze to seksualne wyczyny Twoich podopiecznych. Masz moze Caulerpe? Ona rozmnaza sie takze plciowo, potrafi 1000l. akwarium zamienic w pojemnik na mleko jednak znika to zmetnienie w ciagu 24h.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koralle pisze, ze Racemosa ale inne tez nie sa wykluczone.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli masz xenie to uwazaj z tym weglem

generalnie napisz cos wiecej (dla niezorientowanych: Yoki to kobieta :)


test sygnaturki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem ze dziewczyna i nawet ma ladne dlugie nogi;) :)

"Z tym weglem Marx to napisalem zeby go uzyla na krotko i odstawila "

Wiadomo ze xenia nie lubi czyszczenia wody weglem , natomiast zeby sie nie zwijala to lubi jod :)

Pytanie tylko czy nasza kolezanka posiada wogole xenie ?

pozdr...


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem ze dziewczyna i nawet ma ladne dlugie nogi :):)

"Z tym weglem Marx to napisalem zeby go uzyla na krotko i odstawila "

Wiadomo ze xenia nie lubi czyszczenia wody weglem , natomiast zeby sie nie zwijala to lubi jod :)

Pytanie tylko czy nasza kolezanka wogole posiada xenie ?

pozdr...


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z zakupem weglem problem,jak na zlosc nie bylo a najblizyszym zaprzyjaznionym sklepie.Wlasciciel pozyczyli UV i gotowa solanke.Powiedzieli ze sam tez tak pare razy miel po 3 dniach po weglu przeszlo.Jedna Gorgonia sie zwinela..zobaczymy.bede pisac na bierzaco

Dzieki

Yoki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swirlej zboczencu :) skad wiesz jakie ma nogi? :))

UV to dobry pomysl, podmianka tez, byle nie przesadnie duzo

Nie napisalas czy masz caulerpe i xenie


test sygnaturki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam caulerpe i xenie, zobaczymy, bede robic testy na bierzaco.Narazei wszytko wyciaga polipi.Wegiel wrzucony.Mam nadziej ze z xenia sie nix nie stanie bo od niedawan sie pojawila z powrotem u mnie w akwa(wsiecka centropygazajdal cala hodowle)

A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko jak mowilem , na krotko z tym weglem jak woda bedzie juz czystrza to wyciagnij :)

Ps; Co robisz dzisaij wieczorem ...?:):)


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Moment - zastanawia mnie stwierdzenie "wiadomo ze xenia nie lubi czyszczenia wody węglem", czy mógłbyś Swirlej2 to wytłumaczyć, bo ja jestem zwolennikiem metody 24h węgiel, i dotychczas jedyne co usuwam z akwa (oprócz detrysu) to nadmiar pięknie pulsującej xenii.

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hi.

Xenia jest ciezkim koralem do przyjecia sie , jezeli uda sie nam osadzic xenie i ta sie przyjmie to nie raz mamy problem ,bo czesto dochodzi do plagi :) takze chyba pozostaje wspolczuc :)

Sa rozne gatunki Xeni, sa pulsujace i nie pulsujace .

Sa tez rozne gatunki wegla :) takie ktore usuwaja elementy z wody , sa co oddaja niepotrzebne badziewie a i sa takei ktore usuwaja z wody wszystkie potrzebne zanieczysczenia ale tez i microelementy czy to co w wodzie zawarte jest sluzace jej za pokarm.

Takze to ze uzywasz wegla nic jeszcze nie znaczy , xenia zazwyczaj zle sie czuje kiedy wode czyscimy po przez wegiel .

Xenia aktywnie pobiera pokarm z wody , jezeli jej "weglem " pousuwasz wszystko to ona tego nie lubi , i zle sie wtedy czuje , pokurczy sie , zmniejszy i czesto zdycha .

Ty masz napewno bardzo dobrej jakosci wegiel , dlatego u Ciebie czuje sie super;)

pozdr..


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzięki masz racje są różne rodzaje węgla ale przyjmujemy że dla naszej morszczyzny zrobimy wszystko a węgiel też użyjemy pierwszej klasy czy będzie to tylko okresowe używanie czy w nagłych przypadkach albo tak jak ja 24h, xenia pobiera micro. z wody i węgiel usuwa równie dobrze je w większej lub mniejszej ilości , ale są na szczęście jeszcze inne sposoby które w pewnym stopniu uzupełniaja te braki, podmiana wody, reaktor wapienny, mieszacz wapnia itd, Co do samej xenii owszem mam niezłą hodowlę :) xenia dosyć intesywnie się rozmnaża ale inne czynniki lub zwierzęta regulują tez wzrost po prostu "życie samo sobie poradziło"..:)

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.