Skocz do zawartości
vitekzawada

moje 58 litrow

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich

z akwarystyki slodkowodnej postanowilem zajac sie morska.wiec na dobry poczatek kupilem baniak Clownhotell 58L przystosowany do morskiej,chce sprubowac jak mi pujdzie

baniak ma 3 tygodnie

zywa skale mam 10 kg

zywy piasek 2 kg

oswietlenia 2 * 18w

odpieniacz ktory zostawia wiele do zyczenia

cyrkulacja 600lna godz

woda w calosci z dojrzalego zbiornika

teraz mam pytanie czy ktos ma takie akwarium i ja dziala odpieniacz u was,ja po rozebraniu odpieniacz stwierdzilem ze kolanko ktorym jest podlaczony wezyk do powietrza jest tak sklejony ze nie przechodzilo powietrze musialem rozwiercic p poskladalem z powrotem do calosci,ale juz 3 tygodnie i nic sie nie dzieje w nim wszystko osiada na szybach caly brud winym przypadku moze czeba bedzie kupic inny,pozatym problem z no3 reszta parametrow do przyjecia

bede wdzieczny za pomoc


OW 800l+sump240l,BK250,obiegowa RD6500,cyrkulacja 3*6105,profilux,oswietlenie 3 sztuki

Pacific Sun 120W Master,Kalkreaktor,a gratow to jeszcze wiecej co nie potrzebuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bedziemy wdzieczni za troche wiecej informacji. Najlepiej byloby zapodac zdjecie tego odpieniacza podczas pracy, moze jest po prostu zle ustawiony.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpieniacz jest mechaniczny jesli dobrze napisalem pompa 1000lm razem z l-uv 5w w kompleci w drugiej kasecie jest rura od odpieniacza i na gore zalozony pojemnik do piany,jak sie patrzy z gory to nic sie nie dzieje odpieniacz nie ma za bardzo jak wyregulowac bo na wezu jest zaworek i jak by sie go nie odkrecilo to i tak powierza w odpieniaczu nie ma ani grama piany http://www.akvarielagunen.se/Shop/Index.php podalem link jak wyglada moj baniak po lewej jest meny AKVARIUM / potem wystarczy wybrac Fiskhotell


OW 800l+sump240l,BK250,obiegowa RD6500,cyrkulacja 3*6105,profilux,oswietlenie 3 sztuki

Pacific Sun 120W Master,Kalkreaktor,a gratow to jeszcze wiecej co nie potrzebuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc vitek :)

Aqua Maniac piszac o zlym ustawieniu, mogl miec na mysli, ze trzeba odpieniacz troche nizej ustawic albo podniesc poziom wody.

Trudno Ci pomoc, bo konstrukcja tego odpieniacza nie jest znana.:D Ja to nawet nie wiem, jaki to odpieniacz jest mechaniczny a jaki nie :D

Czy to nie z Twoich okolic mial wyruszyc na poludnie Sw. Mikolaj? Czekamy i czekamy!:)

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec tak moj odpieniacz jest zamontowany w sposub nie mozliwy do podniesienia a regulowac wode juz prubuje tydzien i nic wiec opisze go dokladniej,Clownhotell 58l ma z tylu 4 komory na filtracje odpieniacz jest w 1 i 2 komoze,w 1 jest wirnik igielkowy polaczony z odpieniaczem na stale bo jest nawiercony otwor na bocznej sciance w 2 komoze jest odpieniacz czyli rura i na gore komory zakladany pojemnik na piane,zeby lepiej przyblizyc konstrukcej mojego odpieniacza to ten sam model co w RED SEA 130L postaram sie po obiedzie wstawic zdjecia tego cudownego odpieniacza,

zeczywiscie mikolaj mial wyruszyc i chyba nie ma poslizgu w czasie bo moj syn tez czeka na prezety bez paniki choc sniegu nie ma to dobrze wiemy ze sobie poradzi


OW 800l+sump240l,BK250,obiegowa RD6500,cyrkulacja 3*6105,profilux,oswietlenie 3 sztuki

Pacific Sun 120W Master,Kalkreaktor,a gratow to jeszcze wiecej co nie potrzebuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sie stanie, gdy dolejesz troche wody do panela? Poziom wody sie podniesie i w koncu piana dosiegnie kubka.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dolalem dzisaj wody na maxa ze z akwarium przelewa sie do panela i nic sie nie dzieje jak sprawdzilem to w wezyku do polowy jest woda nie ciagnie powietrza,tydzien testowania i jestem ciagle w tym samym miejscu,po rozebraniu wezyk nie jest zapchany


OW 800l+sump240l,BK250,obiegowa RD6500,cyrkulacja 3*6105,profilux,oswietlenie 3 sztuki

Pacific Sun 120W Master,Kalkreaktor,a gratow to jeszcze wiecej co nie potrzebuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mialem podobny problem z moim odpieniaczem, tez nie pompowal , wlasnie dlatego ze w wezyku byla woda i powietrze nie moglo sie przedostac. sprobuj moze wypompowac wode z wezyka. wysuszyc i wtedy zaloz go tak zeby nie dosatla sie do niego woda... i wtedy odpal odpieniacz, u mnie pomoglo.:) pieni az milo


112L(80x35x40)

----

LR - 10kg, LS - 10kg, oświetlenie - 57W (w trakcie modernizaji), Miniflotor, Cyrkulacja 3500L/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

narazie podlaczylem brzeczyk i uregulowalem babelki zobacze jutro jak odlacze czy bedzie zasysac waz powietrze,powinien byc suchy,pozatym mam 240 litrow kture czeka {120*40*50} sum bedzie 54 litry albo wiekszy najpierw bym sprzet kupil potem wielkosc sumpa ustale i teraz to tylko jaki sprzet kupic siedze na necie ponad 6 miesiecy i mam naprawde metlik w glowie co jedni zachwalaja to drudzy odradzaja


OW 800l+sump240l,BK250,obiegowa RD6500,cyrkulacja 3*6105,profilux,oswietlenie 3 sztuki

Pacific Sun 120W Master,Kalkreaktor,a gratow to jeszcze wiecej co nie potrzebuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.