Skocz do zawartości
dragon_x

NOWY PROJEKT AKWA + PANEL CZY LEPIEJ JEDNAK SUMP??

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Wreszcie zaczynam finalizację projektu wiekszego akwa....

zamiast 32L + 12L sump, zdeczydowalem sie na zbiornik o wymiarach szer40,gleb50,wys35, z wydzielonym panelem o wymiarach szer40,gleb15,wysz35, co daje pojemnosc zbiornika glownego 49L + prawie 19L panel,

Co myslicie o takim rozwiazaniu? nadmienie od razu ze wiekszy zbiornik nie wchodzi w gre z powodu braku miejsca.

czy w panelu zastosowac jakies przegrody itp?? bardzo prosze o rade.

jaki grzebien zastowac? najmniejszy jaki znalazlem ma 33 cm szerokosci a to stanowczo za duzo...

bardzo prosze o porade

dziekuje i pozdrawiam


112L(80x35x40)

----

LR - 10kg, LS - 10kg, oświetlenie - 57W (w trakcie modernizaji), Miniflotor, Cyrkulacja 3500L/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem nigdy akwarium z panelem ale i tak będę zdecydowanym zwolennikiem sumpa. Nie możesz pod tymi nowymi wymiarami dać sump?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myslalem nad tym, ale chce ograniczyc koszty, w przyszlym roku i tak mam zamiar w nowym mieszkaniu (o ile kryzys pozwoli na jego zakup) postawic ok 200-300l...

zdecydowalem sie na panel z powodow ekonomicznych , poza tym w szafce ktora mam maks pojemnosc sumpa to 12,5L a panel i tak bedzie mial 19L wiec sporo wiecej... miedzy innymi stad decyzja na panel


112L(80x35x40)

----

LR - 10kg, LS - 10kg, oświetlenie - 57W (w trakcie modernizaji), Miniflotor, Cyrkulacja 3500L/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie żebym się czepiał, ale ile zaoszczędzisz i w jaki konkretnie sposób robiąc panel zamiast sumpa?

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seb oszczednosc bedzie proporcjonalnie duza jak na takiej wielkosci zbiorniczek, hydrauliki zuzywa sie tyle samo na zbiornik o dowolnej wielkosci, poza rurami ale one akurat sa najtansze, wiercenie otworów i wklejanie komina itepe

dragon_x

grzebień bedziesz musiał przyciac do wymaganej dlugosci,

nie wiem o jakim myslisz oswietleniu ale najmniejsze t5 czyli 24 W maja dlugosc 55 cm bez oprawek

wysokosc zniornika :sprawdz czy wejdzie tam bezproblemu odpieniacz i wez pod uwage fakt ze poziom wody bedzie nizej o para cm niz wysokosc zbiornika

w panelu koniecznie przegrody:

1 filtracja machaniczna

2 odpieniacz

3 komora na dodatkowe złoza, absorbenty itepe

4 pompa obiegowa


UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
oszczednosc bedzie proporcjonalnie duza jak na takiej wielkosci zbiorniczek' date=' hydrauliki zuzywa sie tyle samo na zbiornik o dowolnej wielkosci, poza rurami ale one akurat sa najtansze, wiercenie otworów i wklejanie komina itepe[/quote']

a czy warto kosztem może 100zł (bo tyle będzie kosztował śrubunek, rurki i wywiercenie otworu (ja nic nie płaciłem za wywiercenie otworu przy robieniu akwa)) tak sobie życie utrudniać, a kiedyś i tak zmieniać to wszystko na akwa z sumpem? ja też miałem zakładać akwa z panelem, ale po przemyśleniu sprawy, kosztów i wygody użytkowania zdecydowałem się na sump.


90x50x50, sump 60l, 150W HQI Reeflux 12000K, 39W ATI Blue Plus, 39W ATI Purple Plus

Odpieniacz Sebastek Cone z AquaBee 2000/1, AquaBee 2000/1, JVP-101, JVP-102

1081983450.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.