Skocz do zawartości
Konrad_wawa

Gotowa belka na akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przymierzam się do zakupienia sprzętu i moją uwagę zwróciły belki oświetleniowe na 2 świetlówki T5.

Tutaj link:

http://allegro.pl/item501834037_glo_belka_oswietleniowa_t5_2_x_24w_od_nika_zoo.html

Cena wydaje się korzystna, tym bardziej że i tak trzeba trochę wydać na części składowe aby zbudować samemu. Stylistyka nawet ciekawa, a przy okazji rozwiązana sprawa chłodzenia, bo jest to belka a nie pokrywa.

Pytanie tylko czy 2 świetlówki wystarczą do 100 litrowego akwarium morskiego? Czytałem, że jedna musi być aktyniczna czyli noca. Rozumiem z tego, że w tej sytuacji w dzień świeciłaby tylko jedna? Zresztą czy każda belka jest wyposażona w możliwość włączenia wybranej świetlówki? Czy nie jest tak, że w wielu pokrywach obie świecą jednocześnie? Przepraszam jeżeli to głupie pytania, ale do tej pory miałem doczynienia tylko ze stosowanymi w akwariach słodkowodnych T8 ukrytymi w plastykowych obudowach :D


Nano 50 litrów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 100l jedna taka belka moze byc malo,a swietlowka aktyniczna nie sluzy do oswietlenia nocnego.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena tej belki jest bez świetlówek.

za tą cenę masz DIY ze świetlówkami, porządnymi odbłyśnikami.

Satysfakcja z wydłubania coś samemu- BEZCENNE :D))

jako oświetlenie nocne proponuję diody LED

Ale decyzja należy do Ciebie

a na 100dm3 to raczej 3x24W to minimum a najlepiej 4x24

choć nie jestem wyrocznią w tej kwestii :D)

A jeżeli chodzi o budowę pokrywy to tu

http://www.retez.pl/

znajdziesz opis budowy pokrywy DIY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można jeszcze zainwestować w belkę 2*55w PLL, koszt ok 400 pln razem ze świetlówkami (oczywiscie chińskiej proweniencji...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.