Skocz do zawartości
fal

dinoflagellates

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie plaga sinic pojawiła sie własnie po odstawieniu metody wódczanej


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ozim :

U mnie sytuacja praktycznie się nie zmieniła, dino zmienił tylko kolor na bardziej brązowy.

u mnie to samo!!! jest bardziej brązowe i bardziej ciągnące


370l.sump140l.deltec apf600.obiegówka eheim1262.cyrkulacja,tunze6045,i 2x6065,oświetlenie A.M. 2*150hqi,4*54 T5,50kg gruzu.w sumpie DSB+refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli generalnie nie ma metody na to dziadostwo?


30x30x40 czyli 36 l od 14 02 2009.8 cm LS, 4 kg LR,oświetlenie Led na Cree DIY, Koralia Nano, kaskada Aquaclear 200, odpieniacz DIY, grzałka 50W, sól Kent.

Koszt postawienia.... znikomy w porównaniu do obecnie planowanego zbiornika :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dudu

Przede wszystkim to wydaje mi sie, ze masz i cyano i dino lub goldalge.

Goldalge (to chyba to samo co dinoflagellaten) potrzebuja do swojego wzrostu i rozrodu zelazo. I tu moze by sie znalazlo wyjscie? Co urosnie to oderwac i do odpieniacza. Na jakis czas wstrzymac sie z podmianami wody i dodawaniem innych elementow sladowych, ktore podejzewasz o zawartosc zelaza. Chyba dodawalbym tez bakteryjki i sprawdzil parametry. (przy cyano szczegolna uwage zwrocilbym na stosunek NO3 do PO4). Po jakims czasie stabilnosci systemu powinno przeciez byc lepiej?

Pozdrawiam i powodzenia!


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie po podmiance 20% i wielkim sprzątaniu sumpa - miałem dużo syfu ze skał dzisiaj jakby lepiej. Zobaczę jaki będę teraz miał kolor dino :)


450 lit + 120 lit sump; 2*150 HQI+2*54 T5 ; Deltec APF 600; AM OR 3500-obieg; 1*4500+1*8000+1*4400-cyrkulacja;

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=23191

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Staszek ja mam po4-0, no3-0 i też to mam

po otrzepaniu skał i piasku,po ok 2 godzinach znowu jest,i tak od 2 miesięcy

syzyfowa praca


370l.sump140l.deltec apf600.obiegówka eheim1262.cyrkulacja,tunze6045,i 2x6065,oświetlenie A.M. 2*150hqi,4*54 T5,50kg gruzu.w sumpie DSB+refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie z kolei po zredukowaniu ilości godzin świecenia światła (hqi + t5) do 4,5 godz od ponad 2 tygodni, dziadostwo praktycznie zeszło z szyb pomp i skały. Pozostało natomiast na piasku, ale już w mniejszych ilościach. Dodatkowo po lekturze wątku wyeliminowałem podmiany wody, uzupełniam jedynie w zakresie odparowanej wody i muszę przyznać że chyba pomogło (?) Chyba - żeby nie zapeszać, bo wczoraj podmieniłem trochę ponad 30 litrów (nowa membrana i wkłady do RO + dodatkowo DI) i zobaczymy co będzie :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Waldek

Jesli piszesz o cyano to juz nawet potrafilem sie tu poklocic piszac co mysle i gdzie mam wynik NO3=0.

Gienek

Zelazo raczej dostarczysz rozpuszczajac sol a nie przygotowana wode. W dolewce zelaza nie ma.:)


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Coral Snow mieszamy z ZeoBac , 2 ml Coral Snow i dwie krople Zeobac` u mieszamy w jakims malym naczynku i odstawiamy to na 10-15 minut , nastepnie dozujemy to prosto do akwarium , kuracja wynosi do 14 dni , po tym uplywie czasu ani sladu po cyiano .(dawka do akwarium 200 l )

(nie wiem czy metoda dziala w akwariach prowadzonych inna metoda )

Kiedyś coś takiego przeczytałem. Tylko nie wiem czy działa na zbiornikach nie ZEO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wymieniałem wody przez miesiąc w zbiorniku sytuacja nie była perfekcyjna , ale brąowe dziadostwo znikało , w niedzielę podmieniłem 10% i dzisiaj powrót dino , wykluczam że woda jest zła , wszystko było wymieniane na nowe , zastanawia mnie sól i co w niej jest ,że to dziadostwo powraca.

Zastanawiam się jak długo można nie podmieniać wody , parametry są zadawalające

PO4 - 0,03

NO3 - 1

MG - 1320

CA - 460

PH - 7,95

Redox - 420

Więc co jest nie tak ?


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do wody nic nie dodaje. Jadę na Presie. Jakie bakterie polecacie? Ehh myślałem że jak zaleję wodą z dojrzałego baniaka to ominą mnie takie "przyjemności". Takie dino widziałem w jednym kieleckim sklepie akwarystycznym. Po dość długiej walce ustąpiło. Pytałem właściciela i mówił że zniknęło po podniesieniu KH. Ale u mnie jest rzędu 12 KH. Bardziej podnosić? Aha od tyg. włożyłem rowaphos i nic się nie zmienia ale rozumiem że to za krótko. Dawka 25 ml w rajstopie w kaskadzie. Syfu za skałami faktycznie sporo mam. Nawet kiedyś przedmuchiwałem skały i ta akcja tez musiała pożywić dino. Jutro wrzucę jakieś wyniki testów bo dzisiaj już nie dam rady.

Taki mały OT. Jutro wielki dzień dla naszej reprezentacji. Ciekawe czy bez Boruca dadzą radę... nie dać sobie strzelić gola :)


30x30x40 czyli 36 l od 14 02 2009.8 cm LS, 4 kg LR,oświetlenie Led na Cree DIY, Koralia Nano, kaskada Aquaclear 200, odpieniacz DIY, grzałka 50W, sól Kent.

Koszt postawienia.... znikomy w porównaniu do obecnie planowanego zbiornika :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fal

Nic nie jest nie tak. Po prostu dino tez chca zyc, zlapaly okazje i czekaja, kto im podskoczy. Normalna biologia.

Masz super wode i pozostaje tylko czekac. W kazdej soli jest miedzy innymi zelazo i napewno wiele innych zwiazkow, ktore pomagaja przezyc naszym "szkodnikom".

Moze niesmialo jeszcze raz zamelduje, ze kiedys z powodzeniem zastosowalem AntiRed w gl. zbiorniku i bylo po sprawie. Nie namawiam, ale przy tej ilosci chemii jaka ostatnio sie leje...

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Stani :

Fal

Nic nie jest nie tak. Po prostu dino tez chca zyc, zlapaly okazje i czekaja, kto im podskoczy. Normalna biologia.

Masz super wode i pozostaje tylko czekac. W kazdej soli jest miedzy innymi zelazo i napewno wiele innych zwiazkow, ktore pomagaja przezyc naszym "szkodnikom".

Moze niesmialo jeszcze raz zamelduje, ze kiedys z powodzeniem zastosowalem AntiRed w gl. zbiorniku i bylo po sprawie. Nie namawiam, ale przy tej ilosci chemii jaka ostatnio sie leje...

Pozdrawiam

Staszek ale ten anti red pomógł ci na to samo?co my mamy?


370l.sump140l.deltec apf600.obiegówka eheim1262.cyrkulacja,tunze6045,i 2x6065,oświetlenie A.M. 2*150hqi,4*54 T5,50kg gruzu.w sumpie DSB+refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Waldek,

chyba tak. Jednoznacznie, ze zdjecia jest to trudne do okreslenia. Ale raczej tez chodzilo o taka mieszanke dino z cyano w niezbyt starym zbiorniku.

Tam jest zalaczona instrukcja i nia sie kierowalem.

Ja tego nie polecam i nie gwarantuje, ze wszystko przezyje. U mnie przezylo.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ten antired działa podobnie jak to http://www.preis-aquaristik.com/pol/lekarstwa/hmpreisalgan.html ? Widziałem w reef shopie wersję w płynie i nie wiem czy to tez pomaga. Stosował to ktoś? I czy ma ktoś trochę tego Anti reda do odsprzedania? Po ostatnich pomiarach NO3=0, PO4 raczej też 0 (zwłaszcza że absorber włożony). Z racji że mam mieszankę cyjano z dino na razie będe świecił samą aktynikię cały dzień (zauważyłem że w aktynice tak nie rośnie) i może wstrzymam się z podmianką. Próbuje podbić NO3 ale ciężko mi to idzie. Karmię dość dobrze (nemo, krewcię, kraba mrożonkami co dzień, rhodactisa kawałkiem ryby raz w tyg. i raz lub dwa w tyg. leję kilka kropel Plancto Aquamedica dla korali). Jak to No3 podnieść?


30x30x40 czyli 36 l od 14 02 2009.8 cm LS, 4 kg LR,oświetlenie Led na Cree DIY, Koralia Nano, kaskada Aquaclear 200, odpieniacz DIY, grzałka 50W, sól Kent.

Koszt postawienia.... znikomy w porównaniu do obecnie planowanego zbiornika :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś mi sie wydaje że mam za czystą wode,przy ok 450l w obiegu mam 3 rybki,odpieniacz, dsb i refugium plus skała,i gluty cały czas są,chyba wyłacze na parę dni odpieniacz i zobaczę co się będzie działo


370l.sump140l.deltec apf600.obiegówka eheim1262.cyrkulacja,tunze6045,i 2x6065,oświetlenie A.M. 2*150hqi,4*54 T5,50kg gruzu.w sumpie DSB+refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś mi sie wydaje że zaczyna zchodzić:) po cycle


370l.sump140l.deltec apf600.obiegówka eheim1262.cyrkulacja,tunze6045,i 2x6065,oświetlenie A.M. 2*150hqi,4*54 T5,50kg gruzu.w sumpie DSB+refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do dino podchodzę jak do kolejnego etapu dojrzewania baniaka więc nie robię nic, mieszam tylko piasek, bardziej zwracam uwagę na strefy gdzie cyrkulacja jest słaba. Na dzień dzisiejszy ani nie jest gorzej ani lepiej. Gdzieś tylko wyczytałem że martwe dino jest toksyczne, mam takie czarne kulki gdzieniegdzie na pisku zastanawiam się czy to może zaszkodzić.


450 lit + 120 lit sump; 2*150 HQI+2*54 T5 ; Deltec APF 600; AM OR 3500-obieg; 1*4500+1*8000+1*4400-cyrkulacja;

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=23191

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu zrobiłem generalne czyszczenie w słoiku. Odessałem dino z cyjano z glonów wyższych, pompy, skał, przedmuchałem porządnie skały. Z kaskady usunąłem rowę, odpieniacz i węgiel. Wstawiłem gąbkę, węgiel i tak zostawiłem. Podmianka nie robiona już 2 tyg. Dziś robię podmiankę 10% i zobaczymy co się stanie. Na razie trochę ustąpiło.


30x30x40 czyli 36 l od 14 02 2009.8 cm LS, 4 kg LR,oświetlenie Led na Cree DIY, Koralia Nano, kaskada Aquaclear 200, odpieniacz DIY, grzałka 50W, sól Kent.

Koszt postawienia.... znikomy w porównaniu do obecnie planowanego zbiornika :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja znow posluchalem szkota, ktorego metody nie sa pochwalane na tym forum, ale bylem juz gotowy sprobowac wszystkiego by sie tego pozbyc. :) Efekt jest taki, ze dino zniknely w ciagu 10 dni i od ponad 2 tyg nie pojawiaja sie ponownie. Wiec moze, moze...

1)wymiana min 20% wody

2)wrzucenie na 7 dni podwojnej ilosci absorbera fosforanow

3)siedem dni tylko na actynic t5

4)pierwsze dwie doby temperatura 30-31 st

Troche miekkie licho wygladaly po tym grzaniu ale sie pozbieraly. Dino na szczescie nie. Oby definitywnie.

Pozdrawiaj


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to jest dobra metoda miałem kiedyś sytuację że temperatura podskoczyła mi do 27,5 i po lpsach było widać zmęczenie.


450 lit + 120 lit sump; 2*150 HQI+2*54 T5 ; Deltec APF 600; AM OR 3500-obieg; 1*4500+1*8000+1*4400-cyrkulacja;

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=23191

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i pozbyłem się tego dziadostwa. Sam nie wiem co pomogło. Chyba generalne porządki w akwa. RO mam w porządku (w kranie 443 ppm po RO 6 ppm a po DI 0). Odsysanie dino, węgiel, i 2 tyg. bez podmian pomogło. Co prawda za skałą nadal zbiera mi sie syf ale nic na to nie poradzę. Normalnie teraz to aż miło patrzeć na baniaczek. Aha i ostatnią podmiankę zrobiłem 3 l. zamiast 5 l. jak co tydzień.


30x30x40 czyli 36 l od 14 02 2009.8 cm LS, 4 kg LR,oświetlenie Led na Cree DIY, Koralia Nano, kaskada Aquaclear 200, odpieniacz DIY, grzałka 50W, sól Kent.

Koszt postawienia.... znikomy w porównaniu do obecnie planowanego zbiornika :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dudu - gratulacje. :)


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.