Jump to content

fal

Klubowicz
 • Content Count

  1913
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Informacje o profilu

 • Imię
  Darek
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Barcin , Kujawsko-Pomorskie

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Ruszyłem z kulkami biopellets do tego dołączę bakterie bio gro i powinno się w najbliższym czasie cofnąć już to kiedyś przerabiałem.
 2. Katani, wytrawne oko po zmianie oświetlenia wyskoczyło cyjano i się panoszy ale pracuje już nad nim
 3. Piękny zbiornik gratuluje
 4. W akwarium coś się tam dzieje poniżej fotki
 5. Pierwszy i podstawowy błąd to test ICP , od niego zaczyna się katowanie zbiornika i podejmowanie błędnych decyzji. Pamiętaj , że największym wrogiem życia jesteś sam bo to Ty wprowadzasz zmiany nie można ślepo wierzyć w to co pokazuje test do wszystkiego trzeba mieć dystans. Pierwszy krok jaki powinieneś zrobić to podmiana wody nie większa jak 50% , to co ma paść i tak padnie a tobie pozostaje uzbroić się w cierpliwość i czekać.
 6. fal

  Limit 2000 kw/h na rok

  U mnie na dzień dzisiejszy akwarium pobiera około 13kw więc czy mi się podoba czy nie muszę poczynić pewne kroki w kierunku oszczędności. Dlatego w najbliższym czasie będę zmieniał pompę w odpieniaczu z 100W na 50W , pompa obiegowa zostanie skręcona do 50% , oświetlenie zostanie zmienione z T5 na LED planuję zejść do 7kw niżej się nie da już nie ma na czym. Szacunkowe zużycie akwarium to 2500 kw na rok , domownicy szarpią i tak 5000 kw więc nie ucieknę od uwolnionej stawki energii. Jeśli wierzyć temu co krąży po sieci można liczyć się z tym , że za kw będziemy płacić nawet 2,5 a to w moim przypadku 12500 pln , do tej pory średnio za prąd rocznie płaciłem 6 tyś. Generalnie grubo do tego gaz za ogrzewanie i mamy Japonię.
 7. teraz powinno być dobrze
 8. fal

  Limit 2000 kw/h na rok

  Ja myślę , że mogę jeszcze urwać max 2kw skrócę świecenie do 6 godzin wyłączę pompę od chłodziarki zmniejszę przepływ wody do 4 tyś i to wszystko co mogę zrobić jeśli chcę utrzymać akwarium z SPS
 9. fal

  Limit 2000 kw/h na rok

  Ariel, po co się tak denerwujesz to jest wolny kraj każdy ma prawo się wypowiedzieć. Ogólnie ciężko w tej chwili jest na każdej płaszczyźnie każdego z nas prędzej czy później dotknie kryzys jednego bardziej drugiego mniej. Arek77 , jak ja bym chciał mieć zużycie na poziomie 3kw u mnie w tej chwili zużycie 13kw
 10. fal

  Limit 2000 kw/h na rok

  Ogólnie przeczytajcie sobie wątek od początku to jest straszne jak syczymy na siebie ile w nas jadu jak bardzo ta cholerna władza podzieliła naród. Po Twoich wypowiedziach można o Tobie wyrobić sobie zdanie mimo tego że Ciebie nie znam.
 11. fal

  Limit 2000 kw/h na rok

  Ocenia Ciebie po tym jak piszesz więc kolega jest mega kulturalny. Nie chodzi o to żeby się kłócić ale jak człowiek nie ma się denerwować jeśli za***rdalał na to co ma po kilkanaście godzin dziennie całe życie a teraz będzie musiał podjąć skrajne decyzje bo inteligencja rządzących doprowadza do takich a nie innych sytuacji. Dlaczego młodzi ludzie są karani za to , że chcieli coś więcej od życia a w zamian dostają raty x 2 co oni złego zrobili ? Posłużę się przykładem młodego człowieka zarabiał 12 tyś miesięcznie to nie są małe pieniądze więc miał prawo wziąć kredyt a rata jego w momencie podpisywania wynosiła 6 tyś dzisiaj ta rata to już 12 tyś co on zrobił złego , że został tak bardzo ukarany przecież w momencie podpisywania kredytu zostawało mu 6 tyś na życie to nie jest mało. Ja pier**le gdzie my jedziemy
 12. Kochany nasz rz........ ma zamiar wprowadzić limity na energię jak to się ma do naszego hobby ? Te dwa tysiące samo akwarium mi wciągnie w 4 miesiące a co dalej ? Likwidować ?
 13. Sęk w tym , że nie możemy za bardzo podyskutować bo ja jestem praktykiem a Ty teoretykiem. Jeśli coś Tobie piszę to znaczy , że miałem z tym do czynienia i wiem o czym piszę.
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.