Skocz do zawartości
Marcinekk

412litrow

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo ładny, zadbany zbiorniczek, brawo @Marcinekk


akwa 300 l + sump 100 l i masa potrzebnych i niepotrzebnych dupereli :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miło widzieć że wszysto jak zawsze w idealnym porządu. Akwarium o którym trzeba powiedzieć "Ordung must sein!"

Widać że wszyskie koralowce mają swoje miejsce.

Pochwal się że akwarium jest na minmalnej ilości światła o jakiej włąściciel SPSowego akwarium nawet mówić nie powinien. A kolory koralowców super na żywo wygląda 100 razy lepiej.

Daj Marcinie kilka fotek więcej a nie samą poglądówke.

Pozdrawiam

Łukasz


zbiornik 180x65x60 10x80W Powermodul 4 kanaly ściemniany.. Odpieniacz Bubble King 250 internal. Dozownik Grotech x7, Pompy obiegowe 2x OR 3500, Pompy do ruchu wody Tunze TS12 i TS7, Uzupełnianie wody Niveumat. Chłodzenie Teco Tr 20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin to zdradz jakie tu jest oswietlenie i co dozujesz??


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ładne cacko


370l.sump140l.deltec apf600.obiegówka eheim1262.cyrkulacja,tunze6045,i 2x6065,oświetlenie A.M. 2*150hqi,4*54 T5,50kg gruzu.w sumpie DSB+refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbiorniczek na tip-top ! brawo! tylko martwi mnie te ułożenie skały, czy pod nimi nic nie będzie sie zbierać? Ja mam taki sam litraż kiedyś ułożenie skał miałem podobne i wiem że to kiedyś wybuchnie(no3 , po4 itp itd).Teraz mam troche inaczej i myśle że ok.Co do korali to piękne ,ja próbowałem gorgonni ale zawsze mi padały , mam pytanie jak utrzymujesz zbiornik, czym karmisz korale, i jakie dajesz dodatki bo korale wyglądają bardzo naturalnie i zdrowo.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za mile slowa.Akwarystyka morska zajmuje sie od 3,5 roku.Poprzednie akwarium mialem 200litrow.Obecne akwarium ma 2,5 roku,wymiary 150x50 wysokosc 55cm oswietlone jest od roku czasu 4 swietlowkami 45 watowymi(aquamedic),wczesniej byly tylko dwie swietlowki 2x54wat i odziwo twarde korale rosly bez jakichkolwiek problemow.Obecnie korale rosna w bardzo szybkim tepie pomimo braku dokarmiania ,poza obsada rybna.Swietlowki umieszczone sa w pokrywie ze wzgledu na brak kratki wentylacyjnej w pokoju.Skaly jest okolo 35kg i faktycznie zanieczyszczenia sie zbieraja pod skala skad sa usuwane przy kazdej podmianie.Woda jest wymieniana co dwa tygodnie w ilosci 40litrow.Przez okres trzech lat stosowalem sol kenta z ktorej nie bylem za bardzo zadowolony z powodu problemow z utrzymaniem magnezu na odpowiednim poziomie.Od pol roku stosuje sol ati i skonczyly sie problemy z magnezem oraz zdecydowanie mniej dodaje wapna do zbiornika.Parametry wody ph7,9,tw-8(kent coral builder),wapno420(kent turbo calcium),magnez 1370(grotech w proszku).Wiecej zadnych specyfikow nie leje do wody.Niewiem ile jest fosforanow,NO2, NO3 w wodzie poniewaz nigdy tego nie miezylem.Od trzech miesiecy odpieniacz deltec apf 600,poprzednio midiflotor.Cyrkulacja dwie pompy tunze 6045,6085. 2838-3.jpg


.,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin super ale prawda jest taka ze zdjecia nie oddaja tego wygladu jaki jest w rzeczywistosci oczywiscie na zywca wyglada jeszcze lepiej:)

Pozdrawiam

Darek


 435 l 150x55x53 ,DeltecMCE600, Aquasunlight 2x250&2x54 ,

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie jest :clapping a do tego 4x45W a nie wiecej??


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brawo Marcinie :clapping:clapping:clapping

Piasek znaaaacznie poprawił wygląd baniaczka :)


Start: 10.01.2016 r.

Akwarium: IM Fusion 30L, odpieniacz: Tunze 9004, lampa: Nanobox Quad, cyrkulacja: Vor-Tech MP10w, i trochę drobiazgów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafal juz poprawilem te 45watow na 54 w poscie,w przeciagu miesiaca doloze jeszcze jedna swietlowke 54wat.


.,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.