Skocz do zawartości
Croc

Morskie bez odpieniacza

Rekomendowane odpowiedzi

CZy jest mozliwe utrzymanie zbiornika rafowego o pojemnosci 40 litrow z jedna ryba krewetka i koralami bez udzialu odpianiecza lub udziale czesciowym (krotkim czasie dzialania)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozliwe, wymaga duzej ilosci skaly, dobrego oswietelnia, dobrej cyrkulacji i REGULARNYCH tygodniowych podmian wody.

Ale bedzie ciezko.....


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie, ze mozliwe, w galerii jest moj zbiornik, 77 litrow, prowadzony wlasciwie od poczatku bez odpieniacza, cotygodniowe podmiany i bedzie dobrze, a czy ciezko? mi nie bylo, czego i Tobie zycze


pozdrawiam, Marcin z 3city

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

@Croc , a co stoi na przeszkodzie zastosować odpieniacz, przy 40 litrach i tak jak 10 kg więcej nie włożysz , bo gdzie reszta pompka cyrk. , grzałka, no i wspomniane przez Ciebie korale. A odpieniacz hmmmm myślę że sam do tego dojdziesz że potrzebny, ale jak się chce to można kombinować,

W komercyjnym radiu podali że wynaleźli akwa zamknięte samo w sobie które obsługuje się samo czyli chyba wapienie coć produkują a krewetki coś czyszczą, i tak chyba przez 10 lat bez ingerencji człowieka chcą to wysłać w kosmos :), więc jak widzisz można kombinować tylko pytanie PO CO ? pewnych rzeczy nie da się obejść.

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No skoro chca wyslac w kosmos akwa bez odpieniacza to znazy, ze jednak sie da :) Kurcze, arcyciekawa wiadomosc, jutro poszukam cos o tym, mam wtyki na pl.sci.kosmos wiec bede wiedzial co i jak. Bardzo ciekawe, dziwne, ze jeszcze o tym nie czytalem, mam nadzieje, ze radio czegos jak zwykle nie pokrecilo. Kurcze, bede mial o czym myslec przed zasnieciem, taka idea marzy mi sie od dawna tylko zawsze sie zastanawiam, czy to sie w ogole moze zrownowazyc bez ingerencji zewnetrznej, bo albo drapieznik albo ofiara po pewnym czasie zawladnie akwarum i rozchrzani wszystkie lancuchy pokarmowe. Juz nie mowie o parametrach wody ale o samej biocenozie, no ja nie widze mozliwosci... nie daj Boze glony w takim czyms to do widzenia. Ciekawostka, no i musi to byc male, skoro leci w kosmos. Ryby byly owszem w kosmosie ale to gora 2 tyg. a tu cale akwa... nono....


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

@ AuquaManiac, widzę że kolega z kosmosu :), nie tak bez żartów to słyszałem to w samochodzie w radiu które ma w swoich barwach reklamaowych kolor żółty (wiesz bez antyreklamy :)) więc moze poszukaj na ich stronie tej wiadomości, mnie też szczeka opadła żeby na tyle lat nawet palca nie włożyć, była to tak szybka wiadomość że tylko wchłonołem sesns info, a nie jego zawartość więc nie pamiętam ale podobno z glonami też sobie poradzili, cholera aż mi żal tych krewetek w tym kosmosie :D, a tak na marginesie chyba byś nie chciał takiego akwa, cholera żeby przez 10 lat ręki nie włożyć nic nie przestawić, ma to kształt kuli a co z czyszczeniem szybek, sam już nie wiem co o tym sądzić.

Ale poszukaj jestem sam ciekawy, z drugiej strony skąd ty masz wtyki tam no wiesz :D, w kosmosie ..............

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech, pisuje na liste pl.sci.kosmos. To fajna lista, podobnie jak u nas nie ma pytan bez odpowiedzi, zaraz do nich pisze :)


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie sie nabijaja :)( Robia wielkie oczy, ze akwarium morskie, dla nich to jakies czary, jednak spoleczenstwu temat akwarystyki jeszcze dlugo bedzie sie kojarzyl z gupikami i skalarami. Nawet w Niemczech wiekszosc robi wielkie oczy jak opowiadam o akwarium albo pokazuje zdjecia.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) masz racje z tym z zaskoczeniem i niedowierzaniem że morskie i w ogóle, a propo tego głupika jak zakładałem morskie byłem tak podniecony, że niewiedziałem jak się nazywam wiesz chyba każdy z nas to przezył (nawet taki twardziel jak Swirlej2 :D), i wiadomości czerpałem z grupy innej grupy dyskusyjnej i tam był taki gościu o przydomku pewnej chińskiej potrawy :D, zgadałem się z nim i opowiedziałem o swoim podnieceniu, ze marzę o ukwiale i ocellarisach, a on na to że nie ma się czym podniecać bo ukwiał i "nemo" to jak głupik i moczarka kanadyjska i tuszczęka opadła, pamiętam tylko że odpowiedziałem ze znam gościa co dostał puchar europy za najładniejszą hodowlę głupików, ale teraz chyba wiem co mial na myśli , po półtora roku moze nie szdobył sie na takie porównanie ale poznałem inne korale które mogą przyprawić o zawrót głowy 8)

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne Panie Romanie :) tak bylo :D:)

Dodam krotko , ze podglondalem w nocy zwierzaki z latarka czy zyja ..:D

jak to bylo juz dawno temu ....:]

pozdr...


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a gdzie ja tam Pan mów mi Roman :), a tak na marginesie ile masz już akwa lub kilka akwa

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.